Kurtumas... dėl peršalimo?

Gintarė Kaminskienė
2014-10-02
Apie porą savaičių sirgau peršalimu. Sutriko klausa. Viena ausimi neprigirdžiu visai. Internete skaičiau, kad tai gali būti neurosensorinis prikurtimas. Noriu sužinoti, ar toks klausos sutrikimas galimas dėl peršalimo ligos ir ar turėčiau skubėti kreiptis į specialistus? Vis dar viliuosi, kad viskas susitvarkys savaime.
Margarita, 29 m.
Kurtumas... dėl peršalimo?
Sergant peršalimo ligomis dažniausiai paburksta nosis, dėl to sutrinka klausymo vamzdžio funkcija. Tokiu atveju reikia gydyti slogą ir klausa sugrįžta. Tačiau jei dėl viruso kyla klausos nervo komplikacijų, reikia kuo skubiau kreiptis į medikus.

Neurosensorinis prikurtimas – tai dėl vidinės ausies ir klausos nervo ligų sutrikęs garso suvokimas. Šis sutrikimas pasitaiko apie 25 proc. žmonių. Dažniausiai vyresniems nei 65 metai.
Liga susiformuoja pažeidus vidinę ausį ar klausos nervą. Ją gali lemti genetiniai, anatominiai, infekciniai, toksiniai, trauminiai, kraujagysliniai, metaboliniai, autoimuniniai veiksniai. Arba tokios ligos kaip otosklerozė, Menjero liga, labirintitas, klausos nervo neurinoma.


Pirmieji ligos simptomai – prikurtimas ir ūžimas ausyse. Pastarasis suintensyvėja susinervinus, vakare, kai aplink tylu. Ligoniui sunku užmigti. Pasitaiko, kad prikurtimas būna nuolatinis. Progresuoja iš lėto. Negydant neurosensorinio prikurtimo apkursti galima negrįžtamai.

Stabilaus lėtinio neurosensorinio prikurtimo gydymas - neveiksmingas. Jei abiejų ausų klausa labai pažeista, rekomenduojama reabilitacija klausos aparatais. Jei sutrikimas staigus, būtina skubiai kreiptis į medikus. Šie nusprendžia gydymo eigą pagal dominuojančius simptomus. Skiria vaistų nuo uždegimo.

 
Atsako specialistas
Santariškių klinikų Ausų, nosies, gerklės centro gydytojas otorinolaringologas dr. Darius Rauba:

- Jei tai yra neurosensorinis prikurtimas, kiekviena diena yra labai svarbi. Būtina padaryti audiologinio tyrimo diagramą. Jei paaiškės, kad yra klausos nervų pažeidimas, reikia kuo greičiau pradėti gydymą. Kiekviena uždelsta diena reiškia, kad klausa grįš mažiau. Dvidešimt procentų tokių uždegimų praeina visiškai negydant. Trisdešimt procentų atvejų reikia pradėti gydymą, dar trisdešimt – gali daryti, ką nori, klausos nepavyksta grąžinti.
Sergant peršalimo ligomis dažniausiai paburksta nosis, dėl to sutrinka klausymo vamzdžio funkcija. Tuomet oras prasčiau patenka į vidurinę ausį, jas užgula. Tokiu atveju gydymas visai kitoks. Gydoma sloga ir klausa sugrįžta. Tai daugiau slėgio pasikeitimai nosyje ir ausyje. Šie pakitimai nėra pavojingi. Tačiau jei dėl viruso kyla klausos nervo komplikacijų, reiškia šis paveikė nervą. Negalima delsti. Surikimas gydomas didelėmis hormonų dozėmis. Skiriama prednizolonų, plečiamųjų vaistų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris