Dėl blogo burnos kvapo kalta ne tik burnos higiena

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-15
Turiu ketverių metukų sūnelį. Vaikas sveikas, stiprus, tad pas gydytojus dažnai lankytis netenka. Visgi paskutiniuoju metu pastebėjau, kad jam iš burnytės sklinda nemalonus kvapas. Dantis valome kiekvieną dieną, tad nežinau, ką ir galvoti. Dėl ko gali atsirasti blogas burnos kvapas? Ar gali būti kalta ne tik burnos higiena, bet ir kitos priežastys? Kur reikėtų kreiptis? O gal be reikalo nerimauju? Iš anksto dėkoju už atsakymą!
Radvilė
 
Dėl blogo burnos kvapo kalta ne tik burnos higiena
Kad ir kokia būtų blogo burnos kvapo priežastis, reikia, kad ją nustatytų gydytojas ir paskirtų individualų jūsų problemos sprendimo būdą.

Atsako specialistas
Vaikų gastroenterologas doc. dr. Vaidotas Urbonas:

 
- Blogas burnos kvapas gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Pirmosios reikia ieškoti burnoje – dėl to gali būti kalta netinkama higiena, parodontozė (čia jau kalbant apie vyresnius žmones, ne vaikus), dantenų kraujavimas, burnos gleivinės pažeidimas (aftos, opos ir kt.), sugedę dantys. (Daugiau apie parodontozę ir jos gydymą https://www.pilene.lt/paslaugos/periodontologija).
 
Antroji priežastis gali būti susijusi su nosiaryklės organų ligomis: blogam burnos kvapui įtakos gali turėti tokios ligos kaip tonzilitas, adenoidų uždegimas, pūlinga sloga ar sinusitas (lėtinis nosies ertmių uždegimas).
 
Trečioji priežastis yra susijusi su stemplės, skrandžio ar žarnyno ligomis: gastroezofaginio refliukso liga, skrandžio uždegimu, opa ir kitais sutrikimais. Ketvirtoji, rečiausi pasitaikinti blogo burnos kvapo priežastis – kitų vidaus organų negalavimai: kasos, kepenų, plaučių ir kitų. Visgi visus šiuos atvejus turėtų nustatyti specialistas. Pirmiausia, be abejo, reikėtų atkreipti dėmesį į burnos ertmę, ar ten nėra galimų blogo kvapo šaltinių, taip pat rekomenduotina kreiptis į LOR gydytoją dėl galimų ligų – ypač, jei žmogus linkęs knarkti.

 
Jei rytais jaučiate blogą burnos kvapą, dažnai kyla rūgštys, sunkiai virškinate maistą, didelė tikimybė, jog turite virškinamojo trakto problemų ir reikia kreiptis į gydytoją gastroenterologą. Kalbant apie suaugusius, dėl blogo burnos kvapo gali būti kaltos ir dietos, badavimas. Nesuvirškintas ir ilgai iš organizmo nepašalintas maistas skrandyje tiesiog pradeda rūgti, pūti, o tai gali sukelti nemalonų burnos kvapą.
 
Priklausomai nuo nustatytos diagnozės, pacientui bus skiriamas gydymas. Visų pirma esame linkę gydyti specialiai paskirta dieta, o tik po to griebtis medikamentų. Svarbu, jog žmogus valgytų ne vieną ar du kartus per dieną, o keturis penkis. Mityba turi būti reguliari, negalima stipriai prisikimšti prieš miegą. Tai, kokių maisto produktų teks vengti, priklausys nuo jūsų turimo sutrikimo: tai gali būti ne tik sunkiai virškinamas maistas, bet ir tokie, atrodytų, nekalti produktai kaip vaisiai, daržovės, didinančios rūgštingumą.
 
Kad ir kokia būtų blogo burnos kvapo priežastis, reikia, kad ją nustatytų gydytojas ir paskirtų individualų jūsų problemos sprendimo būdą. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris