Tinginių joga – tailandietiškas masažas

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-29
Neseniai viena draugė pasiūlė išbandyti tailandietišką masažą. Mat, pasak jos, jis ne tik puikiai atpalaiduoja, bet ir padeda išmankštinti kūną. Šiuo metu dirbu intensyvų darbą, tad grįžus namo jaučiu nugaros, kojų skausmus. Raumenys būna įsitempę. Gal galite papasakoti plačiau apie šį masažo būdą? Ar yra žmonių, kuriems toks masažas netinka?
Regina, 35 metai
Tinginių joga – tailandietiškas masažas

Atsako specialistė:
Natūralios medicinos gydytoja Cathy Wong:

- Tikima, kad tailandietiškas masažas atsirado prieš 2500 metų, Indijoje. Bėgant laikui jis atkeliavo ir į Tailandą, kur Ajurvedos technika ir principai buvo paveikti kinų medicinos. Daugelį amžių tailandietišką masažą atlikdavo vienuoliai, naudodami jį kaip vieną iš tailandietiškos medicinos priemonių.
 
Naudojama akupunktūra
Tailandietiškas masažas nuo paprasto skiriasi tuo, kad yra labiau energizuojantis. Jis taip pat vadinamas tailandietiškos jogos masažu, nes masažuotojas jo metu naudoja ne tik rankas, bet kojas, kelius, pėdas. Taip pat jo metu mankštinamos įvairios kūno dalys, gal dėl to daugelis žmonių teigia, kad šis būdas yra tarsi joga, tik nereikia didelių pastangų, nes viską atlieka specialistas. Raumenų spaudimas, sąnarių atstatymas, akupunktūra - technikos, naudojamos tailandietiško masažo metu. Žmonės teigia, kad tailandietiškas masažas padeda ir atsipalaiduoti, ir įgyti energijos tuo pačiu metu.
 
Trunka iki kelių valandų
Tailandietiškas masažas dažnai atliekamas ant bambukinio kilimėlio, patiesto ant žemės. Masažuotojas nenaudoja aliejaus, todėl galite būti apsirengę. Į tokio pobūdžio masažą turėtumėte ateiti patogiai apsirengę, kad rūbai nevaržytų kūno judesių. Tipiškas tailandietiškas masažas trunka nuo 60 minučių iki kelių valandų. 
 
Nerekomenduojamas, kai…
Tailandietiškas masažas nerekomenduojamas, jei turite infekciniu keliu plintančių odos ligų ar atvirų žaizdų, esate po operacijos ar po chemoterapijos, švitinimo (nebent tai būtų jūsų gydytojo rekomendacija). Taip pat netinka, jei turite širdies ligų. Reiktų pasitarti su savo gydytoju dėl šio masažo, jei esate nėščia. Tuomet reiktų rinktis masažistą, kuris dirba su besilaukiančiomis moterimis.

Daugelis išbandžiusiųjų tailandietišką masažą žmonių teigia, jog jis:
atpalaiduoja;
mažina stresą;
pagreitina kraujo cirkuliaciją;
padidina lankstumą;
sustiprina pojūčius;
suteikia kūno ir proto harmoniją.
 
Patarimai:
prieš masažą rinkitės kuo lengviau virškinamą maistą;
atvykite prieš procedūrą 5 minutėmis anksčiau, tuomet dar spėsite pailsėti, nusiraminti ir pasiruošti masažui;
informuokite masažistą apie bet kokius savo sveikatos sutrikimus, kad specialistas žinotų, ar jums galima atlikti masažą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris