Slaptas priešas apkartina vaisingumą

Aigustė Tavoraitė
2015-09-28
Lytinio akto metu moterys du kartus dažniau užsikrečia klastingosiomis chlamidijomis nei kitomis šios srities infekcijomis. Tačiau iki 80 proc. pacienčių nejaučia jokių ligos požymių. 
Slaptas priešas apkartina vaisingumą
Nors chlamidiozei diagnozuoti pakanka tik šlapimo tyrimo, žmonių supratimas apie ją yra gana menkas. Štai beveik kas dešimtas Didžiosios Britanijos pilietis nurodė, kad chlamidijos yra... gėlių žiedai.

Chlamidiozė – pasaulyje labiausiai paplitusi lytiškai plintanti infekcija. Kasmet nustatoma apie šimtą milijonų naujų šios ligos atvejų. Ji iš lytiškai plintančių ligų dažniausiai diagnozuojama ir Lietuvoje.
 
Kiekvienas lytiškai aktyvus asmuo gali užsikrėsti chlamidioze. Aišku, kuo didesnis lytinių partnerių skaičius, tuo rizika didėja. Ypač jautrios šiai infekcijai paauglės bei jaunos moterys, nes jų gimdos kaklelis dar nebūna visiškai subrendęs.

 
Moterims chlamidiozė dažnai sukelia uždegimus mažajame dubenyje ar kiaušintakiuose. Daugeliu atveju chlamidijos apie save primena tik tuomet, kai prasideda nevaisingumas, priešlaikinis gimdymas, gresia persileidimas bei kitos komplikacijos.
 
Pagrindiniai ligos simptomai: skausmai ir (ar) deginimas šlapinantis, pasunkėjęs šlapinimasis, skausmas pilvo apačioje, išskyros iš makšties, lytinės sistemos uždegimai. Jei būna pažeistas gimdos kaklelis, gali kraujuoti, skaudėti lytinių santykių metu.
 
Nors šiai infekcijai atskleisti pakanka tik šlapimo tyrimo, žmonių supratimas apie ją yra gana menkas. Štai beveik kas dešimtas Didžiosios Britanijos pilietis nurodė, kad chlamidijos yra... gėlių žiedai. Kai kuriose šios valstybės mokyklose vos 15 metų sulaukusiems mokiniams mokyklų tualetuose siūloma atlikti tyrimus dėl lytiniu būdu plintančių ligų.
 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvos gyventojų sergamumas chlamidioze padidėjo. Daugiausia atvejų registruota tarp 20–34 metų amžiaus žmonių. Nekomplikuotą chlamidiozę išgydyti užtenka nedidelės antibiotikų dozės, tačiau negydoma liga progresuoja.
 
Pasitikrinti reikėtų
Lytiškai aktyviems žmonėms.
Asmenims, jeigu jų lytiniams partneriams diagnozuota chlamidiozė.
Po nesaugių lytinių santykių.
Dažnai keičiantiems lytinius partnerius, nėščiosioms.
Rizikos grupių žmonėms, kurie patyrė lytinę prievartą, invazines gimdos kaklelio, dirbtinio apvaisinimo procedūras ir kt.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris