Vyrų siaubas - plaukų slinkimas

Darius Matas
2015-06-25
Jei kaskart šukuojantis šepetyje randate nemažai plaukų, pastebite juos ant drabužių, o perbraukus plaukus ranka – saujoje lieka kuokštas, jūs susidūrėte su plaukų slinkimu. Nors plaukų apimtis gali mažėti dėl kelių priežasčių – svarbu kuo anksčiau imtis atitinkamų priemonių
Vyrų siaubas - plaukų slinkimas
Vyrų plaukų slinkimas dažniausiai yra androgeninės kilmės ir atsiranda dėl paveldėtos plauko folikulo savybės ypač jautriai reaguoti į hormonų androgenų kiekį kraujyje. Androgeninis plikimas gali prasidėti bet kuriame amžiuje po lytinės brandos.

Priežastys įvairios
Iškritus keletui plaukų, vyrai iš karto sunerimsta, tačiau to nereikia išsigąsti. Kasdien nuo galvos odos atsiskiria nuo 50 iki 100 plaukų ir tai – normalu. Kiekvieno plauko gyvenimas – ribotas: kai jis baigiasi, plaukas iškrenta, sukurdamas vietą naujam. Plauko gyvavimo ciklą sudaro trys etapai: augimo, kuris trunka iki kelerių metų, bei ramybės ir iškritimo ciklai, trunkantys apie 3 mėnesius. Todėl, dėl tokio kiekio iškritusių plaukų, nereikėtų baimintis. Sunerimti reikėtų tada, kai plaukų iškritimas akivaizdžiai suintensyvėja.

Vyrų plaukų slinkimas dažniausiai yra androgeninės kilmės ir atsiranda dėl paveldėtos plauko folikulo savybės ypač jautriai reaguoti į hormonų androgenų kiekį kraujyje. Androgeninis plikimas gali prasidėti bet kuriame amžiuje po lytinės brandos.
Plaukams taip pat būdingas sezoninis slinkimas, kuris suaktyvėja pavasarį ir rudenį. Tai susiję su oro kaita, kai po vasaros oras vėsta, o po žiemos – šyla. Alinami ir per dažnai džiovinami plaukai, todėl esant galimybėms, ypač vasarą, rekomenduojama leisti plaukui išdžiūti natūraliai.
 
Svarbu nedelsti
Pastebėjus, kad plaukai pradėjo intensyviai slinkti, reikėtų kuo greičiau imtis priemonių. Kuo anksčiau susirūpinsite, tuo lengviau bus kovoti ir sustabdyti plaukų slinkimą, išvengti didelio kiekio plaukų praradimo. Paprasčiausia priemonė yra šampūnas, kurio sudėtyje yra kofeino, biotino. Šios priemonės skatina plaukų augimo procesą, stiprina plauko šaknis, sukeliamos permainos plaukų augimo cikle, nes ląstelės aprūpinamos maistu, pagerėja galvos odos kraujotaka. Veiksmingi ir plaukų priežiūros produktai, kuriuose yra minoksidilio. Jis veikia plauko folikulą, stabdo jo nykimą ir stimuliuoja keratino išsiskyrimą. Produktai su minoksidiliu turi būti naudojami du kartus per dieną neribotą laiką. Tačiau jų nerekomenduojama naudoti žmonėms, turintiems aukštą kraujospūdį.
Efektyvesnį rezultatą duos tokios priemonės, kurioms sukurti naudojamos nanotechnologijos. Šios priemonės įsiskverbia giliai į plauką ir tampa veiklios ilgesnį laiką. Taip ne tik sustabdomas plauko slinkimas, bet ir iškritusių plaukų vietoje pradeda augti nauji plaukai.
Esant ypatingai gausiam slinkimui, vertėtų atlikti tam tikrus tyrimus, kurie padėtų išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastis.
 
Verta žinoti
Plaukams pagelbėsite valgydami baltyminį maistą – kiaušinius, žuvį, vištieną, pieno produktus. Jie reikalingi plauko sudėtyje esančio baltymo keratino gamybai. Plaukams naudingi ir produktai, turintys geležies. Jos yra gyvulinės kilmės produktuose: jautienoje, kiaulienoje, vištienoje, kepenyse. Kiek mažiau – augalinės kilmės: ankštinėse daržovėse, špinatuose, riešutuose, avižiniuose dribsniuose, slyvose. Svarbu rinktis ir produktus, turinčius silicio. Jo galima rasti nerafinuotuose grūduose, ridikėliuose, jūros kopūstuose, šparaguose, alyvuogėse. Silicis maitina plaukų šaknis, stiprina jų struktūrą, skatina jų augimą bei mažina slinkimą. Plaukų slinkimui sustabdyti yra įvairiausių priemonių, svarbu laiku reaguoti. Tik tokiu atveju galėsite ir toliau džiaugtis vešliais, akį patraukiančiais plaukais.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica