Kada sunerimti dėl pajuodusių paakių?

Aigustė Tavoraitė
2016-04-11
Aplink akis šviečiantys tamsūs ratilai ne vienam sukelia estetinį diskomfortą. Kai kuriais atvejais tai – ne tik išvaizdos problema, bet ir galimas ligų pranašas.
 
Kada sunerimti dėl pajuodusių paakių?
Pajuodę paakiai gali atsirasti ne tik dėl išsekimo patyrus ilgalaikį psichologinį, fizinį nuovargį, stresą, kamuojant nemigai, bet ir sergant vidaus, ypač lėtinėmis, ligomis.

Gali tik užmaskuoti 

Uoliai kas rytą įvairiomis kosmetikos priemonėmis maskuojančių pamėlusius paakius moterų specialistai negali nuraminti. Pasirodo, daugeliu atveju ši problema yra įgimta ir sunkiai koreguojama.

 
„Jei pajuodę paakiai yra tik estetinio pobūdžio bėda, daugiau veikiama genetinių veiksnių, galima bandyti ją spręsti išorinėmis pagalbos priemonėmis. Tačiau dar nėra atrastas toks metodas, kuris padėtų ją visiškai pašalinti. Galima išspręsti suglebusių skruostų, lūpų ar kaktos problemą, o paakiai, ko gero, yra vienintelė zona, kurią net pažangiomis 21 amžiaus priemonėmis ne taip paprasta paveikti“, – tvirtino medicinos centro „Northway“ gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.
 
Jos pastebėjimu, visos moters pastangos šioje vietoje nenueis veltui: galima išbandyti ir stimuliuojantį masažą, kaukes, specialius paakių kremus, aktyvinantį serumą. Specialistė patarė rinktis tik profesionalias priemones, nedaryti kokių eksperimentų namų sąlygomis. Didesnio poveikio galima tikėtis taikant mezoterapiją, biovitalizaciją, lazerines procedūras.
 
Pagrindinis tokių išorinių priemonių naudojimo tikslas – pastangrinti odą, pagerinti jos kokybę, kad ji taptų storesnė ir ne tokia permatoma. Tačiau norint pasiekti ryškų, bet vėlgi nebūtinai ilgalaikį rezultatą, probleminei vietai dėmesio reikia skirti nuolatos.
 
Įvairių ligų simptomas

Paakiai gali būti linkę patamsėti jau vien dėl pačios akiduobės struktūros. Tamsios spalvos yra ir kraujagyslės, ir raumenys. Todėl esant plonai odai visa tai lengvai persišviečia. Su amžiumi ši problema tik dar labiau išryškėja – apskritai mažėja kaulinio, riebalinio audinio, plonėja oda.
 
Tačiau jei patamsėjusius ratilus pastebėjote tik prieš kurį laiką, anksčiau jie jūsų nevargino, specialistė patarė skubėti pas šeimos gydytoją. Ši bėda gali atsirasti ne tik dėl išsekimo patyrus ilgalaikį psichologinį, fizinį nuovargį, stresą, kamuojant nemigai, bet ir sergant vidaus, ypač lėtinėmis, ligomis.
 
Pabrinkę, patamsėję paakiai gali rodyti inkstų sutrikimus, problemas žarnyne, atsirasti sergant mažakraujyste. Taip pat – esant maisto, ypač gliuteno, netoleravimui. Požymiai, kad jus vargina ši alergija, – nuolatinis galvos skausmas, nuovargis, virškinimo problemos, per didelis arba per mažas svoris.

 
Verta žinoti
Sau padėsite skirdami pakankamą laiką poilsiui, visavertiškai maitindamiesi.
Kraujotaką gerinančių ir paakių odos būklę gerinančių medžiagų yra agurkuose, bulvių sunkoje, alijošiaus sultyse, ramunėlių nuovire, juodojoje, žaliojoje arbatoje. Tačiau tokius šaltus kompresus reikėtų daryti tik iš patikrintų produktų, prieš tai patikrinti, ar nėra jokių alerginių reakcijų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris