Skausmui slopinti – molio kompresai

Aigustė Tavoraitė
2016-04-07
Daug kam gerai pažįstamas molis yra ne tik puiki kosmetinių procedūrų priemonė. Juo dar Avicenos laikais gydyti įvairūs negalavimai. Tvirtinama, kad kosmetinio molio aplikacijos itin gali pagelbėti varginant pavasarį paūmėjantiems lėtiniams sąnarių, nugaros skausmams. Jis padeda įveikti ir raumenų, nervų sistemos, ginekologines ligas, įvairias traumas.
Skausmui slopinti – molio kompresai
Mėlynasis molis turi valomųjų, uždegimą slopinančių savybių, stimuliuoja kraujotaką.

Molis vertinamas dėl to, kad iš organizmo puikiai sugeria toksinus, sunkiuosius metalus, sugeba naikinti patogenus. Tačiau naudos atneš tik tinkamai naudojama priemonė, todėl prieš gydymą būtina pasikonsultuoti su kvalifikuotu specialistu.
 
Kaip paruošti molio kompresą?
Molio maišelį reikia sumaišyti su vandeniu (santykiu 1:1). Maišykite stikline ar medine mentele, kol susidarys košelė. Ją ilgai galima laikyti šaldytuve, o naudojant vėliau tik šiek tiek atskiesti vandeniu.

Traumų atvejais du kartus per parą 2–3 valandoms ant pažeistos vietos užsidėkite vėsaus molio kompresą.
 
Artritui, artrozei, osteochondrozei, podagrai gydyti molio masę pašildykite iki 45 laipsnių ir aptepkite 1,5 cm marlės gabalėlį. Skaudamą vietą patrinkite spiritu ir uždėkite kompresą. Gerai jį pritvirtinkite ir šiltai apvyniokite. Taip pabūkite apie dvi valandas, tada nuplaukite, sausai nušluostykite ir apvyniokite šiltu audiniu.
Molis turi savybę sulaikyti šilumą, taip jis sušildo nesveiką sąnarį, padeda pašalinti patinimą, sureguliuoti kraujotaką.
 
Kompresas nuo sąnarių patinimo
Reikės: 30 g molio, 1 valgomojo šaukto virinto vandens. Molį praskieskite vandeniu iki tirštos košės. Nenaudokite metalinio indo ir šaukšto. Ranka uždėkite molį ant nesveiko sąnario, uždenkite polietileno gabalėliu, apvyniokite šiltu audiniu. Kompresą palikite 30 min. Po to nuplaukite šiltu vandeniu ir atsargiai aptrinkite sąnarį švariu rankšluosčiu. Procedūrą kartokite kas antrą dieną maždaug savaitę.

Vonelė sąnarių uždegimui mažinti
Ši vonelė padės pašalinti skausmą pažeistuose pirštų sąnariuose, sumažinti pabrinkimą ir uždegimą. Reikės: 100 g molio, 1 stiklinės vandens, 1 arbatinio šaukštelio alavijo sulčių. Alavijo sultis praskieskite vandeniu, o juo – molį. Tuomet panerkite į indą rankas ir laikykite 20 min. Po to nuskalaukite jas šiltu vandeniu, nusausinkite minkštu rankšluosčiu ir vienai valandai užsidėkite šiltas pirštines. Procedūrą reiktų atlikti 2 kartus per dieną, kol visiškai pasveikstama.

 
Įtrynimai esant juosmens skausmams
Reikės: 60 g molio, 2 stiklinės vandens, 1 valgomojo šaukšto alavijo sulčių, 1 arbatinio šaukštelio citrinos sulčių, vatos. Alavijo ir citrinos sultis sumaišykite su vandeniu, praskieskite jame molį. Iš vatos padarykite didelį tamponą. Jį pamirkę moliniame vandenyje ir įtrinkite juosmenį ir kryžkaulį. Procedūrą kartokite 2–3 kartus per dieną savaitę.
 
Kokį molį išsirinkti?

Mėlynasis molis turi valomųjų, uždegimą slopinančių savybių, stimuliuoja kraujotaką. Uždegimą slopinančių ir skausmą malšinančių savybių turi ir geltonasis molis.
Žaliasis molis turtingas vario ir geležies oksidų, jis suteikia žvalumo, stabilizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.
Raudonasis naudingas sergant mažakraujyste, gerina kraujo gamybos procesus, šalina alergines reakcijas.

 
Svarbu
Gydymas moliu – tik pagalbinė priemonė.
Molio kompresų nerekomenduojama dėti ant krūtinės ir skrandžio srities, naudoti sergant onkologinėmis ligomis, tuberkulioze.
Mišiniui išmaišyti nepatariama naudoti geležinių indų ir įrankių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris