Rudens vaistinėlė iš gamtos

www.lsveikata.lt
2015-09-25
Prasidėjus rudens darganoms, sveikiems išlikti padės žolynų ir kitų gamtos dovanų krepšelis. Naudingųjų vaistažolių galima įsigyti, o kai kurių dar galite suspėti pasirinkti ir patys.
 
Rudens vaistinėlė iš gamtos
Peršalimui ir įvairioms virusinėms ligoms jau užklupus nepakeičiama yra vingiorykštės žolė. Ji puikiai gydo anginą, valo pūlinius.

Pataria specialistė

Žolininkė, provizorė farmakognostė Jadvyga Balvočiūtė:


Nuo rudens ligų
Norint išvengti negalavimų, pirmiausia siūlyčiau kasdien stiprintis įvairių žolių arbatomis – gervuogių, žemuogių, šaltalankių, trupučiu gysločio. Tačiau jis tinka tik tiems, kurie neturi padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Tokiu atveju tinka ir kraujažolė, jonažolė.
Peršalimui ir įvairioms virusinėms ligoms jau užklupus nepakeičiama yra vingiorykštės žolė. Ji puikiai gydo anginą, valo pūlinius. Beje, jos jaunų atželiančių lapelių nušienautose pievose dar galima pasirinkti – turėsite itin stiprų priešuždegiminį vaistą. Vėsiojo sezono metu pravartu turėti ir šeivamedžio žiedų, debesylo.
Tiek profilaktiškai, tiek ir blogiau pasijutus galime prigriebti visus gerai mums žinomus prieskoninius kvapiuosius augalus: raudonėlį, baziliką, pipirmetę, šalaviją, krūminę perilę, vaistinį isopą. Šios ir kitos prieuždegiminį poveikį turinčios žolės puikiai pagelbės ir nuo lėtinių ligų paūmėjimų – tiek sąnarių, tiek kvėpavimo ligų ar esant virškinimo sutrikimams.
 

Dar galima pasirinkti
Būnant gamtoje dar galima pasirinkti ataugusių žemuogių, jaunų lazdynų lapelių, pasidžiovinti laukinių obuolių, itin naudingų sergantiems mažakraujyste. Kas sode turi bulvinių saulėgrąžų (topinambų), gali pasiskinti jų lapų, kurie puikiai tiks kasdieniam vartojimui, jais arbatą gardinti rekomenduojama diabetikams. Galima pasirinkti dar kai kur žydinčių labai vertingų raudonųjų dobilų, kurie saugo nuo sklerozės.
Galima pasidžiovinti arba užsišaldyti kaip tik dabar savo vaisius subrandinusio raugerškio. Po nedaug galima vartoti ir putino vaisių.
Dar vienas universalus ir labai naudingas augalas sveikatai palaikyti – petražolė. Ji labai vitamininga, skatina organizmo gijimus, labai naudinga šlapimo pūslei ir inkstams. Pravartu būtų gerti obuolių žievelių arbatą, ji ypač tinka prieš miegą.

 
Svarbu paisyti saiko
Vartojant žoles, kaip ir apskritai bet kokius produktus, svarbus saikas. Be to, kiekvieno mūsų organizmas individualiai priima žoleles.
Bendras patarimas – vartoti žoleles tiek išoriškai, tiek į vidų reikėtų pradėti nuo mažų dozių, pasitikrinti, kaip veikia. Ir tik po kokių 2–3 dienų jas galima drąsiai vartoti. Jei tik yra galimybė, visada rekomenduoju pasitarti su specialistu. Dar labai svarbu žinoti, kad žolelių veiksmingumą ir naudingumą lemia jų ekologiškumas. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris