Ką renkasi blondinės?

Henrikas Vaitiekūnas
2021-11-15
Ė, dar nė skaityti nepradėjote, o ant kabliuko jau pakibote! Ir ne vieną, o du kartus! Pirmiausia, žinoma, dėl blondinių.
Ką renkasi blondinės?

Pakapstykim klausimėlį: jo ištakos – senojoje Holivudo juostoje „Džentelmenai renkasi blondines“. Būtent tame filme Marilyn Monroe dainelę apie tai, kad geriausi merginų draugai yra deimantai, iki šiolei puikiai atmena ir retsykiais pakartoja civilizuoto pasaulio moterys. Bet iki šiol taip ir nepaaiškėjo, ką gi tos blondinės renkasi: deimantus ar... auksą? O gal sidabrą?
 
Apie tą antrąjį jums įsiūlytą jauką: jis yra šviečiamasis. Nes tik šiandien – pirmąsyk rašinių istorijoje – pradėjau ne itin pagarbiai (dėl tos Ė galbūt kai kam taip ir pasirodė). Norėjau tą raidę nubraukti. O paskui pagalvojau: nebrauksiu, nes jau seniai turėjau pranešti, kad esame vienintelė valstybė pasaulyje, turinti abėcėlėje būtent tokią raidę. Prieš 368-erius metus kalbininkas D.Kleinas įrašė Ė į pirmąją spausdintą mūsų gramatiką. Ir nuo tada turim ją! Vieninteliai!
 

Atsiprašau. Tai buvo tik „licentia poetika“: tam tikras leistinas nukrypimas, kai vardan teksto pagražinimų galima nepaisyti eilėdaros, kirčiavimo ar kitokių taisyklių. Bet jau grįžtame į vėžes. Ir vėl bus apie deimantus.
Sunku pasakyti, kas ir kodėl nutarė, kad jie – geriausi merginų draugai. Nes yra dar vienas teiginys: visi briliantai yra deimantai, bet ne visi deimantai yra briliantai. Jei supratote (jei žinote 57 briaunų taisyklę), – puiku. Jei turite deimantų, superpuiku! O jei dėžutėje slepiate briliantą (gal net ne vieną!), toliau jums skaityti nebus įdomu. Nes apie deimantus ir briliantus – kitą kartą. O šiandien – tik apie neturtingus Lietuvos žmones: tuos, kurie teišgali puoštis auksu arba sidabru.
 
Tarp brangenybių turinčiųjų neturtingiausi yra visokiausi aukso ar sidabro medalių laimėtojai. Ir jokia naujiena, kad vadinamuosiuose „aukso“ medaliuose (įskaitant ir olimpinius), aukso būva ne daugiau nei 1 ar 1,5 procento nuo viso medalio svorio. Garbė ir šlovė – trumpalaikiai. Be to, tie medaliai (kaip ir visas profesionalus sportas) ėda sveikatą. Be to, kaip teigia tinklaraštis anglija.lt, tik kelis gramus aukso teturintys gyvena vidutiniškai devyneriais metais trumpiau. Tad kodėl didžiumą mūsų taip traukia tas už ugnį kaitresnis ir už ledą slidesnis metalas – auksas? (Kodėl patarlė apie slidumą šneka – turite patys susivokti). Auksas LT nėra dažnas: šiek tiek jo pamatysim per Kalėdas. Bus per Naujuosius. Vyrai dažnai apsiriboja tik vestuviniu žiedu. Kukliosios lietuvės retai peržengia dviejų papuošalų ribą. O auksiniai kaklaryšių smeigtukai jau atgulė į spintą: kartu su kaklaryšiais. Tiesa, dar dvi auksines apyrankes vakar mačiau: nebuvo gražu, nes tabalavo ant abiejų ponios rankų. Bet gi ne apie estetiką susirinkom pakalbėti. Ar nepamiršote, kaip koreliuoja auksas ir sveikata?
 
Teigiama, kad auksas suteikia energijos, padeda atsigauti pervargus (taip, gerbiami kovidinių skyrių daktarai). Auksas gerina širdies veiklą. Dar sakoma, kad vyrai, kurie nuolat mūvi aukso žiedą, rečiau skundžiasi lytinės sistemos negalavimais. Bet štai „Ekstrasensų mūšiuose“ išgarsėjusi estė Merilin Kerro sako, kad auksas tarp kitų tauriųjų metalų išsiskiria tuo, jog spinduliuoja milžinišką energiją, kuri suderinama tik su 15 procentų žmonijos. Taigi, didžiajai pasaulio daliai juo nereikėtų puoštis. Ypač tiems (sau gi nemeluosite!), kuriems nesvetimas pavydas ir konfliktiškumas.
 
Specialioji pastaba kovojantiems su artritu: jums turėtų pagelbėti auksinė apyrankė ant dešinės rankos. Ir dar kelios teigiamybės: vaikučio besilaukiančioms jaunoms ponioms, sako, auksas padeda lengviau kūdikėlį išnešioti; ir dar sako, jog senovės Indijoje ar Egipte auksas padėdavęs nugalėti gripą.
 

Tačiau istorija yra sukaupusi ir blogąją aukso patirtį. Štai tinklalapis „Healt.passion“ skelbia, kad papuošalai iš šio brangaus metalo gali paaštrinti depresiją. JAV odontologų pastebėjimas: jei dažnai tarsi be priežasties skauda dantis, kalti gali būti auksiniai... auskarai. Keistoka yra ir dar viena blogos savijautos priežastis – svetimas auksas. Pasaulyje taip jau įprasta: brangenybės iš močiutės pereina mamai, o tik paskui jums. Turite atminti, kad auksas yra gerai šeimininką įsimenantis: jei būta blogos energijos, ją būtinai perimsite.
 
Ir dar du pastebėjimai: vienas nelabai smagus, o kitas – gyvenimiškasis. Nesmagusis: kažkas, itin stropiai daug mėnesių tyręs mūsų išmatas, nustatė, kad jose esti ir mūsų organizme pagamintojo aukso. Nedaug. Bet po to, kai tyrė, dar ir suskaičiavo: pasirodo, kasmet į unitazus nuplauname daugiau nei 13 milijonų dolerių. Tuo skaičiumi nelabai tikiu. Bet štai kitu – gyvenimiškuoju – pasitikiu: teigiama, kad 70 procentų pasaulio aukso moterims ne vyrai dovanoja. Aukso jos nusiperka pačios.
 
Štai kas dar įsidėmėtina: žodis „auksas“ nė vienoje pasaulio kalboje neskamba (ir netariamas), kaip „pinigai“. Bet net 14 pasaulio valstybių žodis „sidabras“ tariamas ir rašomas taip pat kaip „pinigai“. Apie stebuklines sidabro gydomąsias savybes girdėjome iš senelių ir iš istorijos vadovėlių: apie sveikus sidabrinius indus ir apie vandenį sidabro talpose. Jei aukso papuošalai nukreipia mūsų energiją į išorę ir stumia žmogų materialinės naudos link, sidabro energija yra nukreipta į vidinį pasaulį: ji padeda išpildyti norus ir atsiskleisti jausmams. Pagal senas tradicijas teigiama, kad sidabras labiau tinka energingoms ir kūrybingoms asmenybėms. Ekstrasensai sako, kad sidabras – apsauga nuo nužiūrėjimo ar užkeikimo. Bet pagarbiai į šį metalą žiūri ir rimtoji mokslinė medicina: taikomas gydant ir migrenas, ir šlapimo sistemų ligas. Prie gerųjų sidabro papuošalų savybių dažnai dar pridedama, kad veikia raminamai. Tačiau tai gali būti ir blogoji savybė: pavyzdžiui, kai kūrėjams apmiršta fantazija ir nustoja veikti vaizduotė.

 
Auksas ar sidabras? O gal abu vienu metu? Visuomet maniau (ir tebemanau), kad šie du metalai tarpusavyje nebendrauja. Ir kad jais abiem apsikarsčiusi ponia neturi ateities. Tačiau laikai keičiasi ir stilistė Agnė Gilytė delfi.lt mums praneša, kad pakaks, jei jūsų papuošalai netrukdys darbui: „Laikas nustoti vadovautis stereotipais“, – sako ji.
 
Turbūt pasenau. Nes tik vakar sužinojau, kad skiriamasis lesbiečių ženklas – žiedas ant nykščio. Jei ant dešinės rankos nykščio, tuomet ponia turi partnerę. Jei ant kairės, ji atvira pažintims su kitomis moterimis.
 
Ir todėl dabar man jau visiškai nebeaišku, ką renkasi blondinės. Auksą? Sidabrą? Vietoje atsakymo jums darsyk priminsiu Estijos ekstrasensę Merilin Kerro. Sužadėtuvių dieną ji gavo brangiausią mūsų platumose žiedą: už 10 milijonų dolerių.
Bet vestuvės vis vien neįvyko.  

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

  Budinti vaistinė


  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

  Sveika šeima


  „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

  Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

  Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Vita non dolce
  Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
  Visi operatoriai užimti
  Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
  Apie santuoką iki mirtis išskirs
  Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

  Naujas numeris