Prieš ilgalaikio makiažo procedūrą – meistro konsultacija

Agnė Bulanavičienė
2021-11-19
Šiais laikais ilgalaikį makiažą renkasi vis daugiau moterų. Jis atrodo estetiškai, natūraliai – dažnai net nustembame, kad prie vienos ar kitos moters veido lietėsi permanentinio makiažo specialistas. Apie šios procedūros subtilybes kalbiname vieną žymiausių Lietuvoje šio amato meistrių Mikropigmentacijos centro įkūrėją Gitaną Vizgaitienę. Meistrė šįkart kiek daugiau dėmesio skiria antakiams.
Prieš ilgalaikio makiažo procedūrą – meistro konsultacija
Viena populiariausių ilgalaikių grožio procedūrų – tai antakių mikropigmentacija. Tinkamos formos, paryškinti ir tvarkingi antakiai puikiai įrėmina veidą, suteikia jam ryškesnius bruožus.

Gitana, su kokiomis didžiausiomis baimėmis susiduria moterys rinkamosi populiariausią pas jus antakių ilgalaikio makiažo procedūrą?
- Pirmiausia jos klausia, ar tai bus skausminga, o antrasis nuogąstavimas, kad bendras vaizdas nebus natūralus. Moterys vis dar baiminasi pamėlynavusių, neproporcingai storų antakių. Tiesą pasakius, pasitaiko, kad pas mane ateina klientė melsvais antakiais, mat pigmentas būna labai giliai įvestas į odą. Suprantu, kad dėl to kaltas „meistras“. Sakau kabutėse, nes tokios „meistrės“ nusiperka pigesnių, ne itin kokybiškų dažų ir su jais dirba. Taigi, meistrė meistrei tikrai nelygi. Deja, bet vis dar pasitaiko išvysti nekokybiškai nudažytus antakius. Klientės kreipiasi į mane norėdamos, kad jų antakius atnaujinčiau, padaryčiau natūralesnius.
 
Patarkite, į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis permanentinio makiažo specialistą?

- Renkantis meistrą svarbu jo praktika, higiena – kad procedūros būtų atliekamos su vienkartinėmis priemonėmis. Aš norėčiau palinkėti, kad būtų renkamasi pagal realų kitų žmonių vaizdą, tai yra kaip jie atrodo, bei nebijoti pasidomėti, pas kokį specialistą buvo lankytasi. Taipogi protingas pasirinkimas – nueiti į konsultaciją. Ji netruks ilgai, o jūs susidarysite bendrą vaizdą apie meistrą ir jo būsimą darbą. Normalu ir pačio meistro paklausti, kada ir kur jis baigė permanentinio makiažo mokslus, su kokiomis priemonėmis dirba. Manau, kad profesionaliai į šį darbą žiūrinti meistrė į tokį klausimą sureaguotų adekvačiai.
 
Kiek maždaug tektų paploninti piniginę norint tvarkingų antakių?
- Nuo šimto penkiasdešimt eurų. Ilgalaikio makiažo procedūra pabaigiama po dviejų trijų korekcijų. Tai priklauso nuo odos savybių: kuo plonesnė oda, tuo rezultatai natūralesni. Išties reikalingi du kartai, nes po pirmojo dažniausiai reikia dar ką nors patobulinti, papildyti. Taigi bendra antakių nudažymo kaina yra apie du šimtus – du šimtus penkiasdešimt eurų, korekcijos kaina svyruoja nuo penkiasdešimt iki šimto eurų.
 
Minėjote, kad antakių ilgalaikis makiažas – viena populiariausių procedūrų jūsų salone? Ką dar moterys linkusios dažyti permanentiškai?
- Taip, dažniausiai klientės renkasi antakius, antroje vietoje – akių pravedimai, o trečioje – ilgalaikis lūpų makiažas. Populiarumu neatsilieka ir trichopigmentacija – pigmento įvedimas į praplikusias odos skalpo vietas. Taip moterims atsitinka po chemoterapijų. Būna, kad ir po plastinių operacijų ant galvos lieka du monetos dydžio plotai, kuriuose plaukai nebeatauga. Mes juos korektiškai „užtušuojame“. Po kurio laiko nebeįmanoma atskirti, kad kažkada ten buvo praplikusios vietos.
 
O akių pravedimai – neskausminga procedūra? Juk liečiamasi prie pat akies...

- Ne, skausminga ji nėra, nes yra lokaliai nuskausminama. Tačiau tik patyrusio meistro darbo rezultatas bus geras. Kiek laikys akių pravedimo linija, priklauso nuo to, kokie dažai – organinės ar neorganinės kilmės – naudojami. Taip pat nuo technikos: šešėliuosime ar įvesime dažus giliau į epidermio sluoksnį. Nuo to ir priklausys, kaip greitai išsisklaidys pigmentas. Jis vidutiniškai išsilaiko nuo pusantrų iki penkerių metų.
 
Antakiai taip pat neišbluks tiek laiko?
- Antakiai išsilaiko nuo dvejų su puse iki penkerių metų. Kiek konkrečiai jie laikys, priklauso nuo to, kaip įvesime dažą į odą: ar giliau, ar epidermio paviršiuje, kadangi išsilaikymas tiesiogiai proporcingas dažų įsiskverbimo gyliui. Taip pat pigmento ilgaamžiškumą lemia ir klientės amžius, jos gyvenimo būdas: jei moteris sportuoja, o jos oda yra sausa, dažomosios medžiagos iš odos išbluks greičiau nei toms, kurios yra vyresnės, neužsiima intensyvia fizine veikla. Garbesnio amžiaus moterims ilgalaikis makiažas išsilaiko ilgiau, nes pati odos regeneracija jau sulėtėjusi. 


 
Verta žinoti
Po permanentinio makiažo bent 5 dienas veidą tepkite gijimą skatinančiu tepalu. Netinka jokie hormoniniai ar sudėtyje antibiotikų turintys tepalai. 
Venkite liesti pažeistas vietas, kad neužkrėstumėte bakterijomis ir nekiltų infekcija. Jokiu būdų nekrapštykite susidariusių šašiukų, jie nukris patys. 
Pirmą parą po procedūros pasistenkite nešlapinti pažeistų vietų. 
Negalima tepti jokiais drėkinamaisiais kremais. 
30 dienų venkite deginimosi saulėje ar soliariume. 

 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

  „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

  „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

  Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

  razinka


  Sveika šeima


  Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

  Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

  Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip striksi dominatriksė?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
  Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
  Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

  Naujas numeris