Viskas apie dantų balinimą

www.lsveikata.lt
2017-07-28
Šypsena – tarsi kiekvieno asmens vizitinė kortelė. Sveiki, balti dantys suteikia pasitikėjimo savimi, tačiau ne kiekvienas gali pasigirti akinamai balta šypsena. Tai priklauso nuo dentino, esančio dantyse, gyvenimo būdo, mitybos, žmogaus amžiaus. Dentinui tamsėjant, tankėjant, dantys taip pat įgauna tamsesnį atspalvį. 
Viskas apie dantų balinimą
Prieš priimant sprendimą dėl dantų balinimo procedūros, būtina pasikonsultuoti su gydytoju-odontologu, kuris įvertins dantų būklę. Individualiai parinkta dantų balinimo procedūra visuomet yra efektyvi ir suteikianti akivaizdų rezultatą.

Tam tikros arbatos, kavos, vynas, nikotinas dažo danties paviršių, tačiau ne patį dantį. Tokius patamsėjimus galima paprastai nušveisti ir nuvalyti atliekant burnos higienos procedūrą, naudojant specialius skysčius bei dantų pastas, balinančias danties paviršių. Tačiau norint pašviesinti ypač patamsėjusius dantis, rekomenduojama atlikti ilgalaikę dantų balinimo procedūrą. Dauguma odontologų atlieka dantų balinimo procedūrą lazeriu, halogeninėmis lempomis arba siūlo balinimą specialiomis kapomis.
 

Kaip ir bet kokia odontologinė procedūra, dantų balinimas reikalauja finansinių išlaidų. Norint turėti akinančiai baltą šypseną, tačiau neturint tam lėšų, visuomet galima kreiptis į bankus, kuriuose dirbantys specialistai papasakos, kokios yra vartojimo paskolos sąlygos. Dera paminėti, kad dantų balinimas atliekamas pilnametystės sulaukusiems asmenims, o ir ne visais atvejais rekomenduojama juos balinti. Tad kaip vyksta dantų balinimo procedūra, kiek kartų reikia ją kartoti ir kaip namų sąlygomis išsaugoti baltą dantų spalvą?
 
Dantų balinimas nėra rekomenduojamas paaugliams, kurių žandikauliai dar tik formuojasi. Be to, jaunesnių žmonių dantys natūraliai yra šviesesni nei suaugusių. Specialistų teigimu, tetracikliniai dantys po balinimo procedūros gali nepašviesėti arba pašviesėti ypač nežymiai. Taip pat žmonės, turintys ypač skaidrius, pilkus dantis ne visuomet gali džiaugtis puikiai pavykusia procedūra. Nėščioms, maitinančioms moterims, pacientams, turintiems periodonto, karieso ligas ar alergiškiems tam tikroms procedūros metu naudojamoms medžiagoms taip pat nėra rekomenduojama atlikti dantų balinimo.
 
Todėl prieš priimant sprendimą dėl dantų balinimo procedūros, būtina pasikonsultuoti su gydytoju-odontologu, kuris įvertins dantų būklę. Individualiai parinkta dantų balinimo procedūra visuomet yra efektyvi ir suteikianti akivaizdų rezultatą. Klysta manantys, jog dantų balinimo procedūra lazeriu yra skausminga. Procedūra tetrunka iki valandos laiko, o jos kartoti reguliariai nereikia. Tiesa, jei pastebimas dantų papilkėjimas, rekomenduojama atstatyti dantų spalvą miegant su kapomis 1-2 kartus per metus. Odontologų teigimu, vienintelis galimas dantų balinimo lazeriu procedūros neigiamas poveikis – dieną po procedūros išlikęs dantų jautrumas. Tačiau pastebima, kad tai nutinka tik pavieniais atvejais, o po keleto dienų dantų jautrumo nelieka. 
 
Gydytojai odontologai pabrėžia, jog dantų balinimas yra estetinė procedūra, o estetinis grožis kiekvieno yra suprantamas skirtingai, todėl tai – nėra būtinybė kaip įprastas vizitas pas odontologus dėl dantų tvarkymo ir higienos procedūrų. Dantų balinimui lazeriu yra naudojamas specialus gelis, kurio veikimą sustiprina lazerio spindulys, veikiantis kaip aktyvatorius. Norint kuo ilgiau išsaugoti akinantį dantų baltumą, būtina prieš procedūrą atlikti profesionalią burnos higieną. Po procedūros, parą laiko negalima vartoti dantis dažančių gėrimų kaip kava, vynas, nerekomenduojamas tabakas. Svarbiausia rūpintis elementariais higienos reikalavimais kaip dantų valymas, tarpdančių siūlo naudojimas, burnos skalavimas specialiais skysčiais, reguliarūs vizitai pas odontologą.
 
Specialistai perspėja, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas 3 mėnesius, nes kitu atveju, jo šereliuose susikaupia daug bakterijų, galinčių pakenkti dantų emaliui. Taip pat rekomenduojama keisti naudojamas dantų pastas tam, kad dantys nepriprastų prie jose esančių veikliųjų medžiagų. Švelnus dantų valymas turi trukti ne mažiau kaip 2 minutes, valymo eigoje nepamirštant vidinio danties paviršiaus ir liežuvio. Jeigu dantys stipriai brūžinami, atsiranda galimybė pakenkti jų emaliui.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica