Šventės: žingsnis geros savijautos link

Agnietė Vilkišienė
2015-12-18
Žiemą didesnę laiko dalį praleidžiame sėdėdami. O kur dar jaukūs vakarai lovoje prie televizoriaus ekrano. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad ilgi pasisėdėjimai kenkti ne ką mažiau nei alkoholio vartojimas arba rūkymas. 
Šventės: žingsnis geros savijautos link
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai.

Visko po truputį

Universiteto „Sax“ mokslininkų inicijuoto tyrimo rezultatai šokiravo. Ištyrus daugiau nei 230 tūkstančių žmonių nustatyta, kad mažas fizinis aktyvumas padidina mirtingumo tikimybę iki pusantro karto. O dar įdomiau, kad nuolatinis persimiegojimas (daugiau kaip 9 val.) prilyginamas alkoholio ir nikotino daromai žalai. Prieš pusmetį mokslininkai tą patį sakė apie tuos, kurie miegui skiria per mažai laiko (mažiau nei 7 val.).
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai. Pasak mokslininkų, tos minutės, kada žmogus žino, kad vėluoja, yra pilnos streso.
Taip pat raktas į gerą savijautą atitenka žmonėms, kurie atrado mylimą hobį, gerina lankstumą, dalyvauja įvairiose prevencijos programose.
 
Pagalba kitiems
Žiemos šventės sukuria paslapties aurą. Metų pabaiga lyg įpareigoja peržvelgti praėjusius ir sutikti naujus metus. Norisi, kad naujuosius sutiktumėme geresni. Todėl nė vienų Kalėdų karštinė neapsieina be noro pagelbėti kitiems. Mokslininkai sako, kad realizuotas noras pagelbėti kitiems ir pozityvus mąstymas tiesiogiai veikia žmogaus savijautą. Žmogus pradeda labiau pasitikėti savimi, pozityviau priima netikėtumus ir negandas.
Daugelį nustebins, kad alkoholis yra sveikintinas kiekvienos vidutinio amžiaus moters palydovas. Saikingas nestiprių alkoholinių gėrimų vartojimas gali ženkliai pagerinti vidutinio amžiaus moterų sveikatos būklę, padėti atsikratyti streso ir įtampos, prisidėti prie geresnių socialinių įgūdžių. Vyrams irgi nereiktų atsisakyti taurės vyno prie vakarienės stalo. Saikingai vartojamas alkoholis yra susijęs su žemiausiu mirtingumo rodikliu.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris