Peršalimas prikviečia stomatitą

Aigustė Tavoraitė
2016-01-15
Virusinių ligų sezonas nusilpusiam vaiko organizmui gali „padovanoti“ ne tik kosulį ar skaudančią gerklę, bet sukelti ir kitokių negalavimų. Pastebėtos opelės ir žaizdelės burnoje – stomatito, arba burnos gleivinės uždegimo, ženklas.
Peršalimas prikviečia stomatitą
Stomatitas pasireiškia paviršiniais burnos gleivinės sluoksnio pažeidimais, paraudimu, paburkimu, susidaro skausmingi pūlinukai su pūslelėmis, opos, dėl ligos atsiranda blogas burnos kvapas, kraujuoja dantenos.

Ne odontologinė bėda

Stomatitas pasireiškia paviršiniais burnos gleivinės sluoksnio pažeidimais, paraudimu, paburkimu, susidaro skausmingi pūlinukai su pūslelėmis, opos, dėl ligos atsiranda blogas burnos kvapas, kraujuoja dantenos. Kartais galimi ir veido odos ar akių pažeidimai, prasidėti limfmazgių uždegimas. Paprastai liga užklumpa nuo pusės metukų iki penkerių metų vaikus.
 

Vaikų gydytoja odontologė dr. Vilma Brukienė pabrėžė, kad didžiąją dalį visų vaikų stomatitų sukelia herpesvirusai. Negalavimas gali atsirasti persirgus gripu, plaučių uždegimu, kitomis infekcinėmis ligomis.
„Odontologinių stomatito atsiradimo priežasčių nėra. Tai – organizmo išraiška į suaktyvėjusį virusą“, – paaiškino specialistė.
 
Gydymui – tepalai ir vaistai
Pasak gydytojos, specifinio stomatito gydymo nėra. Galima tik padėti sumažinti simptomus. „Opoms ir žaizdelėms nuraminti naudojami nuskausminamieji, dezinfekuojamieji tepalai, antiseptiniai tirpalai. Vėliau – gijimą skatinantys preparatai.
 
Paprastai vaikas kartu ir karščiuoja, tad išrašomi temperatūrą mažinantys medikamentai. Kai stomatitai kartojasi labai dažnai, būna skiriami ir antivirusiniai vaistai, tačiau tai – šeimos gydytoja arba pediatro, ne odontologo kompetencija“, – kalbėjo V.Brukienė.
Aišku, svarbu laikytis lovos režimo, leisti organizmui išsiilsėti, gerti daug vandens. Taip pat – įvairiomis priemonėmis stiprinti imunitetą.


 
Verta žinoti
Tepalas ar želė, kurių sudėtyje yra ramunėlių ar kitų dezinfekuojančių medžiagų ne tik padės numalšinti skausmą, bet ir paskatins gijimą.
 

Puikiai tiks aliejiniai tepalai, praturtinti vitaminais A, E, D.
Galima naudoti ir ramunėlių ar medetkų nuovirą.
 
Labiausiai burnytę mažajam skauda valgant, tad tėvai, jei vaikas pats dar per mažas prieš maistą turėtų ištepti ją raminančiais preparatasis.
 
Reikėtų vengti aštraus, rūgštaus maisto.
Kai pasveikstama, būtina pasikeisti dantų šepetuką. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

    Budinti vaistinė


    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Egalitarizmo kritika
    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

    Naujas numeris