Priešlaikinės ejakuliacijos gydymas: nuo psichologo iki radijo bangų

Gintarė Kaminskienė
2014-11-14
Mokslas žengia į priekį – vyrai, kurie anksčiau išgyvendavo dėl per anksti išsiliejančios spermos, šiandien turi įvairių pasirinkimų, kaip įveikti šią bėdą. Tačiau iš tiesų ne visi metodai yra tokie veiksmingi, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Elgesio terapija

Anksčiau manyta, kad priešlaikinė ejakuliacija - psichologinė vyrų problema. Tad ilgą laiką ji gydyta pischoterapeuto – seksologo kabinete.
Iš tiesų elgesio terapija kai kuriais atvejais gali pagelbėti ilgiau „užlaikyti“ sėklą. Pacientui pateikiamos rekomendacijos, kaip elgtis lytinės sueities metu. Gydantis šiuo būdu, rekomendacijų turi paisyti abu partneriai. Pora pati tarsi diagnozuoja lemiančius greitesnę ejakuliaciją momentus ir išmoksta juos pašalinti.

Tačiau gydytojas urologas prof. Balys Dainys (nuotr.) įsitikinęs, kad vien „dantų užkalbėjimu“ priešlaikinės ejakuliacijos problema neišsprendžiama. „Priešlaikinės ejakuliacijos vyrų mokymas nesinervinti ir guodimas, kad viskas bus gerai, nepanaikins. Tačiau jaunus vaikinus išmokyti „stop – start“ metodikos – naudinga. Artėjant orgazmui, vyras pristabdo savo judesius. Kai orgazmo artėjimas atslūgsta – galima vėl pradėti“,– pasakoja profesorius.
Tiesa, reikia žinoti, kad ši metodika netinka, kai silpnėja vyro libido. Tuomet, sustabdžius ejakuliaciją, erekcija tik pablogės. Gali sumažėti erogeninių zonų jautrumas, o lytinė sueitis gali baigtis be sėklos išsiliejimo.
 
Vietinė terapija
Vietinės terapijos būdai skirti varpos galvutės jautrumo mažinimui. Tam naudojami tepalai ar purškiamos priemonės su lidokainu. Jomis varpos galvutė sutepama prieš sueitį.
Tačiau urologas perspėja: „Šis gydymo būdas gali turėti neigiamų pasekmių. Moterys skundžiasi, kad po tokių priemonių naudojimo sumažėja makšties jautrumas. „Išgaruoja“ visas moters orgazmas. Reikia vyrus pamokyti, kad panaudojus vietiškai veikiančias priemones, prieš pat seksą jas reikia nusiplauti“,– aiškina prof. B.Dainys.
 
Radijo bangos

„Journal of Sexual Medicine“ prieš kelerius metus buvo pateikta informacija apie tai, kad amerikiečių tyrėjų grupė iš Klyvlendo tvirtino netrukus galėsianti išgydyti priešlaikinę ejakuliaciją radijo bangomis. Buvo atliktas tokio pobūdžio eksperimentinis gydymas – procedūra – neurotermalinė moduliacija.
Metodo esmė – adatėlių dydžio elektrodais sumažinti varpos nervų jautrumą. Leidinyje aprašyta, kad gydymo metu specialistas kompiuterine tomografija nukreipia adatėlių dydžio elektrodus į penio vietas, atsakingas už nervinių galūnėlių jautrumą. Paskui per elektrodus praeina radijo bangos ir tą jautrumą sumažina.
Tačiau prof. B.Dainys prieštarauja: „Radijo bangos ne tik sudegina nervų galūnėles, bet ir pablogina spermos kokybę, vyro organizme sumažėja testosterono kiekis. Iš tokio gydymo vyrą galima paversti impotentu.“
 
Chirurginis gydymas
Kalbant apie ankstyvą spermos išsiliejimą, daug kur neįvardijamas dar vienas galimas gydymo metodas. „Vyrai, kurie turi ilgą apyvarpę, dažniausiai turi ir per anksti išsiliejančios sėklos problemą. Moksliškai įrodyta, kad musulmonai ar judėjai, kuriems įprasta pašalinti dalį apyvarpės, turi mažiau problemų dėl priešlaikinės ejakuliacijos“,– tikina prof. B.Dainys.
 
Gydymas vaistais
Seniai žinoma, kad serotoninas silpnina seksualinį atsaką, tad anksčiau buvo bandoma naudoti serotonino apykaitą veikiančius antidepresantus. Juos vartojant ilgą laiką pasiekiamas tam tikras pagerėjimas, tačiau šių medikamentų psichotropinis poveikis bei šalutiniai reiškiniai apriboja jų panaudojimą.
Visai neseniai atsirado preparatas, kuris pagal indikacijas gali būti naudojamas prieš lytinį aktą, norint jį prailginti atidedant sėklos išsiliejimą. Panaudojus šį preparatą padidėja serotonino koncentracija organizme. Remiantis klinikiniais tyrimais preparatas yra veiksmingas panaudojus jau pirmą dozę.
Gydytojas urologas priemonių derinį įvardija kaip vieną veiksmingiausių. „Medikamentinis gydymas derinamas su tinkama sekso metodika, pavyzdžiui, kai kurių pozų, pagreitinančių ejakuliaciją, vengimu – duos norimą rezultatą. Žinoma, kai kuriais atvejais reikia nepamiršti ir chirurginio gydymo metodo“,– įsitikinęs prof. Balys Dainys. 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica