Plaukų stilistė sklaido mitus apie ilgalaikį plaukų tiesinimą

Aida Žemaitytė
2018-08-23
Turėti glotnius, lengvai prižiūrimus plaukus – daugelio moterų svajonė. Pradėjome nuo plaukų suktukų, juos vėliau pakeitė tiesinimo žnyplės, o dabar dailiosios lyties atstovės ryžtasi ilgalaikiam plaukų tiesinimui. Ar tai kenkia plaukams ir ką reikia žinoti, renkantis šią procedūrą?
Plaukų stilistė sklaido mitus apie ilgalaikį plaukų tiesinimą
Cheminiu būdu ištiesinti plaukai išlieka tiesūs tol, kol atauga. O kreatino procedūrą kartoti rekomenduojama kas 2–3 mėnesius.

Plaukų stilistė Rūta Morozovienė sako, kad šiuo metu rinkoje yra daugybė tiesinimo priemonių: „Galima rinktis stipresnio arba švelnesnio veikimo priemones, plaukus atkuriantį keratiną arba cheminį tiesinimą. Plaukų tiesinimo būdai skiriasi tuo, kad vieni yra ilgalaikiai ir „stiprūs“ (vadinamasis „japoniškas“ plaukų tiesinimas), kiti – draugiškesni plaukui, bet laikantys trumpiau (vadinamasis keratininis, „braziliškas“).“

 
Keratininis, arba „braziliškas“ plaukų tiesinimas
R.Morozovienė pripažįsta, kad iki šiol tenka išgirsti nuogąstavimų, jog „braziliškas“ plaukų tiesinimas nualina plauką. „Tokios kalbos kyla tik dėl žinių trūkumo. Keratinas, kuris naudojamas šios procedūros metu, neardo plauko struktūros, ir jo tiesumas yra tik antraeilis dalykas, mat pagrindinė siekiamybė – plauko atkūrimas. Netgi pastebėta, kad atkūrus keratino balansą plaukuose, jie ne tik ima blizgėti it šilkiniai, tampa elastingi, stiprūs ir sveiki, bet keratino molekulėms prasiskverbus į plauko vidų šis užsipildo, išsilygina pažeistos vietos“, – aiškina plaukų stilistė.

Pašnekovė pridūrė, kad atlikus procedūrą pagyvėja plauko spalva, jie tampa paklusnūs, elastingi, formulė apsaugo juos nuo aukštos temperatūros poveikio, o šviesiaplaukėms dargi neutralizuojami nepageidautini gelsvi tonai. R.Morozovienė sako, kad šią procedūrą kartoti rekomenduojama kas 2–3 mėnesius.
 
Kaip tai vyksta? Visų pirma parenkama kokybiška priemonė, kurią sudaro Negyvosios jūros mineralai, skystas keratinas. Priemonė nepažeidžia epidermio, nekenkia plaukams, sudėtyje nėra formaldehido. Ji skirta įvairių tipų plaukams. Meistrė sako, kad atliekant procedūrą svarbios yra ne tik kokybiškos ir sertifikuotos priemonės, bet ir įgūdžiai, žinios. Procedūra vidutiniškai trunka 2-4 valandas. Laiką lemia plaukų apimtis, ilgis, būklė ir pan. Pirmiausiai galva išplaunama su giliai valančiu šampūnu, plaukai išdžiovinami džiovintuvu. Tuomet ant kiekvienos sruogos dedamas specialus kosmetinis mišinys su keratinu, laikoma maždaug 30 minučių. Tada vėl džiovinama džiovintuvu. Galiausiai tiesinama žnyplėmis, temperatūrą parenkant pagal plauko būklę.
 
Priežiūra po procedūros. Po keratininio tiesinimo galvą plauti būtina besulfatėmis (be druskų) plaukų priežiūros priemonėmis. Plaukų stilistė pabrėžia, kad tiesinimo efektas išnyksta pamažu, t.y. kuo dažniau plaunami plaukai, tuo greičiau keratinas dingsta. Atlikus „brazilišką“ plaukų tiesinimą, galvą plauti galima tik po 3-4 dienų. Be to, kelias dienas po procedūros plaukų negalima rišti į uodegą, sukti ar kitaip formuoti, naudoti plaukų papuošalų, segtukų, gumyčių, lankelių, nes plaukų viduje dar vyksta tiesinamieji procesai ir negalima jų deformuoti.
 
Cheminis, arba „japoniškas“ plaukų tiesinimas

Tos moterys, kurių plaukai sveiki, nešviesinti (ypač sruogelėmis), tačiau šiaušiasi, pučiasi ar garbanojasi, puikiai tiks cheminis plaukų tiesinimo būdas. „Tačiau nei vienu atveju namuose šių procedūrų daryti nerekomenduočiau vien dėl to, kad ne visos priemonės, kurias galite nusipirkti internetu, yra kokybiškos, ir ne visi tiesinimo būdai yra tinkami būtent jūsų plaukams“, – pastebi R.Morozovienė.
 
Kaip tai vyksta? „Nereikėtų baimintis žodžio „cheminis“. Prieš užtepant chemines priemones procedūros metu ir stabilizuojant tiesinimą, sluoksnis po sluoksnio yra tepamos plaukų apsaugos priemonės, sukurtos būtent šiai procedūrai. Štai kodėl pastarosios plaukų tiesinimo procedūros trukmė – net penkios valandos! Dažnai su klientėmis juokaujame, kad ši procedūra – tikras išbandymas ir joms, ir man. Garuojantys aliejai, liekantys plaukuose labai trumpą laiką, ištiesina plaukus švelnindami kutikulą ir palengvindami iššukavimą, neapsunkinant plaukų. Pantenolis ir kviečių proteinai atkuria plauko struktūrą, padidėja jų apimtis, plaukai ima žvilgėti.
 
Priežiūra po procedūros. Cheminiu būdu ištiesinti plaukai išlieka tiesūs tol, kol atauga. Maždaug po 6 mėnesių daroma ataugusių šaknų korekcija. Yra dar vienas privalumas – iš karto po šios procedūros plaukus galima dažyti, o tai yra svarbu, mat plaukai šiek tiek pašviesėja.

 
Kurį rinktis?
Anot plaukų stilistės, visų pirma, gerai apsvarstykite, ar norisi iš tiesų stipraus, ilgalaikio plaukų tiesinimo (cheminio), ar pakaktų mažiau plauką žalojančio keratininio tiesinimo. Plauko papildymas, palepinimas keratinu tinka visiems (ir dažytiems, ir silpniems) plaukams, o štai „japonišką“ tiesinimą verčiau lai renkasi tos, kurių plaukai itin garbanoti, stori, „nevaldomi“.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

    „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Egalitarizmo kritika
    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

    Naujas numeris