Veido raudonis vargina ne tik drovuolius

Aigustė Tavoraitė
2015-11-05
Atšalus orui vėl vargina išsiplėtę kapiliarai, paraudęs veidas, ką daryti, kad nereikėtų tepti daug pudros?
Raminta
Veido raudonis vargina ne tik drovuolius
Bene dažniausia paraudusio veido atsiradimo priežastis – rožinė (kuperozė). Paraudęs veidas yra vienas antros šio negalavimo stadijos požymių. Tuomet veidas būna nuolat paraudęs, vargina išsiplėtę, plika akimi matomi kapiliarai.

Atsako specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Veido paraudimas paraudimui nelygus. Vaizdas gali būti panašus, bet ligos skirtingos. Todėl nematant paciento, sunku įvertinti jo būklę ir įvardyti konkrečią šio pirmiausia nemažą estetinį diskomfortą keliančio negalavimo priežastį.
 
Vienu atveju raudonis gali atsirasti dėl dar vaikystėje (bet nebūtinai minusinėje temperatūroje) pašalusio veido ir pasikartojančių veido odos nuožvarbų. Bėgant metams tai daro įtaką kapiliarų pakitimams – jų išsiplėtimui, išryškėjimui.
 
Kita priežastis – netinkamų savigydos būdų pasirinkimo pasekmė. Žmonės, prisiskaitę visokios informacijos internete, pasiklausę įvairių medicininių laidų ar artimų žmonių patarimų, išsirenka vaistinėje kremų, tepalų ir nusprendžia gydytis patys. Tačiau dažnai taip jie, užuot gydęsi, tik žaloja save. Paprastai efektyviausi preparatai būna hormoniniai, bet jei jie (ypač stipresni hormonai) yra ilgai, be pertraukų vartojami tik dėl mažos dėmelės ir menkos problemėlės, vienas galimų šalutinių poveikių – kapiliarų išsiplėtimas. Tai – vienas odos atrofijos pradžios simptomų.

 
Visgi bene dažniausia tokio paraudusio veido atsiradimo priežastis – rožinė (kuperozė). Paraudęs veidas yra vienas antros šio negalavimo stadijos požymių. Tuomet veidas būna nuolat paraudęs, vargina išsiplėtę, plika akimi matomi kapiliarai, esant ligos komplikacijai ligonį išberia ir raudonieji spuogai. Jais besiskundžiančių pacientų ir sulaukiame daugiausiai.
 
Rožinės gydymas – labai ilgas, vyksta etapais ir reikalauja nemažai kantrybės, ligos pasekmės išlieka (priešingai nei kokio paprasto dermatito). Dažnai tai brangus gydymas – su lazeriu, taikant elektrokoaguliaciją. Jokiu būdu pirmiausia neišgydžius pagrindinės ligos nerekomenduoju naudoti namines priemones, ligos pasekmes naikinant stebuklų nedaro ir reklamuojami įvairūs kremai.
 
Bet kuriuo atveju padėti ir gydymą skirti gali tik dermatologas, ne vaistininkas. Kartais reikia ir tyrimus padaryti, išsiaiškinti, ar nėra kitų odos bėrimus sukeliančių ligų bei veiksnių. Pirmiausia tai – virškinamojo trakto sutrikimai (periodiškai pasikartojantys skrandžio rūgštingumo svyravimai, vidurių užkietėjimai), žarnyno ligos, tulžies pūslies akmenligė, kitų vaistų vartojimas, saulės poveikis. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica