Kas ten ūžia galvoje?

Gintarė Kaminskienė
2014-08-18
Turiu didelį pažįstamų pagyvenusių žmonių ratą. Iš jų ir iš literatūros žinau, kad kai kuriems senstant galvoje ima traškėti, ūžti, cypti. Man kitaip. Kairėje galvos pusėje girdžiu nuolatinį širdies dūžių ritmą. Šeimos gydytoja negali pasakyti, kas man yra. Ausų gydytojas konstatavo, kad mano klausa nesutrikusi. Naktimis negaliu miegoti. Ir taip jau trejus metus. Tai smegenų ar širdies liga?
Ona, 75 m.
Kas ten ūžia galvoje?
Ūžimą ausyse žmonės dažnai apibūdina kaip spengimą, cypimą, zvimbimą, dundėjimą, traškėjimą, švilpimą ar pulsuojančius garsus. Pagal trukmę šis reiškinys skirstomas į ūminį – iki 3 mėnesių, ir lėtinį – trunka ilgiau nei 3 mėnesius.

Beveik kiekvienam bent kartą gyvenime ūžė, spengė ar zvimbė ausyse. Klausos ir pusiausvyros organų sistema yra viena jautriausių ir lengviausiai pažeidžiamų organų sistemų žmogaus organizme. Jos pažeidimus gali sukelti įvairūs fizinės ar psichinės sveikatos sutrikimai. Žinoma, kad ausų ūžimas vargina beveik keturiasdešimt milijonų JAV gyventojų.
Ūžimą ausyse žmonės dažnai apibūdina kaip spengimą, cypimą, zvimbimą, dundėjimą, traškėjimą, švilpimą ar pulsuojančius garsus.


Pagal trukmę šis reiškinys skirstomas į ūminį – iki 3 mėnesių, ir lėtinį – trunka ilgiau nei 3 mėnesius.
Galimos ūžimo ausyse priežastys: sieros kamštis ar ausies svetimkūnis, vidurinės ausies uždegimas ir kitos jos ligos, klausos nervo galūnėlių pažeidimas (kochlearinis neuritas). Taip pat amžiaus nulemtas klausos susilpnėjimas, t.y. senatvinis kurtumas (presbiakuzija). Aterosklerozė ir smegenų kraujotakos pablogėjimas. Aneurizma – tam tikros kraujagyslės sienelės dalies išsiplėtimas. Kraujui tekant tokia kraujagysle atsiranda ūžesys. Galimas ir apatinio žandikaulio-smilkinkaulio sąnario vienpusis ar abipusis pažeidimas. Smegenų auglys ar akustinė neuroma – klausos-pusiausvyros nervo gerybinis auglys.

Ūžesius gali sukelti ir vaistai: aspirinas, ibuprofenas ir kt. vaistai nuo skausmo ir uždegimo, kontraceptiniai vaistai. Lėtinės ligos – arterinė hipertenzija, depresija, cukrinis diabetas, skydliaukės funkcijos sutrikimas, įvairios kraujagyslių ligos.
Nepageidaujamus garsus sukelti gali daugybė priežasčių. Joms išsiaiškinti būtini nuodugnūs tyrimai.
 
Atsako specialistas
Medicinos centro „Northway“ neurologas Vytautas Lukošaitis:

- Nepageidaujami garsai senatvėje atsiranda dėl klausos pakitimų. Iš išvardytų simptomų aišku, kad pirmiausiai reikėtų kreiptis į neurologijos specialistą. Būtų galima įtarti tam tikrą kraujagyslių patologiją. Reikėtų atlikti tyrimus, padaryti galvos nuotrauką. Priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui, nuovargis. Tačiau situacija gali būti ir kur kas rimtesnė, todėl reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

      A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

      „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
      Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

      Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

      Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

      Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

      Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris