Vartykite akis ne tik flirtuodami

Aigustė Tavoraitė
2015-10-08
Moderniųjų technologijų ekranų viliotinis pirmiausiai žaloja mūsų regėjimą. Gelbėjimosi ratas – kasdien bent 5 minutes nuoširdžiai atliekama akių mankšta. Specialistai neabejoja tokių pratimų reikšme: taip didinamas regėjimo efektyvumas, aštrumas, akys tampa drėgnesnės, mažėja nuovargis, jautrumas ryškiai šviesai. 
Vartykite akis ne tik flirtuodami
Įtemptai ilgai dirbdami prie kompiuterio, kas pusvalandį darykite 5 min. akių poilsio pertrauką: pažiūrėkite į lubas, po to – į grindis, šonus, arti esantį tašką, tada – į tolumą.

Judėjimas nuo daikto prie daikto. Kas porą sekundžių kaitaliokite atstumą žvelgdami į arti – 15 cm atstumu – esantį daiktą (pvz., pieštuką), po to – į tolį (vis į kitą daiktą). Žvelkite taip: pieštukas – medis, pieštukas – gėlė, pieštukas – langas ir t.t. Stenkitės atidžiai įsižiūrėti į smulkiausias objekto detales.

Grojimas“ trombonu. Laikykite pieštuką priešais save per ištiestos rankos ilgį. Įkvėpdami lėtai artinkite jį prie nosies, o iškvėpdami – atitraukite per ištiestos rankos atstumą. Pratimą darykite neatitraukdami žvilgsnio nuo pieštuko.


Akių vartymas. Pamažu sukite akis iš pradžių į vieną, paskui – į kitą pusę (akių obuolių raumenys turi būti įtempti). Akis sukite lėtai, tolygiai, be trūkčiojimų. Jeigu imtų svaigti galva, darykite šį pratimą užsimerkę ir delnais uždengę akis.

Mirkčiojimas suspaudžiant vokus. Stipriai suspausdami vokus užsimerkite, suskaičiavę iki 3 plačiai atsimerkite ir kelis kartus sumirksėkite. Kartokite keletą kartų, tik neraukykite kaktos. Darant šį pratimą jūsų akis maloniai sudrėkins išsiskyrusios ašaros.
 
Lėtas mirkčiojimas. Įkvėpdami kelis kartus lėtai sumirksėkite ir įtraukite į plaučius oro. Iškvėpdami švelniai užsimerkite ir atsipalaiduokite.
 

Masažas. Užsimerkite. Tada suimkite nykščiu ir smiliumi tarpuakį (viršutinę nosies dalį) ir stipriai pamasažuokite: tai suspausdami, tai atleisdami iki nestipraus skausmo.

Vertingi įpročiai
Kai jaučiate akių įtampą, lėtai pamirkčiokite, nukreipkite žvilgsnį į tolį – dangų, medžius.
Žvalgykitės į sklandančius daiktus – debesis, paukščius, lėktuvus, aitvarus.
Įtemptai ilgai dirbdami prie kompiuterio, kas pusvalandį darykite 5 min. akių poilsio pertrauką: pažiūrėkite į lubas, po to – į grindis, šonus, arti esantį tašką, tada – į tolumą.
Per dieną lėtai sumirkčiokite bent 100 kartų.
Ugdykitės įprotį atidžiai apžiūrinėti neaiškiai matomus daiktus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris