Neištikimi dažniau būna išlaikytiniai

www.lsveikata.lt
2015-06-15
Ekonominė priklausomybė nuo sutuoktinio skatina neištikimybę, teigia Konektikuto (JAV) universiteto sociologai. Tyrimo rezultatai skelbia, kad neištikimas dažniau būna tas sutuoktinis, kuris nėra šeimos maitintojas.
Neištikimi dažniau būna išlaikytiniai
Remiantis mokslininkų skaičiavimais, tikimybė, kad finansiškai visiškai nuo vyro priklausoma žmona užmegs romaną, siekia apie 5 proc., o panašioje situacijoje atsidūrusių vyrų – 15 proc.

„Atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad sutuoktiniai nori jaustis lygiateisiais, jie nemėgsta būti finansiškai priklausomi vienas nuo kito. Neištikimybe jie bando kompensuoti šią situaciją“, - teigia tyrimo autorė Kristin Miunš.
 

Ji tikina, kad tai ypač pasakytina apie vyrus. Remiantis mokslininkų skaičiavimais, tikimybė, kad finansiškai visiškai nuo vyro priklausoma žmona užmegs romaną, siekia apie 5 proc., o panašioje situacijoje atsidūrusių vyrų – 15 proc.
 
Seksas „už santuokos ribų“ vyrams, ypač jauniems, kelia jų savivertę, kartu tai tarsi „nuobauda“ jų labiau sėkmingoms žmonoms.
Tyrimo išvadas mokslininkai pateikė 10 metų stebėję daugiau kaip 3 tūkst. santuokoje gyvenančių žmonių, kurių amžius buvo nuo 18 iki 32 metų.
 
Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vyrai ir žmonos, atsidūrę šeimos maitintojo vaidmenyje, elgiasi skirtingai. Pirmiausia tai susiję su neištikimybe – kuo moters indėlis į šeimos biudžetą didesnis, tuo mažiau ji linkusi būti neištikima sutuoktiniui.
 
Maža to, daugiau už vyrą uždirbanti moteris bando sumenkinti savo laimėjimus, daugiau stengiasi nudirbti buities darbų ir dažnai kenčia nuo patiriamo streso bei nemigos. Kaip teigia K.Miunš, visa tai mokestis už visuomenėje gajų stereotipą, kad šeimos maitintojas turi būti vyras.
 
Vyrai, išlaikantys šeimą, dėl tokių „niekų“ nesijaudina, o jų polinkis būti neištikimiems pasiekia piką ne tik tuomet, kai jie yra išlaikomi žmonos, bet ir kai jų įdėlis į šeimos biudžetą siekia daugiau nei 70 proc. Tokioje situacijoje jie įsitikinę, kad žmonos visiškai nuo jų priklausomos ir niekur nepabėgs. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica