Kai „suima“ radikulitas

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-10
Mane jau kelintą kartą iš eilės „suima“ radikulitas, dažnai tai atsitinka, kai darbuojuosi sode: raviu, ar renku lapus. Kartais keldamasis iš lovos jaučiu skausmus. Ar yra kokių priemonių, kurios padėtų išvengti radikulito? Esu girdėjęs, kad padeda speciali mankšta.
Povilas, 68 metai
Kai „suima“ radikulitas

Atsako specialistas:
Šeimos gydytojas Renatas Dainius:

Radikulitas – tai daugiau liaudyje vartojamas pavadinimas ir nėra diagnozė. Vadinamasis „radikulitas“ - mechaninis uždegimas, kylantis, kai sudirginamos nervinės šaknelės. Jas gali žaloti tarpslankstelinių diskų susidėvimas arba kaulinės išaugos. Tikrą radikulitinį skausmą sukelia stuburo smegenų dangalų ir nervinių šaknelių dirginimas bei prispaudimas. Tai gali atsitikti, kai žmogus yra netaisyklingoje pozoje. Nervinė šaknelė atsakinga už tam tikrą raumenį, todėl ją prispaudus pradeda gamintis pieno rūgštis raumenyje, būtent dėl to atsiranda skausmas. Jis kamuoja ne tik nugaros srityje, bet ir pilvo, kirkšnies zonose. Dažnai pacientai tiriasi, nes nesupranta, kodėl skauda tokiose vietose, o paaiškėja, kad tai – radikulitas.
 
Kaip gydyti
Jau ne pirmą kartą susidūrę su tokiu skausmu iš karto žino, kas jiems atsitiko. Kitiems, kurie susiduria su radikulitu pirmą kartą, iš karto siūlyčiau kreiptis į daktarą. Aišku, priklauso ir nuo skausmo. Kartais žmones skausmas taip „surakina“, kad sunku pajudėti, tuomet reikia kviesti gydytoją, kad suleistų vaistų. Jei jau žinoma, kad tai yra radikulitas, padeda šiluma, šildomieji tepalai, kuriais galima ištrinti skaudamą vietą. Taip pat galima lengvai pačiam pamasažuoti, jei tik pasiekiate.
 
Norint apsisaugoti
Siekiant išvengti radikulito reikia nuolat stiprinti nugaros raumenis, tai puikiai galima daryti sportuojant: plaukiojant, treniruojantis sporto salėje. Tiesa, turėtumėte viską daryti pasitariant su instruktoriumi, pasirenkant jums skirtą individualią programą. Labai svarbu ir čiužinys, ant kurio miegate. Kai miegate, raumenys atsipalaiduoja, tuomet stuburo niekas nebelaiko, todėl gali prisispausti stuburo šaknelės. Dėl šios priežasties reiktų rinktis tokį čiužinį, kuris atkartoja natūralias stuburo formas. Taip pat svarbu, kad žmogaus darbo vieta būtų ergonomiška, atitiktų žmogaus fiziologiją. Kitos priežastys: netaisyklinga sėdėsena dirbant ar važiuojant automobiliu, ypač kai atidaromas langas ir pučia šaltas vėjas. Dirbant sode, rinkitės tokias pozicijas, kad stuburas būtų tiesus. Nekelkite daiktų pasilenkę, pritūpkite.
 
Tarp kitko:
Laikino nedarbingumo atžvilgiu radikulitas užima antrą vietą po gripo;
Vyrai serga dažniau negu moterys;
Dažniausiai serga jauni (30-50 metų) žmonės, tai yra pačios darbingiausios amžiaus grupės atstovai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

      Dr. A.Patašius: prostatos prevencijoje lietuviai rodo kelią Europai

      Gydytojas urologas onkologas dr. Aušvydas Patašius kasdien keliais frontais kovoja prieš prostatos vėžį &ndas...
      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...

      Budinti vaistinė


      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Piliulė nuo vienatvės
      Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

      Naujas numeris