Estetinė ginekologija tiesia kelius į miegamąjį

Jurgita Ramanauskienė
2023-05-19
Plastinės lyties organų operacijos – subtili ir intymi tema, kuria moterys nelinkusios atvirauti. Po chirurgo peiliu gena ne tik troškimas patobulinti išvaizdą, seksualinį gyvenimą, bet ir fiziniai negalavimai, dažniausia – gimdymo padariniai.
Estetinė ginekologija tiesia kelius į miegamąjį
Žodis „plastinės“ išduoda, jog tokias operacijas, nesant medicininių indikacijų, ginekologai ar plastikos chirurgai atlieka pacientės pageidavimu. Jų tikslas – pakeisti išorinių lyties organų išvaizdą, atkurti dubens dugno raumenų funkciją.

Ne tik estetiniai nepatogumai
Dar neseniai estetinės intymios zonos problemos buvo laikomos nerimta ir dėmesio neverta tema. Moterys, atėjusios pas ginekologą, gėdijosi kalbėti ir nemanė, kad sulauks pagalbos. Po gimdymo ar su amžiumi atsiradę pokyčiai – makšties raumenų tonuso praradimas, gleivinės sausumas, negalėjimas patirti orgazmo – buvo laikomi norma ar natūraliu, fiziologiniu amžėjimu, įprastu dalyku susilaukus vaikų.
 

„Nėštumas ir gimdymas keičia dubens organų – makšties, lytinių lūpų, tarpvietės – išvaizdą bei funkcijas. Pavyzdžiui, tarpvietė stipriai išsitempia, kad galėtų užgimti vaisius, ir dažniausiai savaime negrįžta į būklę, buvusią iki gimdymo. Neretai tarpvietė plyšta arba yra kerpama, susidaro randas, kurio skausmas arba nejautrumas gali varginti net iki dvejų metų. Poros intymus gyvenimas beveik visuomet žymiai suprastėja“, – pasakoja klinikos „Amber Clinic“ akušerė ginekologė Lina Varaneckienė.

 
Specialistė priduria, jog tam tikri amžėjimo procesai taip pat sutrikdo darnius seksualinius santykius. „Dėl estrogenų trūkumo moters kūnas keičiasi pereinamuoju laikotarpiu – iki ir po menopauzės. Lytiniai santykiai tampa skausmingi dėl makšties sausumo, vargina šlapimo nelaikymas, o tai trukdo atsipalaiduoti ir mėgautis intymumu“, – teigia ji.
 

L.Varaneckienė pabrėžia, jog įgimtos problemos, tokios kaip didėlės lytinės lūpos, kelia diskomfortą vaikštant, važiuojant dviračiu bei lemia psichologinius kompleksus. Kūnas keičiasi sulieknėjus. „Numetus daug svorio, pakinta išorinių lytinių organų odos elastingumas, atsiranda jos perteklius, todėl sustiprėja gėda dėl savo kūno. Moterys vengia artumo su partneriu, kyla grėsmė santykiams“, – teigia akušerė ginekologė.
 
Gali nieko nekainuoti
Didėjant visuomenės sąmoningumui ir pragyvenimo lygiui, moterys renkasi ne toleruoti nepriimtinus pokyčius, o spręsti problemas, nepriklausomai, ar jos yra medicininės ar tik estetinės kilmės. Pasak L.Varaneckienės, populiariausia plastinė ginekologinė operacija, atliekama gydymo tikslais, yra intymių zonų funkcijų atkūrimas po gimdymo. Ji rekomenduojama moterims, kurios neplanuoja turėti daugiau vaikų.
 
Svarbu žinoti, kada medicininės paslaugos yra nemokamos. „Plastinės operacijos, kuomet susiaurinama makštis, suartinami dubens dugno raumenys, atliekamas lytinių lūpų mažinimas, yra kompensuojamos ligonių kasų, jeigu pasireiškia sveikatos problemos: šlapimo nelaikymas, lytinių lūpų hipertrofija ar asimetrija, su tuo susijęs skausmas, išopėjimas“, – pasakoja L.Varaneckienė.
 
Žodis „plastinės“ išduoda, jog tokias operacijas, nesant medicininių indikacijų, ginekologai ar plastikos chirurgai atlieka pacientės pageidavimu. Jų tikslas – pakeisti išorinių lyties organų išvaizdą, atkurti dubens dugno raumenų funkciją. Po operacijos pagerėja lytiniai santykiai, taigi, ir bendra gyvenimo kokybė. Pasak specialistės, naujiena galima laikyti klitorio odelės pašalinimo operaciją, kuri atliekama dėl estetinių norų arba šios erogeninės zonos jautrumui pagerinti.
 
Kaip ir bet kokios intervencijos, plastinės chirurginės operacijos gali turėti neigiamų pasekmių. Tiesa, komplikacijos yra retos: vieno tyrimo duomenimis, siekia vos 2 proc. „Svarbu, kad prieš operaciją moteris pasikonsultuotų su psichologais, įsisąmonintų, kas lemia neigiamą kūno suvokimą, nebūtų perteklinių lūkesčių dėl rezultatų. Taip pat reikėtų išsiaiškinti galimus nechirurginio gydymo metodus, jų privalumus ir trūkumus“, – pataria L.Varaneckienė.

 
Sustiprina malonumą
Norint pagerinti makšties stangrumą, ne visuomet reikalinga operacija. „Jei moteris ateityje planuoja šeimos pagausėjimą, rekomenduojamos jauninančios procedūros, atliekamos lazeriu. Norimas efektas pasiekiamas ne iš karto. Paprastai reikia ne mažiau kaip 6 seansų, kurie yra neskausmingi ir atliekami kartą per mėnesį. Rezultatas nėra nuolatinis, prastesnis nei chirurginių metodų, išlieka vidutiniškai iki metų“, – sako L.Varaneckienė.
 
Norinčios pagerinti seksualinius pojūčius renkasi kitą procedūrą – trombocitais praturtintos plazmos (angl. platelet-rich plasma, PRP), turinčios stimuliuojamąjį efektą, injekcijas į makšties audinius. „PRP terapijos metu paveikiami makšties sienelių nervai, todėl moteris lengviau ir greičiau pasiekia orgazmą, pagerėja libido“, – specialistė atskleidžia, jog PRP injekcijos seniai taikomos estetinėje dermatologijoje stabdant odos senėjimą, skatinant galvos plaukų augimą.

 
„Nors nėra įrodyta, jog egzistuoja G taškas, moterims, kurios nepatiria vaginalinio orgazmo po buvusių gimdymų ar dėl hormoninių sutrikimų, pavyzdžiui, po menopauzės, sergant policistinių kiaušidžių sindromu, siūloma apsvarstyti injekcijas su užpildais, dažniausia su hialurono rūgštimi, kartais kolagenu ar riebalais. Po procedūros makšties sienelės gleivinėje suformuojamas nedidelis iškilimas, dėl ko moteris lengviau pasiekia vaginalinį orgazmą“, – kaip pagerinti seksualinį gyvenimą, pataria akušerė ginekologė. Anot jos, estetinės ginekologinės procedūros, tokios kaip genitalijų odos balinimas, atliekamos pagal individualius moterų pageidavimus, atsižvelgiant į norimą estetinį rezultatą.

 
Tai įdomu
Pirmoji vaginos plastinė operacija atlikta 1900- ųjų pradžioje moteriai, kuri gimė be makšties.
Chirurginė mažųjų lytinių lūpų mažinimo operacija (labiaplastika) medicinos literatūroje aprašyta 1984 m.
Insubrijos universiteto (Italija) mokslininkai nustatė, jog 90 proc. plastinių ginekologinių operacijų, kurios atliekamos pageidaujant pacientei, susijusios su mažosiomis lytinėmis lūpomis.
Daugiausiai plastinių lytinių organų operacijų dėl estetinių priežasčių atliekama Brazilijoje, JAV ir Italijoje.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Daug vargo dėl invazinių rūšių

    Atšilus orams tarnybos suskubo priminti apie aplinkosaugai pavojingas invazines augalų ir gyvūnų rūšis – jas neapdairūs gyventojai dažnai platina patys. „Europoje yra šalių, kur daugiau nei 5 procentai visos floros sudaro svetimžemės rūšys. Lietuvos invazinių rūšių sąraše tokių ga...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Pradėta gydyti reta vėžio forma

    „Pirmą kartą įrodėme, kad tokio tipo vaistas gali pagerinti mezotelioma sergančių pacientų išgyvenamumą be ligos progresavimo, palyginti su įprastu gydymu. Tai suteikia didžiulę viltį pacientams ir jų šeimoms“, – komentavo Sautamptono klinikinių tyrimų skyriaus direktorius prof. Garethas Griffithsas. J...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės

    Naujas numeris