Vartykite akis ne tik flirtuodami

Aigustė Tavoraitė
2015-10-08
Moderniųjų technologijų ekranų viliotinis pirmiausiai žaloja mūsų regėjimą. Gelbėjimosi ratas – kasdien bent 5 minutes nuoširdžiai atliekama akių mankšta. Specialistai neabejoja tokių pratimų reikšme: taip didinamas regėjimo efektyvumas, aštrumas, akys tampa drėgnesnės, mažėja nuovargis, jautrumas ryškiai šviesai. 
Vartykite akis ne tik flirtuodami
Įtemptai ilgai dirbdami prie kompiuterio, kas pusvalandį darykite 5 min. akių poilsio pertrauką: pažiūrėkite į lubas, po to – į grindis, šonus, arti esantį tašką, tada – į tolumą.

Judėjimas nuo daikto prie daikto. Kas porą sekundžių kaitaliokite atstumą žvelgdami į arti – 15 cm atstumu – esantį daiktą (pvz., pieštuką), po to – į tolį (vis į kitą daiktą). Žvelkite taip: pieštukas – medis, pieštukas – gėlė, pieštukas – langas ir t.t. Stenkitės atidžiai įsižiūrėti į smulkiausias objekto detales.

Grojimas“ trombonu. Laikykite pieštuką priešais save per ištiestos rankos ilgį. Įkvėpdami lėtai artinkite jį prie nosies, o iškvėpdami – atitraukite per ištiestos rankos atstumą. Pratimą darykite neatitraukdami žvilgsnio nuo pieštuko.


Akių vartymas. Pamažu sukite akis iš pradžių į vieną, paskui – į kitą pusę (akių obuolių raumenys turi būti įtempti). Akis sukite lėtai, tolygiai, be trūkčiojimų. Jeigu imtų svaigti galva, darykite šį pratimą užsimerkę ir delnais uždengę akis.

Mirkčiojimas suspaudžiant vokus. Stipriai suspausdami vokus užsimerkite, suskaičiavę iki 3 plačiai atsimerkite ir kelis kartus sumirksėkite. Kartokite keletą kartų, tik neraukykite kaktos. Darant šį pratimą jūsų akis maloniai sudrėkins išsiskyrusios ašaros.
 
Lėtas mirkčiojimas. Įkvėpdami kelis kartus lėtai sumirksėkite ir įtraukite į plaučius oro. Iškvėpdami švelniai užsimerkite ir atsipalaiduokite.
 

Masažas. Užsimerkite. Tada suimkite nykščiu ir smiliumi tarpuakį (viršutinę nosies dalį) ir stipriai pamasažuokite: tai suspausdami, tai atleisdami iki nestipraus skausmo.

Vertingi įpročiai
Kai jaučiate akių įtampą, lėtai pamirkčiokite, nukreipkite žvilgsnį į tolį – dangų, medžius.
Žvalgykitės į sklandančius daiktus – debesis, paukščius, lėktuvus, aitvarus.
Įtemptai ilgai dirbdami prie kompiuterio, kas pusvalandį darykite 5 min. akių poilsio pertrauką: pažiūrėkite į lubas, po to – į grindis, šonus, arti esantį tašką, tada – į tolumą.
Per dieną lėtai sumirkčiokite bent 100 kartų.
Ugdykitės įprotį atidžiai apžiūrinėti neaiškiai matomus daiktus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris