Peršalimas prikviečia stomatitą

Aigustė Tavoraitė
2016-01-15
Virusinių ligų sezonas nusilpusiam vaiko organizmui gali „padovanoti“ ne tik kosulį ar skaudančią gerklę, bet sukelti ir kitokių negalavimų. Pastebėtos opelės ir žaizdelės burnoje – stomatito, arba burnos gleivinės uždegimo, ženklas.
Peršalimas prikviečia stomatitą
Stomatitas pasireiškia paviršiniais burnos gleivinės sluoksnio pažeidimais, paraudimu, paburkimu, susidaro skausmingi pūlinukai su pūslelėmis, opos, dėl ligos atsiranda blogas burnos kvapas, kraujuoja dantenos.

Ne odontologinė bėda

Stomatitas pasireiškia paviršiniais burnos gleivinės sluoksnio pažeidimais, paraudimu, paburkimu, susidaro skausmingi pūlinukai su pūslelėmis, opos, dėl ligos atsiranda blogas burnos kvapas, kraujuoja dantenos. Kartais galimi ir veido odos ar akių pažeidimai, prasidėti limfmazgių uždegimas. Paprastai liga užklumpa nuo pusės metukų iki penkerių metų vaikus.
 

Vaikų gydytoja odontologė dr. Vilma Brukienė pabrėžė, kad didžiąją dalį visų vaikų stomatitų sukelia herpesvirusai. Negalavimas gali atsirasti persirgus gripu, plaučių uždegimu, kitomis infekcinėmis ligomis.
„Odontologinių stomatito atsiradimo priežasčių nėra. Tai – organizmo išraiška į suaktyvėjusį virusą“, – paaiškino specialistė.
 
Gydymui – tepalai ir vaistai
Pasak gydytojos, specifinio stomatito gydymo nėra. Galima tik padėti sumažinti simptomus. „Opoms ir žaizdelėms nuraminti naudojami nuskausminamieji, dezinfekuojamieji tepalai, antiseptiniai tirpalai. Vėliau – gijimą skatinantys preparatai.
 
Paprastai vaikas kartu ir karščiuoja, tad išrašomi temperatūrą mažinantys medikamentai. Kai stomatitai kartojasi labai dažnai, būna skiriami ir antivirusiniai vaistai, tačiau tai – šeimos gydytoja arba pediatro, ne odontologo kompetencija“, – kalbėjo V.Brukienė.
Aišku, svarbu laikytis lovos režimo, leisti organizmui išsiilsėti, gerti daug vandens. Taip pat – įvairiomis priemonėmis stiprinti imunitetą.


 
Verta žinoti
Tepalas ar želė, kurių sudėtyje yra ramunėlių ar kitų dezinfekuojančių medžiagų ne tik padės numalšinti skausmą, bet ir paskatins gijimą.
 

Puikiai tiks aliejiniai tepalai, praturtinti vitaminais A, E, D.
Galima naudoti ir ramunėlių ar medetkų nuovirą.
 
Labiausiai burnytę mažajam skauda valgant, tad tėvai, jei vaikas pats dar per mažas prieš maistą turėtų ištepti ją raminančiais preparatasis.
 
Reikėtų vengti aštraus, rūgštaus maisto.
Kai pasveikstama, būtina pasikeisti dantų šepetuką. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris