Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka

Greta Vanagienė
2019-10-07
Socialinėje erdvėje dažnai nuaidi neigiami atgarsiai dėl prastai atliktų grožio procedūrų. Ypač dažnai moteris nuvilia plaukelių šalinimas lazeriu, po kurių neretai sulaukiama komplikacijų. Specialistų teigimu, šias procedūras privalo atlikti licencijuoti gydytojai dermatovenerologai, o ne kosmetologijos pradžiamoksliai. „Čia esate ne klientai, o pacientai“, - pabrėžia gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.
Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka
Plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Po jos reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

Daug nekvalifikuotų specialistų
Kaip teigia gydytoja J.Karčiauskienė, lazerinės plaukelių šalinimo procedūros populiarios pasaulyje – dailioji lytis siekia ne tik atsikratyti nesibaigiančių skutimosi peiliuku ar depiliacijų vašku procedūrų, bet ir siekia susidoroti su vyresniame amžiuje pasireškiančiu hirsutizmu, kai ima želti ūseliai ar barzda.

J.Karčiauskienė teigia, kad lazeriai įrašyti į gydytojo dermatovenerologo normas, todėl kosmetologai su šiais prietaisais ar injekcijomis teisės dirbti neturi. Nors komplikacijų pasitaiko ir gydytojams specialistams, šie turi žinių, kaip suvaldyti procedūros metu iškilusią problemą.
 

„Dažnai klientai ateina turėdami vieną lūkestį – atsikratyti plaukelių ir visiškai nežino apie gresiančius pavojus. Odą gali ištikti plauko maišelio žiočių bakteriniai uždegimai - folikulitai, paraudimai, likti hipopigmentinių baltų dėmių“, - aiškina dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 
Ištikus komplikacijoms gali prireikti ir receptinių vaistų, todėl juos išrašyti gali tik gydytojas. Vis dėlto, pastebi dermatovenerologėneretai užsiimama savigyda, o vaistinėse bandoma įsigyti vaisto be recepto.
 
Reikalinga pasiruošti
Anot J.Karčiauskienės, plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Mat pasitaiko atvejų, kad pacientai gal iš nežinojimo, o gal iš neapdairumo neatlieka paskirtų namų darbų. Po plaukelių šalinimo reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

 
„Pudra odoje uždaro karštį, todėl po lazerinės procedūros ant jos susidaro daugiau šašų, kyla didesnė nudegimo rizika“, - įspėja gydytoja. Be to, procedūros negalima atlikti stipriai įdegus saulėje. Specialistė sako taip pat svarbu pasirinkti lazerį pagal odos spalvą, kad šis jos nenudegintų – šviesesnės odos ir tamsesnių plaukų savininkams labiau tinka Aleksandrito lazeris, tamsesnio gymio žmonėms – Diodinis.

 
Verta žinoti
Kaip vysta procedūra?
Procedūros metu lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje tam, kad pasiektų plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  Paulius Butylkinas: „Dabar yra COVID-19 lūžio taškas“

  LSMU Kauno ligoninės šeimos gydytojas – echoskopuotojas Paulius Butylkinas (31 m.) vienas tų, kuris stebėdamas prastė...
  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Pasninkas – ne griežtesnis už dietas

  Likus beveik mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas. Dažnai šis laikotarpis suprantamas kaip niūrus susivaržymo metas. Tačiau, pasak etnologės Gražinos Kadžytės, toks jis negali būti. Jis turi būti viltingas. O pagal senąsias tradicijas, kartu su juo prasidedantis pasninkas įpareigoja kur kas mažiau nei šiandieną paplit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Daiktų apsuptyje
  Henrikas Vaitiekūnas Daiktų apsuptyje
  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica