Vazektomija: faktai, kuriuos reikia žinoti persigalvojus

Janis Muchks
2020-11-09
Paprastai, kai vyras nusprendžia atlikti vazektomiją, tai laikoma negrįžtama sterilizacija visam laikui. Tačiau visgi dalis vyrų, priėmusių šį sprendimą, dėl vienų ar kitų priežasčių persigalvoja. Tarptautiniais duomenimis, apytiksliai 5-10 proc. vazektomiją atlikusių pacientų teiraujasi gydytojų galimybės atlikti atvirkštinę procedūrą. Tam pasitaiko pačių įvairiausių aplinkybių. Nauja santuoka ar pora galiausiai nusprendė, jog nori vaikų.
Vazektomija: faktai, kuriuos reikia žinoti persigalvojus
Specialistai teigia, jog jei vazektomijos operacija buvo atlikta kada nors per pastaruosius dešimt metų, galimybė, jog po atstatomosios operacijos vyras gebės susilaukti vaikų sudaro iki 95 proc.

Atstatomosios po vazektomijos operacijos dažniausiai sėkmingos

Įvairiuose forumuose galima perskaityti gausybę klaidingos informacijos medicinos temomis. Apie vazektomiją taip paplitę daug gandų. Vienas jų, jog jei vazektomija buvo atlikta prieš daugelį metų, kelio atgal nebėra. Paprastai tai - netiesa. Specialistai teigia, jog jei vazektomijos operacija buvo atlikta kada nors per pastaruosius dešimt metų, galimybė, jog po atstatomosios operacijos vyras gebės susilaukti vaikų sudaro iki 95 proc.
Žinoma, reikia turėti omeny ir kitus, tiesiogiai su šia procedūra nesusijusius veiksnius. Jei vyrui ši operacija buvo atlikta per pastaruosius 15 metų ar dar ilgiau, šansai susilaukti vaikų pradeda mažėti. Tačiau dažnai ne dėl vazektomijos, o dėl natūralių veiksnių, tokių kaip spermos kokybės ar paciento partnerės amžiaus.
 
Kaip vazektomija pakeičiama?
Tai galima padaryti vienu iš dviejų būdų. Pirmasis - per vazosostomiją, kai gydytojas vėl suriša sėklidžių ir varpos kraujagyslių galus.
Antrasis metodas yra vazoepididimostomija. Šiuo atveju gydytojas pritvirtina kraujagysles prie kiekvieno sėklidės gale esančio mažo organo, kuriame laikomi spermatozoidai. Tai daug sudėtingiau nei vazosostomija. Gydytojas gali pasirinkti šį metodą tik tuo atveju, jei neįmanoma atlikti vazosostomijos arba jei kyla abejonių, kad tai padės.
Vazektomijos pakeitimai atliekami ligoninėje ar klinikoje. Pacientui yra suteikiama anestezija, jis būna be sąmonės ir nieko nejaučia procedūros metu. Paprastai tai trunka apie 2–4 valandas, o namo dažniausiai išrašoma tą pačią dieną. Ambulatorinis gydymas po operacijos trunka apie 2 savaites.
Atstatomąją po vazektomijos operaciją galima atlikti ir keletą kartų, tačiau sėkmės procentas kaskart mažėja ir didėja nevaisingumo rizika.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Tylūs motinystės sunkumai

    Nors praėjusi Motinos diena viešojoje erdvėje motinystę vaizdavo kaip absoliučią laimę, realybėje daugeliui moterų ji atnešė sunkių išbandymų. Tūkstančiai moterų Lietuvoje po gimdymo susiduria su emociniais sunkumais, apie kuriuos vis dar kalbame retai. Tyrimai rodo, kad kas penkta lietuvė patiria pogimdyminės de...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Eurovizinės šlovės kaina – pakrikusi dalyvių psichika

    „Atlikėjo karjeroje nedaug tokių konkurencingų ir emociškai išsunkiančių renginių kaip „Eurovizija“, todėl perdegimas tarp dalyvių – itin dažnai pasitaikantis“, – skelbia nepriklausoma „Eurovizijos“ naujienų svetainė „ESC Insight“. Dėl šios priežasties o...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Turite tai žinoti
    Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris