Kada sunerimti dėl pajuodusių paakių?

Aigustė Tavoraitė
2016-04-11
Aplink akis šviečiantys tamsūs ratilai ne vienam sukelia estetinį diskomfortą. Kai kuriais atvejais tai – ne tik išvaizdos problema, bet ir galimas ligų pranašas.
 
Kada sunerimti dėl pajuodusių paakių?
Pajuodę paakiai gali atsirasti ne tik dėl išsekimo patyrus ilgalaikį psichologinį, fizinį nuovargį, stresą, kamuojant nemigai, bet ir sergant vidaus, ypač lėtinėmis, ligomis.

Gali tik užmaskuoti 

Uoliai kas rytą įvairiomis kosmetikos priemonėmis maskuojančių pamėlusius paakius moterų specialistai negali nuraminti. Pasirodo, daugeliu atveju ši problema yra įgimta ir sunkiai koreguojama.

 
„Jei pajuodę paakiai yra tik estetinio pobūdžio bėda, daugiau veikiama genetinių veiksnių, galima bandyti ją spręsti išorinėmis pagalbos priemonėmis. Tačiau dar nėra atrastas toks metodas, kuris padėtų ją visiškai pašalinti. Galima išspręsti suglebusių skruostų, lūpų ar kaktos problemą, o paakiai, ko gero, yra vienintelė zona, kurią net pažangiomis 21 amžiaus priemonėmis ne taip paprasta paveikti“, – tvirtino medicinos centro „Northway“ gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.
 
Jos pastebėjimu, visos moters pastangos šioje vietoje nenueis veltui: galima išbandyti ir stimuliuojantį masažą, kaukes, specialius paakių kremus, aktyvinantį serumą. Specialistė patarė rinktis tik profesionalias priemones, nedaryti kokių eksperimentų namų sąlygomis. Didesnio poveikio galima tikėtis taikant mezoterapiją, biovitalizaciją, lazerines procedūras.
 
Pagrindinis tokių išorinių priemonių naudojimo tikslas – pastangrinti odą, pagerinti jos kokybę, kad ji taptų storesnė ir ne tokia permatoma. Tačiau norint pasiekti ryškų, bet vėlgi nebūtinai ilgalaikį rezultatą, probleminei vietai dėmesio reikia skirti nuolatos.
 
Įvairių ligų simptomas

Paakiai gali būti linkę patamsėti jau vien dėl pačios akiduobės struktūros. Tamsios spalvos yra ir kraujagyslės, ir raumenys. Todėl esant plonai odai visa tai lengvai persišviečia. Su amžiumi ši problema tik dar labiau išryškėja – apskritai mažėja kaulinio, riebalinio audinio, plonėja oda.
 
Tačiau jei patamsėjusius ratilus pastebėjote tik prieš kurį laiką, anksčiau jie jūsų nevargino, specialistė patarė skubėti pas šeimos gydytoją. Ši bėda gali atsirasti ne tik dėl išsekimo patyrus ilgalaikį psichologinį, fizinį nuovargį, stresą, kamuojant nemigai, bet ir sergant vidaus, ypač lėtinėmis, ligomis.
 
Pabrinkę, patamsėję paakiai gali rodyti inkstų sutrikimus, problemas žarnyne, atsirasti sergant mažakraujyste. Taip pat – esant maisto, ypač gliuteno, netoleravimui. Požymiai, kad jus vargina ši alergija, – nuolatinis galvos skausmas, nuovargis, virškinimo problemos, per didelis arba per mažas svoris.

 
Verta žinoti
Sau padėsite skirdami pakankamą laiką poilsiui, visavertiškai maitindamiesi.
Kraujotaką gerinančių ir paakių odos būklę gerinančių medžiagų yra agurkuose, bulvių sunkoje, alijošiaus sultyse, ramunėlių nuovire, juodojoje, žaliojoje arbatoje. Tačiau tokius šaltus kompresus reikėtų daryti tik iš patikrintų produktų, prieš tai patikrinti, ar nėra jokių alerginių reakcijų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica