Gatvės bomžai

Palmira Rudalevičienė
2021-10-15
Kai gyvenau JK, kasdien eidama į savo ligoninę, matydavau prie vartų gulintį valkatą - iš pažiūros buvo jaunas vyras, bet visas apšepęs ir, žinoma, nesiprausęs. Matydavau ir žmones, kurie sustodavo ir duodavo jam bandelių ar karštos kavos. Ir aš sau sakiau: „Eisiu, nupirksiu ką nors ir atnešiu jam“. Nieko apie jį nežinojau, bet žinojau, kad žmonės nėra abejingi.
Gatvės bomžai

Kartą, eidama namo, palinkau prie jo ir sakau: einam su manimi, padėjau jam atsikelti. Jaunas vyras dvokė jau nežinau, kokias kvapais. Taip pat nežinau, iš kur atsirado pulkelis panašių jaunuolių, ir visas pulkelis nuėjom kartu. Gyvenau prestižinėje vietoje, vadinamoje Kunigaikščių saloje, ant vandenyno kranto trijų kambarių bute, kuris buvo istorinis britų psichiatro dr Fox’o, butas. Pro langus matėsi tik vandenynas ir tolumoje esančios salos.

 
Visi suėjom į mano butą, vyrai šildėsi prie židinio, prausėsi, valgė, gėrė, kalbėjomės… Minėtas jaunuolis pasakojo: „Aš išėjau į gatvę dėl motinos, ji – šliundra ir jai reikėjo erdvės vyrams vedžioti. Ji mano didžioji meilė, tik to nežino ir gal niekad nesužinos… Mano mylimoji… Jaunas vyras buvo nusiprausęs, jo akys blizgėjo iš meilės… Iš meilės mamai… Norėjosi verkti... Pasišildę vyrai išėjo kiekvienas į savo miegmaišio vietą. Pagalvojau, kas bus, kai paspaus šalčiai.
 
Apačioje po mano butu buvo grožio salonas, o šalia – nekilnojamojo turto agentūra, kuriai priklausė ir manasis butas. Kitą dieną pas mane atėjo du pareigūnai ir kultūringai pasakė: „Palmira, dar vienas toks kartas, ir turėsi iš čia išeiti. Žinoma supratau, atsiprašiau, pasakiau, kad daugiau taip nebus.
 
Gyventi prestižiniame name galima tik išskirtiniams, turintiems statusą, kultūringiems gyventojams, kurie sugeba įtikti kitiems, kaimynams, yra būtinai baigę mokslus, žodžiu, yra aukštuomenė. O prasčiokai gyvena kažkur kitur… Kapitalizmas… jo gurkšnis paragautas, jis egzistuoja…
Palmira Rudalevičienė, Vilniaus m. psichikos sveikatos centro psichiatrė, medicinos mokslų daktarė, Mykolo Romerio universiteto profesorė, vizituojanti ir konsultuojanti specialistė psichiatrė JK nuo 2006m, TS - LKD narė.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Sveika šeima


  Pirštų sąnariuose sproginėjantys burbuliukai: ar yra žala?

  Dažniausiai vaikystėje išmokę skleisti garsus lankstant piršto sąnarius, žmonės erzina aplinkinius, kurie kaip susitarę kartoja, kad senatvėje pirštai susisuks. Tačiau ar tiesa, kad šis įprotis gali sukelti sveikatos problemų?

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris