Nagai trupa ne tik dėl šalto oro

Aigustė Tavoraitė
2016-02-01
Man pradėjo stipriai skilinėti nagai, kaip juos atgaivinti, kokias priemones naudoti?
Viktorija

Šalto ir sauso oro išvarginti nagai ima greičiau skilinėti, sluoksniuotis. Dažnu atveju tai – ne tik žiemos sukelta estetinė problema, bet ir galimas kitų negalavimų simptomas.
 
Rodo ne tik odos ligas

Pasak gydytojos dermatovenerologės Aldonos Kajutytės, dažniausiai žmonės bet kokį nago pakitimą jau laiko grybelio ženklu. Tačiau nagų sausumas, trupėjimas, sluoksniavimasis, pakitusi spalva, dingęs blizgesys lydi ne tik grybelines, bet ir kitas ligas.
 
„Pavyzdžiui, žvynelinė, daugeliui labiau žinoma kaip odos liga, gali pakenkti ir nagams. Tai dabar labai dažna nagų pažeidimų priežastis. Vaikams problemų gali atsirasti dėl atopinio dermatito. Todėl tiksliai diagnozei nustatyti visada atliekami laboratoriniai tyrimai“, – sakė medikė.
 
Be to, pakitę nagai gali rodyti ne tik odos ligas, bet kitus organizmo sutrikimus: virškinamojo trakto susirgimus, lėtinę intoksikaciją, mažakraujystę, mikrobinę infekciją, mikroelementų, vitaminų trūkumą ir kt.
 
Nukenčia nuo aplinkos
„Nagai gali nukentėti, tapti trapūs ir tik dėl išorinių oro sąlygų, ypač jei vaikštoma be pirštinių. Tačiau tuomet ir plaštakų oda turi būti aiškiai pažeista, nužvarbusi, nušalusi“, – pastebėjo A.Kajutytė.

 
Nagai, kaip ir oda, sausėja ir nuo indų ploviklių naudojimo. Dar viena gana dažna nagų pakitimų priežasčių – manikiūro procedūros: gelinis nagų lakavimas, nagų priauginimas ir kt.
 
Kaip saugoti nagus? 

Jei nagai pažeisti tik dėl aplinkos veiksnių, pirmiausia reiktų pakoreguoti mitybą: į meniu įtraukti daugiau natūralios želatinos turinčių produktų.
 
„Želatina – statybinė medžiaga odai, nagams ir plaukams. Jos yra gausu kiaulės ausų ir kojų produktuose. Galima valgyti mėsos, daržovių ar vaisių užpiltines – patiekalus su želatina. Taip pat daug reikalingų nagams mikroelementų, vitaminų turi ankštiniai produktai. Tinka fermentinis sūris, įvairios salotos, špinatai“, – patarė gydytoja.
 
Ji priminė, kad žiemą reikia vaikščioti su pirštinėmis. Rankos gali nužvarbti ir nesant minusinei temperatūrai. Be to, reikia saugotis odą sausinančių medžiagų. Naudoti gumines pirštines – ne išeitis, nes gali atsirasti kitų problemų.
 
„Prisiminkime maitinamuosius ir drėkinamuosius kremus. Juos naudoti reikėtų pakaitomis: keletą dienų tepti su vienu, keletą – su kitu. Nagams atgaivinti puikiai tiks ir truputį pašildyto aliejaus vonelės, kuriose mirkyti pakanka 10–20 minučių“, – sakė dermatovenerologė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris