Dėl blogo burnos kvapo kalta ne tik burnos higiena

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-15
Turiu ketverių metukų sūnelį. Vaikas sveikas, stiprus, tad pas gydytojus dažnai lankytis netenka. Visgi paskutiniuoju metu pastebėjau, kad jam iš burnytės sklinda nemalonus kvapas. Dantis valome kiekvieną dieną, tad nežinau, ką ir galvoti. Dėl ko gali atsirasti blogas burnos kvapas? Ar gali būti kalta ne tik burnos higiena, bet ir kitos priežastys? Kur reikėtų kreiptis? O gal be reikalo nerimauju? Iš anksto dėkoju už atsakymą!
Radvilė
 
Dėl blogo burnos kvapo kalta ne tik burnos higiena
Kad ir kokia būtų blogo burnos kvapo priežastis, reikia, kad ją nustatytų gydytojas ir paskirtų individualų jūsų problemos sprendimo būdą.

Atsako specialistas
Vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas:

 
- Blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Pirmosios reikia ieškoti burnoje – dėl to gali būti kalta netinkama higiena, parodontozė (čia jau kalbant apie vyresnius žmones, ne vaikus), dantenų kraujavimas, burnos gleivinės pažeidimas (aftos, opos ir kt.), sugedę dantys. (Daugiau apie parodontozę ir jos gydymą https://www.pilene.lt/paslaugos/periodontologija).
 
Antroji priežastis gali būti susijusi su nosiaryklės organų ligomis: blogam burnos kvapui įtakos gali turėti tokios ligos kaip tonzilitas, adenoidų uždegimas, pūlinga sloga ar sinusitas (lėtinis nosies ertmių uždegimas).
 
Trečioji priežastis yra susijusi su stemplės, skrandžio ar žarnyno ligomis: gastroezofaginio refliukso liga, skrandžio uždegimu, opa ir kitais sutrikimais. Ketvirtoji, rečiausi pasitaikinti blogo burnos kvapo priežastis – kitų vidaus organų negalavimai: kasos, kepenų, plaučių ir kitų. Visgi visus šiuos atvejus turėtų nustatyti specialistas. Pirmiausia, be abejo, reikėtų atkreipti dėmesį į burnos ertmę, ar ten nėra galimų blogo kvapo šaltinių, taip pat rekomenduotina kreiptis į LOR gydytoją dėl galimų ligų – ypač, jei žmogus linkęs knarkti.

 
Jei rytais jaučiate blogą burnos kvapą, dažnai kyla rūgštys, sunkiai virškinate maistą, didelė tikimybė, jog turite virškinamojo trakto problemų ir reikia kreiptis į gydytoją gastroenterologą. Kalbant apie suaugusius, dėl blogo burnos kvapo gali būti kaltos ir dietos, badavimas. Nesuvirškintas ir ilgai iš organizmo nepašalintas maistas skrandyje tiesiog pradeda rūgti, pūti, o tai gali sukelti nemalonų burnos kvapą.
 
Priklausomai nuo nustatytos diagnozės, pacientui bus skiriamas gydymas. Visų pirma esame linkę gydyti specialiai paskirta dieta, o tik po to griebtis medikamentų. Svarbu, jog žmogus valgytų ne vieną ar du kartus per dieną, o keturis penkis. Mityba turi būti reguliari, negalima stipriai prisikimšti prieš miegą. Tai, kokių maisto produktų teks vengti, priklausys nuo jūsų turimo sutrikimo: tai gali būti ne tik sunkiai virškinamas maistas, bet ir tokie, atrodytų, nekalti produktai kaip vaisiai, daržovės, didinančios rūgštingumą.
 
Kad ir kokia būtų blogo burnos kvapo priežastis, reikia, kad ją nustatytų gydytojas ir paskirtų individualų jūsų problemos sprendimo būdą. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica