Ar tinkamai prižiūrite šviesintus plaukus?

Aida Žemaitytė
2019-03-19
Artėjant šiltesniam metų sezonui ypač norisi pasigražinti. Apsilankyti kirpykloje ar atlikti plaukams grožio procedūras namuose – jūsų reikalas, tačiau, nepamirškite, po dažymo plaukus būtinai tinkamai prižiūrėti! 
Ar tinkamai prižiūrite šviesintus plaukus?
Plaukų stilistai teigia, kad, laikantis plaukų priežiūros rekomendacijų, plaukai bus stipresni, o norimas plaukų atspalvis po dažymo išliks žymiai ilgesnį laiką.

Plaukų stilistė Judita Aleknaitė sako, kad moterys, turinčios šviesintus ar balintus plaukus, turėtų daugiau dėmesio ir pastangų skirti būtent jų priežiūrai: „Netinkamai prižiūrimi šviesinti plaukai labai greitai ima silpti, slinkti, džiūti, o pirminis dažymo efektas, deja, išblunka vos po kelių plovimų.“

 
Nedažykite plaukų namuose
Plaukų dažyti ar šviesinti namuose – nerekomenduojama, nes galite pakenkti per keletą minučių, o jų atkūrimo laikas užtruks ilgus mėnesius! Tiesa, namų sąlygomis truputį pailginti laiką tarp dažymų naudojant ataugusių šaknų korektorius – galite. Korektoriumi užmaskuosite ataugimo liniją, sumažinsite plaukų šaknų tamsumą. Efektas išliks iki kito plovimo šampūnu.
 

Išbandykite modernius dažymo būdus
Vis labiau populiarėjančios sudėtingos dažymo technikos – „Air touch“, „Balayage“, „Shatush“ – puikus pasirinkimas norinčioms tausoti plaukus ir rečiau lankytis grožio salonuose. Šie madingi dažymai padeda išgauti ilgalaikį plaukų šviesinimo efektą, sukurti vizualią apimtį ir natūralų efektą.
 
Atsakingai rinkitės plaukų meistrą – koloristą
Plaukų šviesinimas reikalauja žinių, patirties ir atsargumo, todėl šią procedūrą verčiau atlikti grožio salone ir atsakingai pasirinkus profesionalą. Net jeigu jūsų plaukai natūraliai yra šviesūs, o juos pašviesinti norite vos vienu tonu, eksperimentuoti savarankiškai neverta. Tik patyręs plaukų meistras žino, kaip paruošti plauką dažymui bei kiek dažymų etapų prireiks, siekiant išgauti norimą efektą, o kartu – ir kuo mažiau pažeisti plauko struktūrą. Nepamirškite, kad specialaus dėmesio šviesinti plaukai reikalauja jau po pirmo savarankiško plovimo!
 
Rinkitės tik profesionalius aukštos kokybės plaukų dažus
Rinkdamiesi dažus pirmiausia atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Atsiranda vis daugiau dažų gamintojų, siūlančių naudoti dažus be amoniako, sukurtus pagal naujausias dažų gaminimo technologijas, kurių sudėtyje nėra chemini oksidanto PPD (parafenylendiamino). Ši kenksminga medžiaga gali sukelti alerginę reakciją, pažeisti odą. Tokios cheminės medžiagos, kaip amoniakas ar peroksidas, gali pakenkti plauko struktūrai tik tuo atveju, jeigu dažoma nepaisant technologijų. Svarbu, kad meistras parinktų būtent jums optimaliausią dažų emulsiją.
 

Naudokite apsaugines priemones plaukų dažymui
Kiekvieną kartą šviesinant, balinant plaukus rekomenduojama naudoti plaukų dažymo priedus (Olaplex, Wellaplex ir kt.). Šie produktai atkuria pažeistą plauką iš vidaus, o tuo pačiu apsaugo nuo išorinio poveikio. Akivaizdūs rezultatai pastebimi jau po pirmų kartų – plaukai tampa sveikesni, stipresni, glotnesni. Net visiškai išsiplovus šiems plaukų dažymo priedams, plaukai išlieka sveikesni.
 
Tinkamai prižiūrėkite 
Šviesinti ar dažyti plaukai reikalauja kitokios plaukų priežiūros nei natūralūs. Norint juos apsaugoti nuo žalos ateityje, būtina laikytis grožio specialisto siūlomų plaukų priežiūros rekomendacijų. Kad šviesinti plaukai kuo ilgiau išliktų gaivūs ir švarūs, skalaukite juos šiltu, drungnu vandeniu. Rinkitės specialų šampūną, skirtą šviesiems, dažytiems ar silpniems ir stipriai pažeistiems plaukams. Šie šampūnai neleis plaukams išsausėti, o ir atspalvis ne taip greitai nusiplaus. Mažiausiai dukart per savaitę rekomenduojama naudoti atkuriančias plaukų kaukes. Jų paskirtis – „pamaitinti“ plaukus ir atkurti pažeistą plaukų struktūrą. Jei plaukai labai veliasi, kasdienai naudokite aliejuką ar nenuplaunamą kondicionierių.

 
Naudokite geltoną atspalvį neutralizuojančias priemones  
Šviesintiems plaukams reikalingas plaukų tono koregavimas, mat po kelių plovimų išryškėja geltonas atspalvis. Patariu naudoti geltonį neutralizuojančius šampūnus, balzamus (tokius, kurių sudėtyje yra dažomųjų violetinių pigmentų).
 
Saugokite nuo aplinkos poveikio
Žiemos ir vasaros laikotarpiu plaukus rekomenduojama saugoti nuo aplinkos poveikio. Esant žemai oro temperatūrai, sningant ar pučiant stipriam vėjui, patartina dėvėti galvos apdangalus, kad plaukai netaptų šiurkštūs, sausi, nesielektrintų. Prasidėjus karštiems ir saulėtiems orams, reikėtų saugotis ultravioletinių saulės spindulių, galinčią stipriai pažeisti šviesintus plaukus, greičiau išblukinti jų spalvą. Ne tik dėvėkite kepures ar skrybėlaites, bet ir naudokite plaukų priežiūros priemones, apsaugančias nuo UV spindulių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris