Nemalonus kaukšėjimas valgant

www.lsveikata.lt
2014-06-05
Prieš metus atsirado žandikaulio kaukšėjimas valgant. Odontologas minėjo, kad tai smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys. Norėjau paklausti, ar įmanoma jį išgydyti? Jei taip, į ką turėčiau kreiptis?
Romas, 48 metai
Nemalonus kaukšėjimas valgant
Be skausmo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys nėra pavojingas, bet priklausomai nuo priežasties, būklė gali progresuoti ir sukelti skausmą ar ribotą žiojimąsi.

Atsako specialistas:
Odontologas ir burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas:


Jūsų problema kamuoja trečdalį pasaulio gyventojų. Ją sukuria ne laiku į vietą grįžtantis apatinio žandikaulio smilkininio sąnario diskas, kuris ir duoda tą spragtuko simptomą – traškesį. Dažniausias pacientų nusiskundimas būna smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ar abiejų sąnarių traškesiai, neįprasti garsai žiojantis, valgant, kalbant, ribotas išsižiojimas, rečiau - skausmas ar veido srityje neapibrėžti skausmai.
 
Priežastys įvairios
Sutrikimo priežastys gali būti įvairios. Tam įtakos turi sąnario anatomija. Žmonės, turintys platesnį apatinį žandikaulį, retai skundžiasi šiuo negalavimu, tuo tarpu siauresnį, smailesnį žandikaulį turintys žmonės su šia problema susiduria dažniau. Taip pat toks negalavimas gali kamuoti po traumos. Tai dažna priežastis, kuri atsiliepia visam gyvenimui, kai sąnaryje įvyksta negrįžtami pakitimai.
 
Svarbiausia – išsiaiškinti priežastis
Norėdami spręsti problemą, pirmiausia turėtumėte kreiptis į odontologą, o jis turi siųsti pas specialistą, kuris supranta ir domisi šio negalavimo gydymu. Tai veido žandikaulio chirurgų sfera. Lietuvoje profesionalaus gydymo anksčiau nebuvo taikoma. Ši problema sprendžiama tik dabar. Dažniausiai odontologai gali suteikti tik patarimus: skirti tausojančią dietą, skatintis laikytis ramybės, smarkiai nesižioti, nedainuoti chore. Bet jeigu norima rasti tikrąsias priežastis ir kovoti su šia problema, tai reiktų daryti magnetinį rezonansą, tirti, kokia yra tikroji problema. Svarbiausia reikia stebėti, kad žandikaulis neužsirakintų.
 
Būklė nepavojinga
Be skausmo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys nėra pavojingas, bet priklausomai nuo priežasties, būklė gali progresuoti ir sukelti skausmą ar ribotą žiojimąsi. Jeigu skausmai malšinami tik vaistais nuo skausmo, tai priežastis nepanaikinama ir gydoma tik simptomiškai. Reikalinga gydytojo pagalba, nuoseklus gydymas. Kartais nepavyksta išvengti ir operacijos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris