Psichologė: kad galėtum mėgautis artumu, turi mylėti save

www.lsveikata.lt
2018-04-10
„Grožio ir seksualumo standartai, primetami mums viešosios nuomonės, kurių esą turime paisyti, trukdo mums suprasti save ir mėgautis intymiu artumu su partneriu“, - interviu psychologies.ru sako klinikinė psichologė Inna Chamitova.
Psichologė: kad galėtum mėgautis artumu, turi mylėti save
Daugiau šansų seksualumui atskleisti turi tos moterys, kurias tėvai mylėjo besąlygiškai. Tokios mergaitės užauga pasitikinčios savimi, o tai padeda ir seksualiniame gyvenime.

- Daugumos mūsų supratimą apie seksualumą formuoja žiniasklaida. Jūsų nuomone, įvairiuose vyrams ar moterims skirtuose žurnaluose pateikiama informacija yra adekvati?
- Atlikdami šviečiamąją funkciją (ačiū jiems už tai) populiarieji žurnalai skelbia idėją apie tam tikrą seksualumo normatyvą, seksualiai patrauklų elgesį, išvaizdą. Skaitydami apie tai patenkame į svetimų įvaizdžių ir fantazijų pinkles, imame kritiškai vertinti savo pojūčius ir poreikius, nebepasitikime jais.
 
Tačiau seksualumas yra individualus: tai, kas sujaudina vieną žmogų, gali gąsdinti ar palikti abejingą kitą. Be to, straipsniai „33 būdai, kaip suvilioti vyrą“ arba „Kaip tapti mega seksualia per savaitę“ remiasi dažniausiai tik rašančiojo patirtimi, bet tikrai ne moksliniais tyrimais.
Be to, sekdama žurnalo rekomendacijomis, skaitytoja užsideda tam tikrą kaukę. Kiek ilgai ji pajėgs tą kaukę nešioti? Ar pavyks kada nors atsakyti į klausimą, kas vis dėlto lėmė sėkmę: moters asmeninės savybės ar žurnalo patarimai?

Beje, tokio tipo informacija vargu ar suteikia moteriai pasitikėjimo savimi, juk kiekvienas norime, kad mus priimtų tokius, kokie esame.
 
- Vyrai taip pat gali tapti tokių pamokymų įkaitai?
- Aišku. Žurnalai ir kitos žiniasklaidos priemonės įkyriai siūlo skaitytojams tam tikrus seksualiai patrauklios moters standartus: pavyzdžiui, „džentelmenams patinka blondinės, turinčios idealias formas“. Tačiau tas įvaizdis, kuris iš tiesų traukia vyrą, formuojasi ankstyvoje vaikystėje ir yra panašus į priešingos lyties artimuosius. Tikimybė, kad jie sutaps su dabar reklamuojamais, menka.
 
Taigi vyrai taip pat patenka į spąstus: jį nesąmoningai traukia moteris, visiškai nepanaši į blondinę iš blizgančio viršelio, tačiau jis mano, kad seksualinės traukos „objektas“ turėtų būti kitas.
Dar vienas stereotipas: kad atitiktų tikro vyro įvaizdį ir patiktų moterims, stipriosios lyties atstovas turi daug uždirbti ir būti sėkmingas socialinėje sferoje. Tačiau materialinė gerovė dažniausiai kuriama ne vienerius metus sunkiai dirbant.
 

Kam gi teiks prioritetą po dvylikos valandų sunkaus darbo namo parėjęs vyras: miegui ar seksualiniams žygiams? Atsakymas – akivaizdus ir gimdantis dar vieną neatitikimą: viskas, ko reikalauta, vyras išpildė, bet „prizo“ negavo.

 
Statistika skelbia, kad tik 20 procentų moterų skausmingai išgyvena orgazmo nebuvimą. Seksas, žinoma, yra puiku, tačiau verta įsiklausyti į savo pojūčius: jeigu po sunkių dienos ir buities darbų porai norisi apsikabinus užmigti, - tą ir darykite.
Kas gi nutinka, jei partneris paklūsta stereotipui „būtinai reikia pasimylėti su žmona ir ji turi patirti orgazmą“? Pirma, tai bus tam tikra prievarta, antra, moteris, nenorėdama nuvilti partnerio, sieks greičiau baigti šį abiem nereikalingą užsiėmimą ir todėl greičiausiai imituos orgazmą. Nemanau, kad tai suartins partnerius.

 
- Sakoma, kad moters seksualumas piką pasiekia, kai jai sukanka 35-eri: tokio amžiaus dailiosios lyties atstovė jau turi savo namus, pasiekusi profesinių aukštumų, turi vaikų...
- Norint mėgautis seksu, reikia save mylėti, vis dėlto daug moterų myli save tik už tam tikrus pasiekimus. Ir tai nenuostabu: galbūt vaikystėje tėvai jas gyrė tik už gerus pažymius arba pagalbą buityje... Taip moteriai susiformuoja suvokimas, kad pati savaime meilės ji neverta, bet gali tai užsitarnauti tapdama „gera mergaite“.
 
Daugiau šansų seksualumui atskleisti turi tos moterys, kurias tėvai mylėjo besąlygiškai. Tokios mergaitės užauga pasitikinčios savimi, o tai padeda ir seksualiniame gyvenime, kuris išties piką pasiekia 30-35-ais moters gyvenimo metais: tokių metų sulaukusios dailiosios lyties atstovės dažniausiai jau turi kuo didžiuotis: karjera, šeima, vaikais...

 
- Galite įvardinti pagrindines priežastys, kodėl moterys užsiima seksu: kad pajustų malonumą, patenkintų fiziologinius poreikis, pajustų savo žavesio jėgą?
- Tikslai gali būti įvairūs, tačiau pirmiausia, kad pajustų malonumą ir artumą su partneriu. Šiek tiek mažiau yra svarbūs fiziologiniai poreikiai: sumažinti emocinę įtampą ir patirti atsipalaidavimą. Po to seka kiti motyvai: pajusti įtakos vyrui jėgą, įsitikinti savo patrauklumu. O gal ir bandymai pasislėpti nuo savęs, atsiriboti nuo vidinio konflikto, užpildyti emocinę tuštumą.
 
- Ar šiuolaikinių moterų požiūris į seksą stipriai pasisekė?
- Mūsų močiučių laikais vyravo nuomonė, kad „padori“ moteris lovoje turėtų nieko nejausti. Jeigu sekso metu ji būdavo aktyvi ar leisdavo sau susijaudinti, laikyta pasileidėle. Orgazmas, pasiektas stimuliuojant klitorį, nukrypimu nuo normos laikytas iki 50-60 praėjusio amžiaus dešimtmečių, kol nebuvo paskelbti garsiojo amerikiečių seksologo Alfredo Kinsio ir amerikiečių ginekologų Viljamo Masterso bei Virdžinijos Džonson tyrimo rezultatai.
 
Tačiau ar galėtume sakyti, kad mūsų močiutės buvo mažiau laimingos nei mes? Taip, moterys nieko nežinojo apie klitorį ar tašką G, tačiau kokie emocionalūs buvo santykiai: jis paėmė už rankos ir ji nualpo! Dabar mūsų santykiuose emocionalumo, romantikos, mano nuomone, tapo mažiau, o technikos daugiau. Turėdami tam tikrą „instrumentariumą“ žmonės gauna tai, ko nori. Jei negauna, keičia partnerį.


 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    Budinti vaistinė


    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Ar nauji vaistai greičiau ateis į Lietuvą?

    Nuo kitų metų ES startuos svarbus sveikatos politikos pokytis – jungtinis sveikatos technologijų vertinimas (STV). Ar tai bu...
    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

    Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...

    razinka


    Sveika šeima


    Vyrai jau verkia

    Nors visuomenėje apie vyrų psichoemocinę sveikatą kalbama drąsiau ir garsiau, statistika liudija, kad emocinių sunkumų slegiami vyrai nėra linkę kreiptis pagalbos. Visgi pirmasis žingsnis jau žengtas – kino salėse vyrai išdrįsta parodyti ir džiaugsmą, ir ašaras.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris