Šaltuoju metų sezonu imunitetą stiprina ir sportas

Domantė Juknonytė
2016-10-27
Rudenį organizmui ima trūkti vitaminų, silpsta imunitetas, todėl šiuo sezonu svarbu ne tik subalansuota mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Tačiau vėstant orams, vis dažniau pasirenkame pasyvią veiklą, būname namuose. Kaip tai veikia mūsų fizinę būklę? Kodėl svarbu neprarasti motyvacijos sportui ir rudenį?
Šaltuoju metų sezonu imunitetą stiprina ir sportas
Parkai, miškeliai, šalia mokyklų esantys stadionai yra tinkamos vietos užsiimti sportu ir rudenį. Vaikščiojimas, kvėpavimo pratimai parkuose ar miškeliuose yra rekomenduotina fizinė veikla visoms amžiaus grupėms.

Sportuoti lauke trukdo tik netinkama apranga

Daugkartinis Lietuvos ir Airijos dziudo bei sambo kovos menų čempionas, asmeninis sporto treneris Tadas Pocius sako, jog rudens ir žiemos periodu žmonių aktyvumas treniruoklių salėse išauga, tačiau bendras žmonių fizinis aktyvumas šaltuoju metų laiku – mažėja. „Ypač pagyvenę žmonės, nesilankantys sporto klubuose, rudenį, grįžę iš sodybų, užsidaro daugiabučiuose ir retai kur išeina“, - pabrėžia jis.

 
„Parkai, miškeliai, šalia mokyklų esantys stadionai yra tinkamos vietos užsiimti sportu ir rudenį. Vaikščiojimas, kvėpavimo pratimai parkuose ar miškeliuose yra rekomenduotina fizinė veikla visoms amžiaus grupėms. Svarbiausia – judėti, - patikina T.Pocius. Jei lauke oro temperatūra siekia -10 °C ar daugiau, tuomet nerekomenduojama bėgioti, bet, apskritai, nėra blogo oro sportui, – yra netinkama apranga. Žinoma, nereikėtų ir per daug šiltai apsirengti, kadangi staigiai perkaitus, po to atvėsus, galima susirgti.“
 
Maisto kiekiai šaltuoju metų sezonu neturėtų didėti
Pasak T.Pociaus, žmonės kaip ir gyvūnai šaltuoju metų periodu linkę kaupti riebalus, be to, kūnas lengvai užmaskuojamas rūbais, todėl ne retai mes mažiau rūpinamės išvaizda – tai turi įtakos ir svorio augimui.
 
„Svarbu atkreipti dėmesį į mitybą: nepradėti valgyti didesniais kiekiais, nepraleisti pusryčių, nesigaminti vėlyvos vakarienės ar naktipiečių, - pataria asmeninis sporto treneris. Sveiką mitybą ypač išbalansuoja šventiniai laikotarpiai: alkoholio vartojimas, per didelis netinkamo maisto kiekis, poilsio trūkumas.“
 

Reguliarumas – svarbiausia 
„Reguliariai sportuojant, užsitikriname puikią savijautą, rūpinamės sveikata, atsiranda noras siekti geresnių rezultatų. Sveikai ir aktyviai gyvenant, atsisakant žalingų įpročių, būnant gamtoje, jaučiamas vidinis balansas, organizmas dėl tinkamo ir pastovaus režimo nepervargsta, - patikina T.Pocius. - Sakantiesiems, jog neatranda laiko sportui, visuomet patariu į treniruotę pažvelgti kaip į pirmąjį pasimatymą. Juk tikrai atrastumėte tam laiko.“

 
Tadas Pocius pataria
Sportas turi teikti malonumą. Tik reguliarus sportas ir tinkamas (ne per didelis) fizinis krūvis yra naudingas sveikatai ir išvaizdai bei suteikia geras emocijas.
Mankštintis reikėtų reguliariai, bent 2 kartus per savaitę. Jei intensyviu krūviu – bent pusvalandį, jei mažo intensyvumo krūviu – valandą. Vėliau galima krūvį didinti.
 
Visiškai nesportuojantiems ir vyresnio amžiaus asmenims galima rinktis vaikščiojimą, bėgiojimą ristele.
Šiuo metų sezonu reikėtų nepamiršti organizmą papildyti vitaminais. Tai padės apsaugoti organizmą nuo permainingo oro ir žemos temperatūros, stiprins imunitetą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris