Šventės: žingsnis geros savijautos link

Agnietė Vilkišienė
2015-12-18
Žiemą didesnę laiko dalį praleidžiame sėdėdami. O kur dar jaukūs vakarai lovoje prie televizoriaus ekrano. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad ilgi pasisėdėjimai kenkti ne ką mažiau nei alkoholio vartojimas arba rūkymas. 
Šventės: žingsnis geros savijautos link
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai.

Visko po truputį

Universiteto „Sax“ mokslininkų inicijuoto tyrimo rezultatai šokiravo. Ištyrus daugiau nei 230 tūkstančių žmonių nustatyta, kad mažas fizinis aktyvumas padidina mirtingumo tikimybę iki pusantro karto. O dar įdomiau, kad nuolatinis persimiegojimas (daugiau kaip 9 val.) prilyginamas alkoholio ir nikotino daromai žalai. Prieš pusmetį mokslininkai tą patį sakė apie tuos, kurie miegui skiria per mažai laiko (mažiau nei 7 val.).
Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, gera savijauta gali pasigirti tik niekada nevėluojantys žmonės. Jeigu perkopėte šešiasdešimt ar septyniasdešimt metų vėluoti į šventinį vakarėlį ne tik nemadinga, tačiau gali kenkti savijautai. Pasak mokslininkų, tos minutės, kada žmogus žino, kad vėluoja, yra pilnos streso.
Taip pat raktas į gerą savijautą atitenka žmonėms, kurie atrado mylimą hobį, gerina lankstumą, dalyvauja įvairiose prevencijos programose.
 
Pagalba kitiems
Žiemos šventės sukuria paslapties aurą. Metų pabaiga lyg įpareigoja peržvelgti praėjusius ir sutikti naujus metus. Norisi, kad naujuosius sutiktumėme geresni. Todėl nė vienų Kalėdų karštinė neapsieina be noro pagelbėti kitiems. Mokslininkai sako, kad realizuotas noras pagelbėti kitiems ir pozityvus mąstymas tiesiogiai veikia žmogaus savijautą. Žmogus pradeda labiau pasitikėti savimi, pozityviau priima netikėtumus ir negandas.
Daugelį nustebins, kad alkoholis yra sveikintinas kiekvienos vidutinio amžiaus moters palydovas. Saikingas nestiprių alkoholinių gėrimų vartojimas gali ženkliai pagerinti vidutinio amžiaus moterų sveikatos būklę, padėti atsikratyti streso ir įtampos, prisidėti prie geresnių socialinių įgūdžių. Vyrams irgi nereiktų atsisakyti taurės vyno prie vakarienės stalo. Saikingai vartojamas alkoholis yra susijęs su žemiausiu mirtingumo rodikliu.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica