3 klaidingos nuomonės, trukdančios meilei

www.lsveikata.lt
2020-02-14
Šv.Valentino dieną meilė dėmesiu nesiskundžia. Metas – išties romantiškas. Ir vis dėlto tai - tik viena diena per metus. O idealių santykių norisi kasdien. Jeigu tikėtume meilės romanais ar melodramomis, mylimieji visuomet pasielgia teisingai ir išsaugo santykius. Gyvenime gi viskas daug sudėtingiau. Kokios klaidingos nuostatos trukdo eiti keliu „ilgai ir laimingai“, pasakoja psichologė Britni Lindstrom.
3 klaidingos nuomonės, trukdančios meilei
Kad išsaugotumėte santykius ir meilę, reikės ne tik pastangų, bet ir laiko. Palikti viską likimo valiai, vadinasi, pasmerkti santykius nesėkmei.

Psichologė Britni Lindstrom:
 
- Banalu, bet faktas: šansų rasti „savo“ žmogų mažai – santykius reikia puoselėti, jais rūpintis, būti pasirengusiam pasiaukoti. Įsimylėti – paprasta, tačiau tai - pirmas žingsnis. Gyvenimas – ne laimingai pasibaigianti pasaka. Niekas neduos garantijos, kad šeimoje viskas bus stabilu, nekils barnių. Įsitikinimas, kad partneris turi būti ideali „antroji pusė“, išardė ne vienus santykius. Net tokius, kuriuos be vargo galėjai pavadinti perspektyviais.

Meilė ir santykiai dėl partnerių gyvenime įvykstančių pokyčių patiria pakilimus ir nuosmukius. Kad iškilę nesklandumai būtų įveikti, tenka paplušėti. Yra trys klaidingi įsitikinimai apie meilę, kurie dažnai tampa santykių griūties priežastimi.
 
1. Meilė – kaip pasaka 
Meilė suteikia sparnus, užgniaužia kvapą, tačiau gali būti ir nepakeliamo skausmo priežastis. Sudaužytos širdies kančios visiškai realios, žmogus jas jaučia fiziškai: ne vienas mano klientas skundėsi milžinišku krūtinės spaudimu, tarsi betono siena jį slėgtų.
Įsivaizdavimas, kad meilė visuomet tik laiminga, klaidingas. Nesėkmės meilėje nesuteiktų mums tokio skausmo, jeigu giliai širdyje nesitikėtumėme happy end‘o.
Tačiau tos laimingos pabaigos pažado jums niekas duoti negali. Tikėjimas, kad viskas savaime susiklostys gerai, tai yra be jokių pastangų, aptemdo protą ir sukuria klaidingą meilės sampratą.
 

2. Santykiai turi klostytis lengvai ir paprastai
Visą gyvenimą mes keičiamės – tokia mūsų prigimtis. Vadinasi, santykiuose teks prie tų permainų prisitaikyti. Tam vėlgi reikės pastangų. Viltis, kad „meilė nugalės viską“, gali kelti santykiams pavojų: jeigu taip būtų iš tikrųjų, barnių, konfliktų, išsiskyrimų būtų žymiai mažiau.
Kad išsaugotumėte santykius ir meilę, reikės ne tik pastangų, bet ir laiko. Palikti viską likimo valiai, vadinasi, pasmerkti santykius nesėkmei.
 
3. Kiekvienas turime „antrąją pusę“ – žmogų, kuris tinka mums tinka idealiai.
Ne vienas įsitikinęs, kad tikrai laimingas bus tik tada, jei sutiks išties „artimą sielą“. Deja, tos „antrosios pusės“ dažnai mūsų gyvenime būna labai neilgai. Vis dėlto tai mus ne tik žeidžia, bet gali ir pamokyti, atverti mūsų pačių potencialą, kas ateityje padės kurti laimingus santykius su kuo nors kitu.
„Artimos sielos“ leidžia mums geriau suprasti ir savus privalumus bei trūkumus, tačiau svarbiausia, kad jie mus moko meilės meno be jokių sąlygų. Taip, galbūt kur nors ir yra žmogus, galintis tapti jums idealiu partneriu, tačiau tikėtis jo meilės iki grabo lentos neverta. Tik retiems laimingiesiems tai pavyksta. Vis dėlto ieškodami to idealo rizikuojate prarasti šansą užmegzti ryšį su tiesiog geru žmogumi.
Tikėjimas, kad tik vienas žmogus jums tinka idealiai, gali išardyti porą. Na, kam stengtis išlaikyti santykius su dabartiniu partneriu, jei tikite, kad kažkur pasaulyje jūsų laukia misteris idealusis ar vienintelė gyvenimo meilė, su kuriais be jokių pastangų viskas klosis kaip per sviestą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris