Kad pėdų nebūtų gėda parodyti…

Gintarė Kaminskienė
2014-08-26
Ant mano kojų daug nuospaudų. Stengiuosi jas šalinti, tačiau vis atsiranda naujų. Dėl kokių priežasčių jos formuojasi. Kaip ir ar dažnai jas reikėtų šalinti?
Romualda, 38 m.
Kad pėdų nebūtų gėda parodyti…
Moterims nuospaudų susidaro dažniau negu vyrams, nes jos dažniau nešioja nepatogią avalynę.

Kartais dėl ilgalaikio avalynės spaudimo ar trinties, odos ląstelės pradeda intensyviai gaminti keratiną odos apsaugai. Taip atsiranda suragėjęs odos sluoksnis – nuospaudos. Dažniausiai tose vietose, kur batai spaudžia, arba kur kojos pirštai taip spaudžiami, kad trinasi vienas į kitą. Jų gali atsirasti ir ant rankų, darbe ilgai naudojant tam tikrus instrumentus.
 

Moterims nuospaudų susidaro dažniau negu vyrams, nes jos dažniau nešioja nepatogią avalynę.
Pašalinti senas nuospaudas galima įvairiais būdais. Pamirkykite kojas šiltame muiliname vandenyje. Šioje vonelėje taip pat turėtų būti sodos (vienas šaukštelis dviems litrams vandens). Po to patepkite nuospaudas specialiu 10 proc. salicilo spirito ir pieno rūgšties tirpalu. Jį tepti reikia tik ant sukietėjusios vietos, patekęs ant sveikos odos, gali ją pažeisti. Vietoje tirpalo galima naudoti ir specialius pleistrus. Jei po pirmo karto nuospaudos pašalinti nepavyko, procedūrą reikia pakartoti.
 
Nuospaudų negalima draskyti nagais, pjaustyti skutimosi peiliuku ar peiliu, nes galima pažeisti gilesnius odos sluoksnius ir infekuoti. Suminkštėjusią raginę odą atsargiai, nesukeliant kraujavimo, nuimkite žirklutėmis. Įrankius būtina dezinfekuoti spiritu. Kai kojos išdžius, patariama padaryti maitinamojo kremo kompresą. Rinkitės kremus, kurių sudėtyje yra vitamino A. Juo patepkite gabalėlį marlės ir uždėkite ant nuospaudos. Vietą apsukite polietileniniu maišeliu ir apriškite.
Norint išvengti nuospaudų, patariama valgyti daugiau morkų, nes jose yra minėto vitamino. Jis reguliuoja raginio epidermio sluoksnio susidarymą. Tačiau svarbiausia - pasirinkti tinkamą avalynę. Ji turi atitikti kojos formą ir dydį.
 
Atsako specialistė
„Northway“ medicinos centro gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė:

- Nuospaudos – ne tik neteisingai parinktos avalynės priežastis. Dažnai žmonės linkę į nuospaudas tampa ortopedų pacientais ir tik tuomet sužino, kad yra plokščiapadžiai ar turi nepakankamai susiformavusius pėdų skliautus, neteisingai išlinkusius pirštus. Susiformuoja neteisingi atramos taškai, kurie nuolat veikiami svorio, trinami avalynės sudaro storą apsauginį luobą.
Viena tinkamiausių procedūrų nuospaudoms šalinti - gydomasis pedikiūras. Yra pėdos specialistai, kurie tai daro. Dermatologai dažnai tik pataria, kokią minkštinamąją odos priemonę naudoti. Na, o jei nuospaudos yra labai užleistos, pažengusios, kartais tenka jas šalinti chirurginiu būdu.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris