3 klaidingos nuomonės, trukdančios meilei

www.lsveikata.lt
2020-02-14
Šv.Valentino dieną meilė dėmesiu nesiskundžia. Metas – išties romantiškas. Ir vis dėlto tai - tik viena diena per metus. O idealių santykių norisi kasdien. Jeigu tikėtume meilės romanais ar melodramomis, mylimieji visuomet pasielgia teisingai ir išsaugo santykius. Gyvenime gi viskas daug sudėtingiau. Kokios klaidingos nuostatos trukdo eiti keliu „ilgai ir laimingai“, pasakoja psichologė Britni Lindstrom.
3 klaidingos nuomonės, trukdančios meilei
Kad išsaugotumėte santykius ir meilę, reikės ne tik pastangų, bet ir laiko. Palikti viską likimo valiai, vadinasi, pasmerkti santykius nesėkmei.

Psichologė Britni Lindstrom:
 
- Banalu, bet faktas: šansų rasti „savo“ žmogų mažai – santykius reikia puoselėti, jais rūpintis, būti pasirengusiam pasiaukoti. Įsimylėti – paprasta, tačiau tai - pirmas žingsnis. Gyvenimas – ne laimingai pasibaigianti pasaka. Niekas neduos garantijos, kad šeimoje viskas bus stabilu, nekils barnių. Įsitikinimas, kad partneris turi būti ideali „antroji pusė“, išardė ne vienus santykius. Net tokius, kuriuos be vargo galėjai pavadinti perspektyviais.

Meilė ir santykiai dėl partnerių gyvenime įvykstančių pokyčių patiria pakilimus ir nuosmukius. Kad iškilę nesklandumai būtų įveikti, tenka paplušėti. Yra trys klaidingi įsitikinimai apie meilę, kurie dažnai tampa santykių griūties priežastimi.
 
1. Meilė – kaip pasaka 
Meilė suteikia sparnus, užgniaužia kvapą, tačiau gali būti ir nepakeliamo skausmo priežastis. Sudaužytos širdies kančios visiškai realios, žmogus jas jaučia fiziškai: ne vienas mano klientas skundėsi milžinišku krūtinės spaudimu, tarsi betono siena jį slėgtų.
Įsivaizdavimas, kad meilė visuomet tik laiminga, klaidingas. Nesėkmės meilėje nesuteiktų mums tokio skausmo, jeigu giliai širdyje nesitikėtumėme happy end‘o.
Tačiau tos laimingos pabaigos pažado jums niekas duoti negali. Tikėjimas, kad viskas savaime susiklostys gerai, tai yra be jokių pastangų, aptemdo protą ir sukuria klaidingą meilės sampratą.
 

2. Santykiai turi klostytis lengvai ir paprastai
Visą gyvenimą mes keičiamės – tokia mūsų prigimtis. Vadinasi, santykiuose teks prie tų permainų prisitaikyti. Tam vėlgi reikės pastangų. Viltis, kad „meilė nugalės viską“, gali kelti santykiams pavojų: jeigu taip būtų iš tikrųjų, barnių, konfliktų, išsiskyrimų būtų žymiai mažiau.
Kad išsaugotumėte santykius ir meilę, reikės ne tik pastangų, bet ir laiko. Palikti viską likimo valiai, vadinasi, pasmerkti santykius nesėkmei.
 
3. Kiekvienas turime „antrąją pusę“ – žmogų, kuris tinka mums tinka idealiai.
Ne vienas įsitikinęs, kad tikrai laimingas bus tik tada, jei sutiks išties „artimą sielą“. Deja, tos „antrosios pusės“ dažnai mūsų gyvenime būna labai neilgai. Vis dėlto tai mus ne tik žeidžia, bet gali ir pamokyti, atverti mūsų pačių potencialą, kas ateityje padės kurti laimingus santykius su kuo nors kitu.
„Artimos sielos“ leidžia mums geriau suprasti ir savus privalumus bei trūkumus, tačiau svarbiausia, kad jie mus moko meilės meno be jokių sąlygų. Taip, galbūt kur nors ir yra žmogus, galintis tapti jums idealiu partneriu, tačiau tikėtis jo meilės iki grabo lentos neverta. Tik retiems laimingiesiems tai pavyksta. Vis dėlto ieškodami to idealo rizikuojate prarasti šansą užmegzti ryšį su tiesiog geru žmogumi.
Tikėjimas, kad tik vienas žmogus jums tinka idealiai, gali išardyti porą. Na, kam stengtis išlaikyti santykius su dabartiniu partneriu, jei tikite, kad kažkur pasaulyje jūsų laukia misteris idealusis ar vienintelė gyvenimo meilė, su kuriais be jokių pastangų viskas klosis kaip per sviestą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica