Kelio sąnarį skauda ir dėl aptemptų kelnių

Aigustė Tavoraitė
2017-05-05
Po žiemos pradėjo paskaudėti kelių sąnarius. Dirbu sėdimą darbą, rimtų traumų nesu turėjusi. Ar gali skausmas tokiame amžiuje atsirasti tik dėl oro permainų?
Miglė, 28 m.

Pataria specialistas:
Ortopedas-traumatologas Tomas Sveikata:

Tokių laikinai atsiradusių skausmų priežastis gali būti ne viena. Norint tiksliai jas nustatyti būtina apžiūrėti pacientą, jį išklausinėti. Ortopedai-traumatologai pirmiausia domisi, ar kelias nebuvo kaip nors traumuotas.
Tačiau nereikia ir rimtesnės traumos – kartais žmonės tiesiog nesusieja tam tikrų aplinkybių ir atsiradusio skausmo. Pavyzdžiui, skundžiasi juo po išvykos į tolimesnę šalį, kuomet teko daug vaikščioti, arba neseniai pradėję lankytis sporto klube. Nemažai žmonių atšilus orams ėmė aktyviau judėti, o ir bėgimas, ir važiavimas dviračiu gali paskatinti kelių sąnarių skausmus.
 
Aišku, kaip per didelis fizinis krūvis, taip ir ilgai trunkančios sėdimos, tupimos, klūpimos ar kitos priverstinės darbo nulemtos padėtys gali pakenkti – paskatinti priekinės kelio sąnario dalies skausmus. Tuo metu girnelė stipriai spaudžiasi prie šlaunikaulio ir sąnarys yra per daug apkraunamas. Dėl to skundžiasi ne tik biuruose dirbantys žmonės, bet ir tie, kuriems daug laiko tenka praleisti automobilyje, lėktuve ir pan.
 
Be abejo, seniai žinoma, kad besikeičiančių orų poveikis sąnariams tikrai nėra paskutinėje vietoje. Ypač sergantieji lėtinėmis sąnarių ligomis juokauja, kad galėtų dirbti meterologais, nes keičiantis orui, artėjant drėgnam periodui jiems ima „sukti“ sąnarius. Ir nebūtinai vyresnio amžiaus ir lėtinėmis sąnarių ligomis sergantieji tą jaučia, tai gali pasireikšti ir jauniems žmonėms.
 
Be to, ne mažiau įtakos gali turėti ir drabužiai, apavas. Pavyzdžiui, merginos pačios pastebi, kad išsilaisvinus iš aptemptų džinsinių kelnių praeina ir skausmas.

Kadangi kelių sąnariai - didžiausi, jie yra stipriausiai veikiami. Tačiau kartais išsiaiškinama, kad skauda ir pečius, ir mažuosius rankų sąnarius, prireikia ieškoti generalizuotos sąnarių ligos. Tuomet drėgnesnio oro sukeltas skausmas gali įspėti apie dar nenustatytą ligą.
Taigi pajutus skausmą žmogui labai svarbu pastebėti, kada konkrečiai jis atsirado, visų pirma bandyti keisti elgseną ir stebėti, ar keičiasi situacija. Dažnai tai leidžia patiems surasti skausmo priežastį.

 
Verta žinoti
Ūmiam skausmui numalšinti galima taikyti šaldomuosius kompresus arba specialius gydomuosius tepalus. Tačiau tai – tik pirmoji pagalba, veikianti simptomiškai, nesprendžianti skausmo priežasčių. Jei skausmas yra lėtinio susirgimo ženklas, tada skiriamas rimtesnis gydymas. Varginant lėtiniams susirgimams kaip pagalbinė priemonė geriau nei šaltis veikia šildančios priemonės.

 
Svarbu
Trumpalaikiai sąnarių skausmai gali praeiti savaime, tačiau gali pereiti ir į lėtines ligas. Jei skausmai atsirado ne pakeitus gyvensenos įpročius ir nepraeina ilgesnį laiką, vertėtų pasirodyti gydytojui.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris