Ar tinkamai prižiūrite šviesintus plaukus?

Aida Žemaitytė
2019-03-19
Artėjant šiltesniam metų sezonui ypač norisi pasigražinti. Apsilankyti kirpykloje ar atlikti plaukams grožio procedūras namuose – jūsų reikalas, tačiau, nepamirškite, po dažymo plaukus būtinai tinkamai prižiūrėti! 
Ar tinkamai prižiūrite šviesintus plaukus?
Plaukų stilistai teigia, kad, laikantis plaukų priežiūros rekomendacijų, plaukai bus stipresni, o norimas plaukų atspalvis po dažymo išliks žymiai ilgesnį laiką.

Plaukų stilistė Judita Aleknaitė sako, kad moterys, turinčios šviesintus ar balintus plaukus, turėtų daugiau dėmesio ir pastangų skirti būtent jų priežiūrai: „Netinkamai prižiūrimi šviesinti plaukai labai greitai ima silpti, slinkti, džiūti, o pirminis dažymo efektas, deja, išblunka vos po kelių plovimų.“

 
Nedažykite plaukų namuose
Plaukų dažyti ar šviesinti namuose – nerekomenduojama, nes galite pakenkti per keletą minučių, o jų atkūrimo laikas užtruks ilgus mėnesius! Tiesa, namų sąlygomis truputį pailginti laiką tarp dažymų naudojant ataugusių šaknų korektorius – galite. Korektoriumi užmaskuosite ataugimo liniją, sumažinsite plaukų šaknų tamsumą. Efektas išliks iki kito plovimo šampūnu.
 

Išbandykite modernius dažymo būdus
Vis labiau populiarėjančios sudėtingos dažymo technikos – „Air touch“, „Balayage“, „Shatush“ – puikus pasirinkimas norinčioms tausoti plaukus ir rečiau lankytis grožio salonuose. Šie madingi dažymai padeda išgauti ilgalaikį plaukų šviesinimo efektą, sukurti vizualią apimtį ir natūralų efektą.
 
Atsakingai rinkitės plaukų meistrą – koloristą
Plaukų šviesinimas reikalauja žinių, patirties ir atsargumo, todėl šią procedūrą verčiau atlikti grožio salone ir atsakingai pasirinkus profesionalą. Net jeigu jūsų plaukai natūraliai yra šviesūs, o juos pašviesinti norite vos vienu tonu, eksperimentuoti savarankiškai neverta. Tik patyręs plaukų meistras žino, kaip paruošti plauką dažymui bei kiek dažymų etapų prireiks, siekiant išgauti norimą efektą, o kartu – ir kuo mažiau pažeisti plauko struktūrą. Nepamirškite, kad specialaus dėmesio šviesinti plaukai reikalauja jau po pirmo savarankiško plovimo!
 
Rinkitės tik profesionalius aukštos kokybės plaukų dažus
Rinkdamiesi dažus pirmiausia atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Atsiranda vis daugiau dažų gamintojų, siūlančių naudoti dažus be amoniako, sukurtus pagal naujausias dažų gaminimo technologijas, kurių sudėtyje nėra chemini oksidanto PPD (parafenylendiamino). Ši kenksminga medžiaga gali sukelti alerginę reakciją, pažeisti odą. Tokios cheminės medžiagos, kaip amoniakas ar peroksidas, gali pakenkti plauko struktūrai tik tuo atveju, jeigu dažoma nepaisant technologijų. Svarbu, kad meistras parinktų būtent jums optimaliausią dažų emulsiją.
 

Naudokite apsaugines priemones plaukų dažymui
Kiekvieną kartą šviesinant, balinant plaukus rekomenduojama naudoti plaukų dažymo priedus (Olaplex, Wellaplex ir kt.). Šie produktai atkuria pažeistą plauką iš vidaus, o tuo pačiu apsaugo nuo išorinio poveikio. Akivaizdūs rezultatai pastebimi jau po pirmų kartų – plaukai tampa sveikesni, stipresni, glotnesni. Net visiškai išsiplovus šiems plaukų dažymo priedams, plaukai išlieka sveikesni.
 
Tinkamai prižiūrėkite 
Šviesinti ar dažyti plaukai reikalauja kitokios plaukų priežiūros nei natūralūs. Norint juos apsaugoti nuo žalos ateityje, būtina laikytis grožio specialisto siūlomų plaukų priežiūros rekomendacijų. Kad šviesinti plaukai kuo ilgiau išliktų gaivūs ir švarūs, skalaukite juos šiltu, drungnu vandeniu. Rinkitės specialų šampūną, skirtą šviesiems, dažytiems ar silpniems ir stipriai pažeistiems plaukams. Šie šampūnai neleis plaukams išsausėti, o ir atspalvis ne taip greitai nusiplaus. Mažiausiai dukart per savaitę rekomenduojama naudoti atkuriančias plaukų kaukes. Jų paskirtis – „pamaitinti“ plaukus ir atkurti pažeistą plaukų struktūrą. Jei plaukai labai veliasi, kasdienai naudokite aliejuką ar nenuplaunamą kondicionierių.

 
Naudokite geltoną atspalvį neutralizuojančias priemones  
Šviesintiems plaukams reikalingas plaukų tono koregavimas, mat po kelių plovimų išryškėja geltonas atspalvis. Patariu naudoti geltonį neutralizuojančius šampūnus, balzamus (tokius, kurių sudėtyje yra dažomųjų violetinių pigmentų).
 
Saugokite nuo aplinkos poveikio
Žiemos ir vasaros laikotarpiu plaukus rekomenduojama saugoti nuo aplinkos poveikio. Esant žemai oro temperatūrai, sningant ar pučiant stipriam vėjui, patartina dėvėti galvos apdangalus, kad plaukai netaptų šiurkštūs, sausi, nesielektrintų. Prasidėjus karštiems ir saulėtiems orams, reikėtų saugotis ultravioletinių saulės spindulių, galinčią stipriai pažeisti šviesintus plaukus, greičiau išblukinti jų spalvą. Ne tik dėvėkite kepures ar skrybėlaites, bet ir naudokite plaukų priežiūros priemones, apsaugančias nuo UV spindulių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica