Rožinė dedervinė - neužkrečiama ir kartais negydoma

Gintarė Kaminskienė
2014-11-21
Ant pilvo atsirado rožinė dėmė. Po to ėmė plisti po visą kūną. Kaimynė sakė, kad ir jai taip buvo. Gydytojas nustatė, kad rožinė dedervinė. Patarė tepti kremu ir minėjo, kad turėtų greit praeiti. Tik man neramu, ar neužkrėsiu vaiko?
Ineta, 25 m.
Rožinė dedervinė - neužkrečiama ir kartais negydoma
Rožinė dedervinė turi savybę pasireikšti rudenį, kartais pavasarį. Ja pakankamai lengvai persergama. Net negydoma rožinė dedervinė savaime praeina per maždaug mėnesį.

Rožinė dedervinė – odos liga, kuri pasireiškia virusinės infekcijos požymiais, ir raudonais, pleiskanojančiais bėrimais. Paprastai savaime ji išnyksta po keturių – aštuonių savaičių. Bėrimą gali lydėti niežulys. Dažnai susergama po peršalimo, virusinės ar bakterinės infekcijos.
 

Dažniausiai ji pasireiškia vaikams ir jaunuoliams. Retais atvejais įvairiaspalve dedervine gali sirgti kūdikiai ar vaikai, tačiau jiems dažnai gali pasireikšti netipiniai ligos simptomai. Grybelio gyvavimui reikalingi lipidai, kurių žmogaus odoje su amžiumi po truputį mažėja, todėl liga tarp vyresnio amžiaus žmonių pasitaiko retai.
 
Bėrimus rekomenduojama tepti minkštinamaisiais kremais, tačiau dėl jų vertėtų pasitarti su gydytoju dermatologu. Ši liga nėra užkrečiama.
 
Atsako specialistė
Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Rožinė dedervinė turi savybę pasireikšti rudenį, kartais pavasarį. Tačiau tai nėra periodiškai pasikartojanti liga. Dažnai susergama tik kartą. Jos atsiradimo priežastys nėra visai aiškios.
 
Ja pakankamai lengvai persergama. Net negydoma savaime praeina per maždaug mėnesį. Jos trukmė gali pailgėti, jei ligoniai dažnai maudosi. Tai nereiškia, kad turėtumėte nustoti laikytis asmens higienos. Bet ligos metu dirginant odą vandeniu ir įvairias prausikliais, ji ilgiau tęsiasi. Dažnai žmonės tik po to ir kreipiasi į gydytojus dermatologus. Nusimaudžius dėmės pasidaro kur kas ryškesnės, raudonesnės. Žmogui tuomet atrodo, kad liga dar labiau sunkėja, tačiau tai – laikini periodai. Tik ligos trukmė gali pailgėti iki trijų ar keturių mėnesių. Todėl rekomenduojama maudytis „lokaliai“, tai yra, prausti tam tikras vietas, bet negulėti vonioje. Taip pat netrinti odos kempine ar prausikliais.
 
Rožinei dedervinei galima skirti gydymą. Tuomet liga praeina kiek greičiau. Jis švelnus, nedirginantis odos. Kartais liga pasireiškia itin ryškiais bėrimais ir niežuliu, tuomet skiriami antihistamininiai (priešalerginiai – aut. past.) preparatai ir nedaug hormonų turintys kremai. Savarankiškai gydytis nepatartina. Toks gydymas taikomas pirmomis dienomis. Vėliau skiriami emoliantai – drėkinamieji ir maitinamieji kremai be hormonų. Raminama oda ir tiek.
 
Labai gerai, kad žmonės galvoja, jog ši liga užkrečiama. Tuomet neužsiima savigyda. Bijodami užkrėsti namiškius, kreipiasi į specialistus. Tai tikrai geriau, nei gydytis pačiam nežinant, kaip ir ką vartoti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris