Kai makiažas ne puošia, o kenkia odai...

Gintarė Kaminskienė
2014-10-02
Rusų rašytojas Fiodoras Dostojevskis rašė: „Grožis išgelbės pasaulį!“. Tą moterys ir stengiasi padaryti: savo grožiu priblokšti, nustebinti, pabrėžti moteriškumą. Tačiau dažnai nesusimąsto, kad tai, kas joms yra gražu, ne visuomet labai tinkama sveikatai.
Kai makiažas ne puošia, o kenkia odai...
Priemonės su kolagenu ir elastanu padės moterims, turinčioms problemų su kapiliarais. Jie tampa ypač jautrus rudenį, kai dienos temperatūra žymiai skiriasi nuo nakties.

Dažytis kasdien?
Gatvėje apsidairę pastebėsite, kad dažna sutikta moteris nevengia makiažo priemonių. Įvairios pudros, akių vokų šešėliai, lūpų dažai, blakstienų tušas - neatsiejamos rytinių ritualų priemonės. Tik, pasirodo, naudojamos ne visuomet tinkamai ir saikingai.
Grožio paslaugų kabineto P.I.N.K. kosmetikė-visažistė Olga Vasilevičė, tikina, kad, jei kosmetika naudojamasi netaisyklingai, ji tikrai kenkia odai. „Nuolatinis veido odos dengimas kremine ar kompaktine pudra užkemša poras. Dėl deguonies trūkumo gali atsirasti alergija, o senstant oda taps raukšlėta ir atrodys nesveika, pažeista. Visų tipų pudrų nerekomenduojama palikti ant odos visai dienai, nes oda visavertiškai nekvėpuoja. Kosmetiką būtina nuvalyti specialiu losjonu, kad jos likučiai, likę porose, nesudirgintų odos“, – aiškino specialistė.



 
Per anksti ir per dažnai
Kosmetikė-visažistė pastebi, kad pastaruoju metu išryškėja tendencija kremines pudras pradėti naudoti labai anksti, o tai tikrai neveikia odos teigiamai. „Dažniausiai kreminėmis pudromis pradedame naudotis būdamos labai jaunos, kai organizmas dar nėra galutinai susiformavęs. Spuogiukus, kuriuos bandome paslėpti, reikia gydyti mediciniškai, o ne maskuoti dekoratyvine kosmetika“,– jaunas merginas ir jų mamas perspėjo visažistė.
O.Vasilevičė priminė, kad ir suaugusios moterys daro klaidų. Renkasi profesionalias makiažo priemones kasdienai. Tačiau, pavyzdžiui, tokios kreminės pudros ar korektoriai sudėtyje turi daug riebalų ir silikonų, kurie ilgainiui neigiamai veikia odą. „Visada bandau atkalbėti klientes naudoti tokią kosmetiką kasdien. Ji tam tiesiog neskirta“, – sako kosmetikė.
Specialistė akcentavo, kad jeigu būtina sulyginti odą dekoratyvine kosmetika, ją būtina tinkamai paruošti. „Nuvalykite odą toniku. Po to būtinai užtepkite specialią bazę. Klaidinga galvoti, kad tai yra kremas. Bazė neužkemša porų ir galutinai neįsigeria į odą. Dėl jos jūsų oda bus apsaugota nuo makiažo poveikio, o dekoratyvinė kosmetika ilgiau išliks ant odos. Padengus veidą vadinamąja baze jau galite užtepti kreminę pudrą. Jeigu norite sudrėkinti odą, arba biria ar kompaktine pudra, jeigu norite suteikti odai matinį efektą“, - taisyklingo kasdienio makiažo principus aiškino O.Vasilevičė.
Darant makiažą svarbu atsiminti, kad jis skirtas ne veido bruožų pakeitimui, o tik grožio pabrėžimui. Nereikia kankinti odos ir kiekvieną dieną apsunkinti švelnią vokų bei lūpų odą nereikalingais dekoratyviniais sluoksniais. Natūralumas šį sezoną grįžta į madą!

 
Pirmiausia – sveikata
Specialistė aiškino: „Tam, kad pabrėžtumėte grožį, neužtenka tiesiog užsidėti „kosmetikos kaukę“ ant veido. Visų pirma, jūsų odos grožis priklauso nuo vidines savijautos bei sveikatos. Pradėkite sportuoti, subalansuokite mitybą, atsisakykite alkoholio ir cigarečių. Kiekvienas neigiamas odos pokytis, tai – mūsų kasdienio gyvenimo pasekmė.“ Apskritai, rekomenduojama kreiptis į profesionalų kosmetologą, kad pasirūpintų jūsų veido oda ir parinktų būtent jums skirtus odos priežiūros būdus.
 
Visažistės – kosmetikos O.Vasilevičės patarimai rudeniui:

- Atėjus rudeniui klimatas tampa vis sausesnis ir šaltesnis. Odai vis sunkiau išsaugoti natūralią apsaugą. Tad naudokite ne tik valomąją priemonę, kovojančią su odos sausėjimu, bet ir drėkinamąjį kremą. Jis apsaugos ir pamaitins. Puikus variantas būtų kremas, sudėtyje turintis hialurono rūgšties.
Stenkitės padėti odai ir iš vidaus, vartodami svarbius odos puoselėjimui skirtus vitaminus. Pavyzdžiui, vitaminą A, E ir D.
Priemonės su kolagenu ir elastanu padės moterims, turinčioms problemų su kapiliarais. Jie tampa ypač jautrus rudenį, kai dienos temperatūra žymiai skiriasi nuo nakties.
Omega 3 ir žuvies taukai taip pat padeda kovoti su rudenį išsausėjusia ir nualinta oda.
Labai svarbu parinkti būtent jūsų odos tipui tinkamas priemones ir nepamiršti taip pat jas tepti ir ant kaklo srities. Ją moterys dažnai pamiršta. Tačiau kaklo odai taip pat reikia labai daug dėmesio bei rūpesčio.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris