Rožinė dedervinė - neužkrečiama ir kartais negydoma

Gintarė Kaminskienė
2014-11-21
Ant pilvo atsirado rožinė dėmė. Po to ėmė plisti po visą kūną. Kaimynė sakė, kad ir jai taip buvo. Gydytojas nustatė, kad rožinė dedervinė. Patarė tepti kremu ir minėjo, kad turėtų greit praeiti. Tik man neramu, ar neužkrėsiu vaiko?
Ineta, 25 m.
Rožinė dedervinė - neužkrečiama ir kartais negydoma
Rožinė dedervinė turi savybę pasireikšti rudenį, kartais pavasarį. Ja pakankamai lengvai persergama. Net negydoma rožinė dedervinė savaime praeina per maždaug mėnesį.

Rožinė dedervinė – odos liga, kuri pasireiškia virusinės infekcijos požymiais, ir raudonais, pleiskanojančiais bėrimais. Paprastai savaime ji išnyksta po keturių – aštuonių savaičių. Bėrimą gali lydėti niežulys. Dažnai susergama po peršalimo, virusinės ar bakterinės infekcijos.
 

Dažniausiai ji pasireiškia vaikams ir jaunuoliams. Retais atvejais įvairiaspalve dedervine gali sirgti kūdikiai ar vaikai, tačiau jiems dažnai gali pasireikšti netipiniai ligos simptomai. Grybelio gyvavimui reikalingi lipidai, kurių žmogaus odoje su amžiumi po truputį mažėja, todėl liga tarp vyresnio amžiaus žmonių pasitaiko retai.
 
Bėrimus rekomenduojama tepti minkštinamaisiais kremais, tačiau dėl jų vertėtų pasitarti su gydytoju dermatologu. Ši liga nėra užkrečiama.
 
Atsako specialistė
Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja, gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė:

 
- Rožinė dedervinė turi savybę pasireikšti rudenį, kartais pavasarį. Tačiau tai nėra periodiškai pasikartojanti liga. Dažnai susergama tik kartą. Jos atsiradimo priežastys nėra visai aiškios.
 
Ja pakankamai lengvai persergama. Net negydoma savaime praeina per maždaug mėnesį. Jos trukmė gali pailgėti, jei ligoniai dažnai maudosi. Tai nereiškia, kad turėtumėte nustoti laikytis asmens higienos. Bet ligos metu dirginant odą vandeniu ir įvairias prausikliais, ji ilgiau tęsiasi. Dažnai žmonės tik po to ir kreipiasi į gydytojus dermatologus. Nusimaudžius dėmės pasidaro kur kas ryškesnės, raudonesnės. Žmogui tuomet atrodo, kad liga dar labiau sunkėja, tačiau tai – laikini periodai. Tik ligos trukmė gali pailgėti iki trijų ar keturių mėnesių. Todėl rekomenduojama maudytis „lokaliai“, tai yra, prausti tam tikras vietas, bet negulėti vonioje. Taip pat netrinti odos kempine ar prausikliais.
 
Rožinei dedervinei galima skirti gydymą. Tuomet liga praeina kiek greičiau. Jis švelnus, nedirginantis odos. Kartais liga pasireiškia itin ryškiais bėrimais ir niežuliu, tuomet skiriami antihistamininiai (priešalerginiai – aut. past.) preparatai ir nedaug hormonų turintys kremai. Savarankiškai gydytis nepatartina. Toks gydymas taikomas pirmomis dienomis. Vėliau skiriami emoliantai – drėkinamieji ir maitinamieji kremai be hormonų. Raminama oda ir tiek.
 
Labai gerai, kad žmonės galvoja, jog ši liga užkrečiama. Tuomet neužsiima savigyda. Bijodami užkrėsti namiškius, kreipiasi į specialistus. Tai tikrai geriau, nei gydytis pačiam nežinant, kaip ir ką vartoti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris