Ebolos viruso plitimas – tiesioginis pavojus Lietuvai ir jos žmonėms

Valentinas Mazuronis
2014-09-19
Valentinas Mazuronis kartu su Europos laisvės ir tiesioginės demokratijos frakcijos nariais parengė Europos Parlamento rezoliucijos projektą dėl ES atsako į ebolos viruso protrūkį.
Ebolos viruso plitimas – tiesioginis pavojus Lietuvai ir jos žmonėms

„Ebolos viruso epidemijai Lietuva kaip ir visa Europos Sąjunga turi būti pasiruošusi jau dabar, o ne pradėti ruoštis, kai bus diagnozuotas pirmas atvejis. Prisimenant paukščių gripo sukeltą paniką kyla rimtų abejonių Lietuvos valdžios raminimais ir pasiruošimu. Tuomet visoms Europos šalims išpirkus gripo vakcinas, mūsų Vyriausybė už jas ne tik kad sumokėjo didžiausią kainą, bet ir gavo jas jau paukščių gripo epidemijai nuslopus. Nepakankamai įvertinta grėsmė ir neoperatyvumas per brangiai kainuoja. Negalime sau to leisti“, - sako EP narys Valentinas Mazuronis.


Pasak EP nario šiuo metu svarbiausias tikslas ES lygmeniu - padėti suvaldyti ebolos protrūkį Vakarų Afrikos valstybėse, kad jis neplistų į kitas šalis, tame tarpe ir Lietuvą.
Valstybės, kuriose užfiksuoti ebolos viruso protrūkiai, susiduria su milžiniškomis socialinėmis, ekonominėmis ir humanitarinėmis, kontroliuojant epidemijos apimtas zonas. Valentinas Mazuronis kartu su Europos parlamento ELTD frakcijos nariais parengtoje rezoliucijoje ragina Europos Komisiją parengti kontrolės sistemą, kuri užtikrintų, kad visos ES skiriamos lėšos ebolos krizei suvaldyti būtų panaudotos tikslingai, būtent šiam tikslui.

Atsižvelgdami į Jungtinių Tautų ataskaitą, jog krizė Vakarų Afrikos šalyse galėtų būti išspręsta per 6-9 mėnesius, jei šios sulauktų svarios ir reikšmingos kitų valstybių paramos, EP rezoliucijos autoriai ragina Europos Tarybą parengti strategiją, kaip mobilizuoti ES šalių narių medicininę pagalbą labiausiai krizės paveiktoms šalims. Taip pat rezoliucijos autoriai pabrėžia, jog Pasaulio sveikatos organizacija turėtų parengti ir įgyvendinti naują veiksmų planą, kaip tarptautinė bendruomenė galėtų mobilizuoti finansinę paramą bei veiksmingai ir koordinuotai padėti Afrikos valstybėms, labiausiai nukentėjusioms nuo ebolos viruso.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis ebolos virusas jau pareikalavo 2,4 tūkstančių žmonių gyvybių, o užsikrėtusių šiuo virusu skaičius nuolat auga. PSO prognozuoja, jog per ateinančius 3 mėnesius susirgusiųjų šia liga skaičius gali viršyti 20 tūkstančių.
Valentinas Mazuronis yra Europos Parlamento narys

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris