Jei apsvaigote ne iš meilės

Greta Vanagienė
2020-02-17
Patyrus nemalonų galvos svaigimą staiga pakilus nuo kėdės tarsi akimirkai atsiduriame kosminiame erdvėlaivyje ir vėl sugrįžtame į žemę. Specialistai sako, jog dažnu atveju padėti atsikratyti šio negalavimo gali nesudėtingi fiziniai pratimai.
Jei apsvaigote ne iš meilės
Galvos svaigimą gali sukelti ir anemija, kuomet nukrenta hemoglobinas, taip pat galva gali svaigti prasidėjus infekcijai, išsibalansavus elektrolitams.

Priežastys įvairios

„Pacientai dažnai pirmą kartą patyrę stiprų galvos svaigulį atvyksta į priimamąjį išsigandę dėl galimo insulto. Tačiau didžioji dalis tokių svaigimų priežastis nėra neurologinė“, - sako VUL Santaros klinikų gydytojas neurologas Rytis Masiliūnas.

 
Anot jo, galvos svaigimas tik nedaugeliu atveju yra susijęs su neurologinėmis ligomis. Pastarąjį gali sukelti ir anemija, kuomet nukrenta hemoglobinas, taip pat galva gali svaigti prasidėjus infekcijai, išsibalansavus elektrolitams.
 

Padeda fiziniai pratimai
Anot R.Masiliūno, neurologinis galvos svaigimas susijęs su vestibiuliniu aparatu ir įvardijamas kaip gerybinis paroksizminis pozicinis sutrikimas. Tai dažniausiai susiję su staiga pasikeitusia kūno padėtimi.
„Bet kuriame amžiuje mums keičiant galvos padėtį yra sudirginami tam tikri galvos receptoriai esantys vidiniame ausies kanale, kurie sukelia galvos svaigimo pojūtį. Ši liga lengvai diagnozuojama, o svaigimas trunka gana trumpai“, - aiškina specialistas.
 
Antra neurologinė galvos svaigimo priežastis - vestibiulinis neuronitas, kuomet persirgus įprasta virusine infekcija po poros savaičių virusas pereina į vestibiulinį nervą. Taip formuojasi vestibiulinio nervo uždegimas. 
„Tokiais atvejais greičiau atsikratyti ligos gali padėti tam tikri fiziniai pratimai. Su vestibiuline mankšta galvos svaigimas gali pranykti per kelis mėnesius. O specialūs medikamentiniai preparatai tik dar labiau slopina vestibiulinį aparatą. Taigi jis užuot ugdomas, slopinamas, todėl sveikimas užtrunka gerokai ilgiau“, - atkreipia dėmesį specialistas.



Fiziniai pratimai
Atsigulkite ant lovos taip, kad galva kabotų ant krašto, smakras atloštas aukštyn. Lėtai kelkite galvą ir ja stenkitės paliesti krūtinkaulį. Priglaudę prie jo smakrą, iš lėto sėskitės smakro nekeldami aukštyn tol, kol pilnai atsisėsite. Pratimą kartokite kelis kartus.
Stovėdami iš lėto lenkite galvą nuo vieno peties, prie kito. Tuomet galvą lenkite į priekį krūtinkaulio link, o po to – atloškite atgal. Pratimą kartokite 2–3 minutes.

 
Tarp kitko
Migrenos priepuoliai gali pasireikšti ne galvos skausmu, o svaigimu.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris