Neištikimi dažniau būna išlaikytiniai

www.lsveikata.lt
2015-06-15
Ekonominė priklausomybė nuo sutuoktinio skatina neištikimybę, teigia Konektikuto (JAV) universiteto sociologai. Tyrimo rezultatai skelbia, kad neištikimas dažniau būna tas sutuoktinis, kuris nėra šeimos maitintojas.
Neištikimi dažniau būna išlaikytiniai
Remiantis mokslininkų skaičiavimais, tikimybė, kad finansiškai visiškai nuo vyro priklausoma žmona užmegs romaną, siekia apie 5 proc., o panašioje situacijoje atsidūrusių vyrų – 15 proc.

„Atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad sutuoktiniai nori jaustis lygiateisiais, jie nemėgsta būti finansiškai priklausomi vienas nuo kito. Neištikimybe jie bando kompensuoti šią situaciją“, - teigia tyrimo autorė Kristin Miunš.
 

Ji tikina, kad tai ypač pasakytina apie vyrus. Remiantis mokslininkų skaičiavimais, tikimybė, kad finansiškai visiškai nuo vyro priklausoma žmona užmegs romaną, siekia apie 5 proc., o panašioje situacijoje atsidūrusių vyrų – 15 proc.
 
Seksas „už santuokos ribų“ vyrams, ypač jauniems, kelia jų savivertę, kartu tai tarsi „nuobauda“ jų labiau sėkmingoms žmonoms.
Tyrimo išvadas mokslininkai pateikė 10 metų stebėję daugiau kaip 3 tūkst. santuokoje gyvenančių žmonių, kurių amžius buvo nuo 18 iki 32 metų.
 
Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vyrai ir žmonos, atsidūrę šeimos maitintojo vaidmenyje, elgiasi skirtingai. Pirmiausia tai susiję su neištikimybe – kuo moters indėlis į šeimos biudžetą didesnis, tuo mažiau ji linkusi būti neištikima sutuoktiniui.
 
Maža to, daugiau už vyrą uždirbanti moteris bando sumenkinti savo laimėjimus, daugiau stengiasi nudirbti buities darbų ir dažnai kenčia nuo patiriamo streso bei nemigos. Kaip teigia K.Miunš, visa tai mokestis už visuomenėje gajų stereotipą, kad šeimos maitintojas turi būti vyras.
 
Vyrai, išlaikantys šeimą, dėl tokių „niekų“ nesijaudina, o jų polinkis būti neištikimiems pasiekia piką ne tik tuomet, kai jie yra išlaikomi žmonos, bet ir kai jų įdėlis į šeimos biudžetą siekia daugiau nei 70 proc. Tokioje situacijoje jie įsitikinę, kad žmonos visiškai nuo jų priklausomos ir niekur nepabėgs. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris