Nemalonus kaukšėjimas valgant

www.lsveikata.lt
2014-06-05
Prieš metus atsirado žandikaulio kaukšėjimas valgant. Odontologas minėjo, kad tai smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys. Norėjau paklausti, ar įmanoma jį išgydyti? Jei taip, į ką turėčiau kreiptis?
Romas, 48 metai
Nemalonus kaukšėjimas valgant
Be skausmo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys nėra pavojingas, bet priklausomai nuo priežasties, būklė gali progresuoti ir sukelti skausmą ar ribotą žiojimąsi.

Atsako specialistas:
Odontologas ir burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas:


Jūsų problema kamuoja trečdalį pasaulio gyventojų. Ją sukuria ne laiku į vietą grįžtantis apatinio žandikaulio smilkininio sąnario diskas, kuris ir duoda tą spragtuko simptomą – traškesį. Dažniausias pacientų nusiskundimas būna smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ar abiejų sąnarių traškesiai, neįprasti garsai žiojantis, valgant, kalbant, ribotas išsižiojimas, rečiau - skausmas ar veido srityje neapibrėžti skausmai.
 
Priežastys įvairios
Sutrikimo priežastys gali būti įvairios. Tam įtakos turi sąnario anatomija. Žmonės, turintys platesnį apatinį žandikaulį, retai skundžiasi šiuo negalavimu, tuo tarpu siauresnį, smailesnį žandikaulį turintys žmonės su šia problema susiduria dažniau. Taip pat toks negalavimas gali kamuoti po traumos. Tai dažna priežastis, kuri atsiliepia visam gyvenimui, kai sąnaryje įvyksta negrįžtami pakitimai.
 
Svarbiausia – išsiaiškinti priežastis
Norėdami spręsti problemą, pirmiausia turėtumėte kreiptis į odontologą, o jis turi siųsti pas specialistą, kuris supranta ir domisi šio negalavimo gydymu. Tai veido žandikaulio chirurgų sfera. Lietuvoje profesionalaus gydymo anksčiau nebuvo taikoma. Ši problema sprendžiama tik dabar. Dažniausiai odontologai gali suteikti tik patarimus: skirti tausojančią dietą, skatintis laikytis ramybės, smarkiai nesižioti, nedainuoti chore. Bet jeigu norima rasti tikrąsias priežastis ir kovoti su šia problema, tai reiktų daryti magnetinį rezonansą, tirti, kokia yra tikroji problema. Svarbiausia reikia stebėti, kad žandikaulis neužsirakintų.
 
Būklė nepavojinga
Be skausmo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario traškesys nėra pavojingas, bet priklausomai nuo priežasties, būklė gali progresuoti ir sukelti skausmą ar ribotą žiojimąsi. Jeigu skausmai malšinami tik vaistais nuo skausmo, tai priežastis nepanaikinama ir gydoma tik simptomiškai. Reikalinga gydytojo pagalba, nuoseklus gydymas. Kartais nepavyksta išvengti ir operacijos.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris