Nagai trupa ne tik dėl šalto oro

Aigustė Tavoraitė
2016-02-01
Man pradėjo stipriai skilinėti nagai, kaip juos atgaivinti, kokias priemones naudoti?
Viktorija

Šalto ir sauso oro išvarginti nagai ima greičiau skilinėti, sluoksniuotis. Dažnu atveju tai – ne tik žiemos sukelta estetinė problema, bet ir galimas kitų negalavimų simptomas.
 
Rodo ne tik odos ligas

Pasak gydytojos dermatovenerologės Aldonos Kajutytės, dažniausiai žmonės bet kokį nago pakitimą jau laiko grybelio ženklu. Tačiau nagų sausumas, trupėjimas, sluoksniavimasis, pakitusi spalva, dingęs blizgesys lydi ne tik grybelines, bet ir kitas ligas.
 
„Pavyzdžiui, žvynelinė, daugeliui labiau žinoma kaip odos liga, gali pakenkti ir nagams. Tai dabar labai dažna nagų pažeidimų priežastis. Vaikams problemų gali atsirasti dėl atopinio dermatito. Todėl tiksliai diagnozei nustatyti visada atliekami laboratoriniai tyrimai“, – sakė medikė.
 
Be to, pakitę nagai gali rodyti ne tik odos ligas, bet kitus organizmo sutrikimus: virškinamojo trakto susirgimus, lėtinę intoksikaciją, mažakraujystę, mikrobinę infekciją, mikroelementų, vitaminų trūkumą ir kt.
 
Nukenčia nuo aplinkos
„Nagai gali nukentėti, tapti trapūs ir tik dėl išorinių oro sąlygų, ypač jei vaikštoma be pirštinių. Tačiau tuomet ir plaštakų oda turi būti aiškiai pažeista, nužvarbusi, nušalusi“, – pastebėjo A.Kajutytė.

 
Nagai, kaip ir oda, sausėja ir nuo indų ploviklių naudojimo. Dar viena gana dažna nagų pakitimų priežasčių – manikiūro procedūros: gelinis nagų lakavimas, nagų priauginimas ir kt.
 
Kaip saugoti nagus? 

Jei nagai pažeisti tik dėl aplinkos veiksnių, pirmiausia reiktų pakoreguoti mitybą: į meniu įtraukti daugiau natūralios želatinos turinčių produktų.
 
„Želatina – statybinė medžiaga odai, nagams ir plaukams. Jos yra gausu kiaulės ausų ir kojų produktuose. Galima valgyti mėsos, daržovių ar vaisių užpiltines – patiekalus su želatina. Taip pat daug reikalingų nagams mikroelementų, vitaminų turi ankštiniai produktai. Tinka fermentinis sūris, įvairios salotos, špinatai“, – patarė gydytoja.
 
Ji priminė, kad žiemą reikia vaikščioti su pirštinėmis. Rankos gali nužvarbti ir nesant minusinei temperatūrai. Be to, reikia saugotis odą sausinančių medžiagų. Naudoti gumines pirštines – ne išeitis, nes gali atsirasti kitų problemų.
 
„Prisiminkime maitinamuosius ir drėkinamuosius kremus. Juos naudoti reikėtų pakaitomis: keletą dienų tepti su vienu, keletą – su kitu. Nagams atgaivinti puikiai tiks ir truputį pašildyto aliejaus vonelės, kuriose mirkyti pakanka 10–20 minučių“, – sakė dermatovenerologė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica