Psichoanalitikas: sekso stoka - stipriausias frustracijos šaltinis

www.lsveikata.lt
2016-03-24
Taip jau susiklostė istoriškai, kad vyrai yra seksualiai aktyvesni už moteris. Tai - viena rimčiausių problemų, iškylančių susituokusioms poroms. 
Psichoanalitikas: sekso stoka - stipriausias frustracijos šaltinis
Didžioji dauguma vyrų įsitikinę, kad seksualinė trauka reiškia lytinį aktyvumą. Daugumai moterų tai – meilė ir emocinis artumas.

Psichoanalitikas profesorius Manfred F.R. Kets de Vries:

- Sekso stoka dažniau skundžiasi vyrai nei moterys. Ir vieni, ir kiti, nenorėdami juo užsiimti, randa įvairiausių pasiteisinimų: reikia daugiau laiko skirti vaikui, neišsimiegojimas, nuovargis, nuotaikos nebuvimas.
Tačiau kokios bebūtų, net ir objektyvios, priežastys, sekso stoka ar jo nebuvimas yra stipriausias frustracijos šaltinis, ypač tam partneriui, kurio seksualiniai poreikiai yra dideli.
 

Viso to priežastis – skirtingi požiūriai. Didžioji dauguma vyrų įsitikinę, kad seksualinė trauka reiškia lytinį aktyvumą. Daugumai moterų tai – meilė ir emocinis artumas. Galbūt pasakysiu ciniškai, tačiau tikrai arti tiesos: vyrai su moterimis kalbasi, kad su jomis miegotų, moterys miega su vyrais, kad su jais kalbėtųsi.
 
Taigi, kaip minėjau, - skirtingi požiūriai. O jeigu dar pridėsime klaidingą įsitikinimą, kad kiti galvojai taip pat kaip mes, santuokiniame gyvenime problemos ir nesusipratimai – garantuoti.  
Vyrais skundžiasi, jog moteris nenori sekso, dailiosios lyties atstovės – kad joms trūksta dėmesio ir rūpesčio. Beje, ir vieni, ir kiti išgyvena, kad santykiuose nebeliko romantikos.
Seksas tampa mechaniniu aktu, kuriuo, ypač moterys, nustoja domėtis.
 
Abejingumo laikotarpiai
Ne vienas tyrimas patvirtina, kad daugelio moterų gyvenime būna gana ilgi periodai, kai seksui jos yra visiškai abejingos. Jos yra arba labai pavargusios, arba pernelyg užsiėmusios vaikų auginimu, kad dar galvotų ir apie seksualinius poreikius.
 
Tyrimų, kuriuose moterys ir vyrai turėjo nurodyti jų užsiėmimus, rezultatai rodo, kad tuo metu, kai vyrai šio sąrašo viršuje įrašo užsiėmimą seksu, moterys pirmenybę teikia mezgimui, daržininkystei, apsilankymui parduotuvėse ar televizoriaus žiūrėjimui.
Paprastai vyrų seksualinė trauka yra ne tik stipresnė, bet ir pastovesnė. Moterų ji pasižymi cikliškumu. Daugumos dailiosios lyties atstovių seksualinė trauka yra stipresnė tik kelias dienas per mėnesį - tuomet, kai ji gali pastoti.
 

Artėjant ovuliacijai jos dažniau ima fantazuoti sekso temomis, dažniau masturbuojasi, tampa lytinio akto iniciatorėmis, rengiasi atviresniais drabužiais. Žinia, tai nereiškia, kad kitomis dienomis moterys atsisako sekso, tačiau labiausiai juo domisi vaisingomis dienomis. Vyras gi yra visada „pasiruošęs“.
 
Painioja meilės ir sekso poreikį
Seksualiniai traukai, be jau minėtų skirtumų, įtakos turi ir kiti faktoriai – patirtis, kultūra, aplinkybės. Moterų seksualumas - įvairiaformis ir nenuspėjamas. Tarp dailiosios lyties atstovių yra tokių, kurios nejaučia jokio malonumo užsiimti seksu ir nesupranta, kodėl tam skiriama tiek daug dėmesio. Bet yra ir tų, kurios apie seksą galvoja labai dažnai, o jų seksualiniai poreikiai yra ne ką mažesni nei vyrų.
 

Ilgai santuokoje su vienu partneriu gyvenančios moterys retai išgyvena aistros proveržius. Jų geimas dažniausiai yra atsakas į tam tikras partnerio stimuliacijas. Kitais žodžiais tariant, geismas gimsta po seksualinio susijaudinimo, o ne priešingai.
 
Jeigu sutuoktiniai nesistengia „atšviežinti“ santykių, seksualinių poreikių skirtumai galų gale lemia skyrybas arba neištikimybę. Nesantuokinių santykių pikas moteris ištinka jų reprodukcinio amžiaus pabaigoje. Galbūt tai pasąmonės formuojamas troškimas susirasti naują partnerį, kol ji dar gali pastoti. O vyrai, kurie linkę atskirti jausmus ir seksą, daug dažniau ir reguliariau užsiima seksu su kitomis moterimis.
 
Tačiau reikia pripažinti, kad vyrai dažnai painioja meilės ir artumo poreikį su sekso poreikiu. Tai paaiškina, kodėl vyrams tai sunku draugauti su moterimis, kurios jiems yra patrauklios. Tokiuose santykiuose visuomet yra seksualinis aspektas. Nes vyras tikisi, jog moteris juo domisi ne tik kaip draugu. Ši klaidinga prielaida, padauginta iš moterų pomėgio koketuoti, gali sukelti audrą. Įkyrų dėmesį netrukus keičia seksualinė agresija ir prievarta. Beje, vyrai tinkamai neįvertina moterų bjaurėjimosi seksualine agresija.
 
Mūsų netinkami įsivaizdavimai apie kitos lyties seksualinius prioritetus iš dalies paaiškina, kodėl kai kurių moterų gyvenime būna atvejų, kai jų pažįstami vyrai su jomis elgiasi nepagarbiai, ir kodėl stipriosios lyties atstovai išprievartavimo aukoms nejaučia deramos užuojautos.
 
Vyrai „užprogramuoti“ maksimaliam giminės pratęsimui. Tačiau visuomenė už aklą sekimą instinktais grasina rimtomis pasekmėmis. Kaip teigė garsus aktorius Džonas Berrimoras: „Seksas užima mažai laiko, bet gali sukelti didelių rūpesčių.“
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica