Nagai trupa ne tik dėl šalto oro

Aigustė Tavoraitė
2016-02-01
Man pradėjo stipriai skilinėti nagai, kaip juos atgaivinti, kokias priemones naudoti?
Viktorija

Šalto ir sauso oro išvarginti nagai ima greičiau skilinėti, sluoksniuotis. Dažnu atveju tai – ne tik žiemos sukelta estetinė problema, bet ir galimas kitų negalavimų simptomas.
 
Rodo ne tik odos ligas

Pasak gydytojos dermatovenerologės Aldonos Kajutytės, dažniausiai žmonės bet kokį nago pakitimą jau laiko grybelio ženklu. Tačiau nagų sausumas, trupėjimas, sluoksniavimasis, pakitusi spalva, dingęs blizgesys lydi ne tik grybelines, bet ir kitas ligas.
 
„Pavyzdžiui, žvynelinė, daugeliui labiau žinoma kaip odos liga, gali pakenkti ir nagams. Tai dabar labai dažna nagų pažeidimų priežastis. Vaikams problemų gali atsirasti dėl atopinio dermatito. Todėl tiksliai diagnozei nustatyti visada atliekami laboratoriniai tyrimai“, – sakė medikė.
 
Be to, pakitę nagai gali rodyti ne tik odos ligas, bet kitus organizmo sutrikimus: virškinamojo trakto susirgimus, lėtinę intoksikaciją, mažakraujystę, mikrobinę infekciją, mikroelementų, vitaminų trūkumą ir kt.
 
Nukenčia nuo aplinkos
„Nagai gali nukentėti, tapti trapūs ir tik dėl išorinių oro sąlygų, ypač jei vaikštoma be pirštinių. Tačiau tuomet ir plaštakų oda turi būti aiškiai pažeista, nužvarbusi, nušalusi“, – pastebėjo A.Kajutytė.

 
Nagai, kaip ir oda, sausėja ir nuo indų ploviklių naudojimo. Dar viena gana dažna nagų pakitimų priežasčių – manikiūro procedūros: gelinis nagų lakavimas, nagų priauginimas ir kt.
 
Kaip saugoti nagus? 

Jei nagai pažeisti tik dėl aplinkos veiksnių, pirmiausia reiktų pakoreguoti mitybą: į meniu įtraukti daugiau natūralios želatinos turinčių produktų.
 
„Želatina – statybinė medžiaga odai, nagams ir plaukams. Jos yra gausu kiaulės ausų ir kojų produktuose. Galima valgyti mėsos, daržovių ar vaisių užpiltines – patiekalus su želatina. Taip pat daug reikalingų nagams mikroelementų, vitaminų turi ankštiniai produktai. Tinka fermentinis sūris, įvairios salotos, špinatai“, – patarė gydytoja.
 
Ji priminė, kad žiemą reikia vaikščioti su pirštinėmis. Rankos gali nužvarbti ir nesant minusinei temperatūrai. Be to, reikia saugotis odą sausinančių medžiagų. Naudoti gumines pirštines – ne išeitis, nes gali atsirasti kitų problemų.
 
„Prisiminkime maitinamuosius ir drėkinamuosius kremus. Juos naudoti reikėtų pakaitomis: keletą dienų tepti su vienu, keletą – su kitu. Nagams atgaivinti puikiai tiks ir truputį pašildyto aliejaus vonelės, kuriose mirkyti pakanka 10–20 minučių“, – sakė dermatovenerologė.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris