Sėdimas darbas – tiesus kelias nugaros skausmui

Gintarė Kaminskienė
2014-11-03
Dirbu sėdimą darbą ir nuolat skauda nugarą. Bandžiau nusipirkti vadinamą „voriuką“ laikysenai koreguoti. Tačiau skausmas nedingo. Ką turėčiau daryti, kad jo atsikratyčiau šio skausmo?
Mantautas, 29 m.
Sėdimas darbas – tiesus kelias nugaros skausmui
Žmogaus nugara pavargsta nuo nuolatinės raumenų įtampos. Kitaip tariant – darbo toje pačioje padėtyje.

Nugaros ir juosmens dalies skausmai yra viena labiausiai paplitusių problemų, su kuriomis susiduria daugelis žmonių. Netaisyklinga laikysena, pasak specialistų, yra viena svarbiausių nugaros skausmų priežastis.
Juos gali sukelti ir stuburo ligos. Skolioze vadinamas stuburo išlinkimas į vieną šoną dėl nuolatinės netaisyklingos sėdėsenos dažniausiai vargina paauglius ir kai kurių profesijų žmones, kurie visą laiką dirba vienoda poza. Iš pradžių stuburas išlinksta tada, kai žmogus būna labai pavargęs. Vėliau būna išlinkęs nuolat. Ima skaudėti nugarą ir tarp šonkaulių, nuo menkiausio fizinio krūvio greitai pavargstama. Ši liga gydoma mankšta, masažu, kartais tenka nešioti gydomąjį korsetą. Jei nuolat tenka dirbti vienoda poza, patariama kuo dažniau daryti pertraukas, o laisvalaikiu – judėti.

Galiausiai nugarą skaudėti gali dėl silpnų nugaros raumenų. Galite nesunkiai patikrinti, ar jie užtektinai tvirti. Jeigu nuolat galite laikyti įtrauktą pilvą, jūsų nugarai viskas gerai. Jeigu ne, pradėkite mankštintis. Geriausia, kad pratimų kompleksą sudarytų specialistas.
 
Pataria specialistė
VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus gydytoja kineziterapeutė Birutė Baziliauskienė:

- Jau turbūt žinoma tai, kad kėdė turėtų būti ergonomiška. Pėdos turi būti įremtos į grindis, keliai sulenkti devyniasdešimt laipsnių kampu. Kojos neturi būti per daug sulenktos, užspaustos. Sėdint dilbiai turi būti padėti ant stalo. Jei dirbama prie kompiuterio, pageidautina, kad pelytė ir klaviatūra taip pat būtų ergonomiškoje padėtyje. Kompiuterio monitorius turi būti priešais. Ne kažkur nusuktas. Kitu atveju, nuolat laikant pasuktą galvą, vieni raumenys nuolat būna sutraukti, o kiti – ištempti.
Dirbant sėdimą darbą kas pusvalandį reikėtų pakeisti kūno padėtį, pavaikščioti. Pajudinti petukus į vieną, į kitą pusę. Galvą pasukinėti į šonus, pasukti ratu. Tik netabaluoti ja. Kartais žmonės parodo, kaip „suka“ galvą, tuomet aš susimąstau, kaip ta galva iš viso laikosi (šypsosi). Atsistojus ir pritūpimus galima padaryti. Taip pat įsiremti į staktą ir pasitempti, pasirąžyti.
Tiesaus ir sveiko žmogaus dabar su žiburiu reikėtų paieškoti. Jų yra, bet tik save labai prisižiūrintys. Žmogaus nugara pavargsta nuo nuolatinės raumenų įtampos. Kitaip tariant – darbo toje pačioje padėtyje. Padėties keitimas padeda juos atpalaiduoti.
Skausmas – vienas rodiklių, kad kažkas negerai. Tai gali būti stuburo pažeidimai. Reikia pasikonsultuoti su specialistu. Būna, kad žmogui problema tarpumentyje, o skauda galvą. Tokiu atveju, siūlome dygliuotu kamuoliuku pamasažuoti tarpumentyje esantį trigerinį tašką. Iš pradžių tai kiek skausminga, bet po to malonu ir atpalaiduoja. Tačiau tai – ne panacėja. Jei yra priežastis, reikia šalinti ją, o ne pasekmes. Tad jei dirbate sėdimą darbą, stenkitės, kad bent poilsis būtų aktyvus. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris