Šventės: žingsnis geros savijautos link

Agnietė Vilkišienė
2015-12-18
Žiemą didesnę laiko dalį praleidžiame sėdėdami. O kur dar jaukūs vakarai lovoje prie televizoriaus ekrano. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad ilgi pasisėdėjimai kenkti ne ką mažiau nei alkoholio vartojimas arba rūkymas. 
Šventės: žingsnis geros savijautos link
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai.

Visko po truputį

Universiteto „Sax“ mokslininkų inicijuoto tyrimo rezultatai šokiravo. Ištyrus daugiau nei 230 tūkstančių žmonių nustatyta, kad mažas fizinis aktyvumas padidina mirtingumo tikimybę iki pusantro karto. O dar įdomiau, kad nuolatinis persimiegojimas (daugiau kaip 9 val.) prilyginamas alkoholio ir nikotino daromai žalai. Prieš pusmetį mokslininkai tą patį sakė apie tuos, kurie miegui skiria per mažai laiko (mažiau nei 7 val.).
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai. Pasak mokslininkų, tos minutės, kada žmogus žino, kad vėluoja, yra pilnos streso.
Taip pat raktas į gerą savijautą atitenka žmonėms, kurie atrado mylimą hobį, gerina lankstumą, dalyvauja įvairiose prevencijos programose.
 
Pagalba kitiems
Žiemos šventės sukuria paslapties aurą. Metų pabaiga lyg įpareigoja peržvelgti praėjusius ir sutikti naujus metus. Norisi, kad naujuosius sutiktumėme geresni. Todėl nė vienų Kalėdų karštinė neapsieina be noro pagelbėti kitiems. Mokslininkai sako, kad realizuotas noras pagelbėti kitiems ir pozityvus mąstymas tiesiogiai veikia žmogaus savijautą. Žmogus pradeda labiau pasitikėti savimi, pozityviau priima netikėtumus ir negandas.
Daugelį nustebins, kad alkoholis yra sveikintinas kiekvienos vidutinio amžiaus moters palydovas. Saikingas nestiprių alkoholinių gėrimų vartojimas gali ženkliai pagerinti vidutinio amžiaus moterų sveikatos būklę, padėti atsikratyti streso ir įtampos, prisidėti prie geresnių socialinių įgūdžių. Vyrams irgi nereiktų atsisakyti taurės vyno prie vakarienės stalo. Saikingai vartojamas alkoholis yra susijęs su žemiausiu mirtingumo rodikliu.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris