Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka

Greta Vanagienė
2019-10-07
Socialinėje erdvėje dažnai nuaidi neigiami atgarsiai dėl prastai atliktų grožio procedūrų. Ypač dažnai moteris nuvilia plaukelių šalinimas lazeriu, po kurių neretai sulaukiama komplikacijų. Specialistų teigimu, šias procedūras privalo atlikti licencijuoti gydytojai dermatovenerologai, o ne kosmetologijos pradžiamoksliai. „Čia esate ne klientai, o pacientai“, - pabrėžia gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.
Plaukelių šalinimas - tik profesionalia ranka
Plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Po jos reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

Daug nekvalifikuotų specialistų
Kaip teigia gydytoja J.Karčiauskienė, lazerinės plaukelių šalinimo procedūros populiarios pasaulyje – dailioji lytis siekia ne tik atsikratyti nesibaigiančių skutimosi peiliuku ar depiliacijų vašku procedūrų, bet ir siekia susidoroti su vyresniame amžiuje pasireškiančiu hirsutizmu, kai ima želti ūseliai ar barzda.

J.Karčiauskienė teigia, kad lazeriai įrašyti į gydytojo dermatovenerologo normas, todėl kosmetologai su šiais prietaisais ar injekcijomis teisės dirbti neturi. Nors komplikacijų pasitaiko ir gydytojams specialistams, šie turi žinių, kaip suvaldyti procedūros metu iškilusią problemą.
 

„Dažnai klientai ateina turėdami vieną lūkestį – atsikratyti plaukelių ir visiškai nežino apie gresiančius pavojus. Odą gali ištikti plauko maišelio žiočių bakteriniai uždegimai - folikulitai, paraudimai, likti hipopigmentinių baltų dėmių“, - aiškina dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 
Ištikus komplikacijoms gali prireikti ir receptinių vaistų, todėl juos išrašyti gali tik gydytojas. Vis dėlto, pastebi dermatovenerologėneretai užsiimama savigyda, o vaistinėse bandoma įsigyti vaisto be recepto.
 
Reikalinga pasiruošti
Anot J.Karčiauskienės, plaukelių šalinimo rezultatą lemia ir priežiūra po procedūros. Mat pasitaiko atvejų, kad pacientai gal iš nežinojimo, o gal iš neapdairumo neatlieka paskirtų namų darbų. Po plaukelių šalinimo reikalinga kelias paras aktyviai šaldyti lazeriu paveiktą odą, gerą mėnesį vengti saulės spindulių, netepti odos pudra ar kitomis kosmetikos priemonėmis.

 
„Pudra odoje uždaro karštį, todėl po lazerinės procedūros ant jos susidaro daugiau šašų, kyla didesnė nudegimo rizika“, - įspėja gydytoja. Be to, procedūros negalima atlikti stipriai įdegus saulėje. Specialistė sako taip pat svarbu pasirinkti lazerį pagal odos spalvą, kad šis jos nenudegintų – šviesesnės odos ir tamsesnių plaukų savininkams labiau tinka Aleksandrito lazeris, tamsesnio gymio žmonėms – Diodinis.

 
Verta žinoti
Kaip vysta procedūra?
Procedūros metu lazeris generuoja 755 nm ilgio spindulius, kurie įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje tam, kad pasiektų plauko šaknį. Kuomet energija pasiekia plauko struktūroje esantį pigmentą melaniną, spinduliai yra absorbuojami ir paverčiami į karštį, kuris negrįžtamai sunaikina plauko folikulą.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Tylūs motinystės sunkumai

    Nors praėjusi Motinos diena viešojoje erdvėje motinystę vaizdavo kaip absoliučią laimę, realybėje daugeliui moterų ji atnešė sunkių išbandymų. Tūkstančiai moterų Lietuvoje po gimdymo susiduria su emociniais sunkumais, apie kuriuos vis dar kalbame retai. Tyrimai rodo, kad kas penkta lietuvė patiria pogimdyminės de...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Serialo „Adolescence“ pamokos: patyčios turi slaptą kodą

    Neseniai „Netflix“ pristatytas britų mini serialas „Adolescence“ (liet. „Paauglystė“) per kelias savaites tapo žiūrimiausiu kūriniu platformoje ir sukėlė audringas diskusijas tarp tėvų, pedagogų ir psichologų. Pastarieji neatsistebi, kaip giliai filme nagrinėjama skaitmeninės prarajos tarp kartų te...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Turite tai žinoti
    Henrikas Vaitiekūnas Turite tai žinoti
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris