Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka

Greta Vanagienė
2019-10-07
Socialinėje erdvėje dažnai nuaidi neigiami atgarsiai dėl prastai atliktų grožio procedūrų. Ypač dažnai moteris nuvilia plaukelių šalinimas lazeriu, po kurių neretai sulaukiama komplikacijų. Specialistų teigimu, šias procedūras privalo atlikti licencijuoti gydytojai dermatovenerologai, o ne kosmetologijos pradžiamoksliai. „Čia esate ne klientai, o pacientai“, - pabrėžia gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.
Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka
Plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Po jos reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

Daug nekvalifikuotų specialistų
Kaip teigia gydytoja J.Karčiauskienė, lazerinės plaukelių šalinimo procedūros populiarios pasaulyje – dailioji lytis siekia ne tik atsikratyti nesibaigiančių skutimosi peiliuku ar depiliacijų vašku procedūrų, bet ir siekia susidoroti su vyresniame amžiuje pasireškiančiu hirsutizmu, kai ima želti ūseliai ar barzda.

J.Karčiauskienė teigia, kad lazeriai įrašyti į gydytojo dermatovenerologo normas, todėl kosmetologai su šiais prietaisais ar injekcijomis teisės dirbti neturi. Nors komplikacijų pasitaiko ir gydytojams specialistams, šie turi žinių, kaip suvaldyti procedūros metu iškilusią problemą.
 

„Dažnai klientai ateina turėdami vieną lūkestį – atsikratyti plaukelių ir visiškai nežino apie gresiančius pavojus. Odą gali ištikti plauko maišelio žiočių bakteriniai uždegimai - folikulitai, paraudimai, likti hipopigmentinių baltų dėmių“, - aiškina dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 
Ištikus komplikacijoms gali prireikti ir receptinių vaistų, todėl juos išrašyti gali tik gydytojas. Vis dėlto, pastebi dermatovenerologėneretai užsiimama savigyda, o vaistinėse bandoma įsigyti vaisto be recepto.
 
Reikalinga pasiruošti
Anot J.Karčiauskienės, plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Mat pasitaiko atvejų, kad pacientai gal iš nežinojimo, o gal iš neapdairumo neatlieka paskirtų namų darbų. Po plaukelių šalinimo reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

 
„Pudra odoje uždaro karštį, todėl po lazerinės procedūros ant jos susidaro daugiau šašų, kyla didesnė nudegimo rizika“, - įspėja gydytoja. Be to, procedūros negalima atlikti stipriai įdegus saulėje. Specialistė sako taip pat svarbu pasirinkti lazerį pagal odos spalvą, kad šis jos nenudegintų – šviesesnės odos ir tamsesnių plaukų savininkams labiau tinka Aleksandrito lazeris, tamsesnio gymio žmonėms – Diodinis.

 
Verta žinoti
Kaip vysta procedūra?
Procedūros metu lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje tam, kad pasiektų plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris