Kurtumas... dėl peršalimo?

Gintarė Kaminskienė
2014-10-02
Apie porą savaičių sirgau peršalimu. Sutriko klausa. Viena ausimi neprigirdžiu visai. Internete skaičiau, kad tai gali būti neurosensorinis prikurtimas. Noriu sužinoti, ar toks klausos sutrikimas galimas dėl peršalimo ligos ir ar turėčiau skubėti kreiptis į specialistus? Vis dar viliuosi, kad viskas susitvarkys savaime.
Margarita, 29 m.
Kurtumas... dėl peršalimo?
Sergant peršalimo ligomis dažniausiai paburksta nosis, dėl to sutrinka klausymo vamzdžio funkcija. Tokiu atveju reikia gydyti slogą ir klausa sugrįžta. Tačiau jei dėl viruso kyla klausos nervo komplikacijų, reikia kuo skubiau kreiptis į medikus.

Neurosensorinis prikurtimas – tai dėl vidinės ausies ir klausos nervo ligų sutrikęs garso suvokimas. Šis sutrikimas pasitaiko apie 25 proc. žmonių. Dažniausiai vyresniems nei 65 metai.
Liga susiformuoja pažeidus vidinę ausį ar klausos nervą. Ją gali lemti genetiniai, anatominiai, infekciniai, toksiniai, trauminiai, kraujagysliniai, metaboliniai, autoimuniniai veiksniai. Arba tokios ligos kaip otosklerozė, Menjero liga, labirintitas, klausos nervo neurinoma.


Pirmieji ligos simptomai – prikurtimas ir ūžimas ausyse. Pastarasis suintensyvėja susinervinus, vakare, kai aplink tylu. Ligoniui sunku užmigti. Pasitaiko, kad prikurtimas būna nuolatinis. Progresuoja iš lėto. Negydant neurosensorinio prikurtimo apkursti galima negrįžtamai.

Stabilaus lėtinio neurosensorinio prikurtimo gydymas - neveiksmingas. Jei abiejų ausų klausa labai pažeista, rekomenduojama reabilitacija klausos aparatais. Jei sutrikimas staigus, būtina skubiai kreiptis į medikus. Šie nusprendžia gydymo eigą pagal dominuojančius simptomus. Skiria vaistų nuo uždegimo.

 
Atsako specialistas
Santariškių klinikų Ausų, nosies, gerklės centro gydytojas otorinolaringologas dr. Darius Rauba:

- Jei tai yra neurosensorinis prikurtimas, kiekviena diena yra labai svarbi. Būtina padaryti audiologinio tyrimo diagramą. Jei paaiškės, kad yra klausos nervų pažeidimas, reikia kuo greičiau pradėti gydymą. Kiekviena uždelsta diena reiškia, kad klausa grįš mažiau. Dvidešimt procentų tokių uždegimų praeina visiškai negydant. Trisdešimt procentų atvejų reikia pradėti gydymą, dar trisdešimt – gali daryti, ką nori, klausos nepavyksta grąžinti.
Sergant peršalimo ligomis dažniausiai paburksta nosis, dėl to sutrinka klausymo vamzdžio funkcija. Tuomet oras prasčiau patenka į vidurinę ausį, jas užgula. Tokiu atveju gydymas visai kitoks. Gydoma sloga ir klausa sugrįžta. Tai daugiau slėgio pasikeitimai nosyje ir ausyje. Šie pakitimai nėra pavojingi. Tačiau jei dėl viruso kyla klausos nervo komplikacijų, reiškia šis paveikė nervą. Negalima delsti. Surikimas gydomas didelėmis hormonų dozėmis. Skiriama prednizolonų, plečiamųjų vaistų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

      Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

      Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris