Pradedame praktikuoti jogą. Ką verta žinoti?

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-04

Rasti dvasinę ramybę, turėti sveiką kūną ar tiesiog lengvai pasiekti rankomis žemę – kiekvienas, pradėjęs praktikuoti jogą, turi savų tikslų (arba visą jų derinį). Bet ar tikrai visi gali užsiimti šia, vis labiau populiarėjančia praktika? 

Pradedame praktikuoti jogą. Ką verta žinoti?
Ilgainiui, praktikuojant jogą, jaučiamas bendras sveikatos pagerėjimas, streso sumažėjimas, koncentracijos ir atminties pagerėjimas. Stulbinamai greitai gerėja gyvenimo kokybė ir požiūris į jį.

„Visi iki vieno. Nėra jokių apribojimų amžiui, svoriui, lyčiai, pažiūroms. Nebent gydytojai gali apriboti tam tikrus judesius, rekomenduoti atlikti vienus ar kitus pratimus – dažniausiai tai būna puiki sistema kūnui sveikatinti“, – teigia jogos centro „Shanti“ įkūrėjas ir jogos mokytojas Aurelijus Šarka (nuotr.), mielai sutikęs papasakoti, ką vertėtų žinoti prieš pradedant užsiimti joga. 
 
- Joga skirta tik sveikiems bei jauniems. Vertėtų sugriauti šį mitą? 
- Kadangi joga yra ne tik fiziniai pratimai, bet ir sistema, leidžianti geriau pažinti save, tvarkyti emocinę bei psichinę būklę, ją renkasi ne tik fizinių problemų turintys žmonės. Renkasi ir sveiki, ir jauni, ir lankstūs – jiems dažnai labiau rūpi meditacija, savęs pažinimas, dvasinis tobulėjimas. O štai užsiimti joga turint rimtų psichologinių problemų apskritai nerekomenduojama, čia jau reikėtų pasitarti su gydytoju. Taigi, šiame mite yra ir dalis tiesos (šypsosi).
 
- Kokio pasiruošimo reikia prieš ateinant į pirmąją treniruotę?
- Geros nuotaikos, ryžto, smalsumo, noro pažinti save ir patogios aprangos.
 
- Kokia jogos nauda?
- Fizinį poveikį, energijos antplūdį pajusite jau po pirmojo užsiėmimo. Ilgainiui praktikuojant, jaučiamas bendras sveikatos pagerėjimas, streso sumažėjimas, koncentracijos ir atminties pagerėjimas. Stulbinamai greitai gerėja gyvenimo kokybė ir požiūris į jį.
 
- Kodėl vertėtų rinktis jogą, o ne, sakykim, bėgimą ar sporto salę?
- Joga nėra vien tik sportas, tai – gilesnis savęs suvokimas, paliečiantis sielą. Negalėčiau sakyti, kad bėgimas ar sporto salė yra blogai, kiekvienas renkamės pagal savo tikslus, norus, gyvenimo būdą. Jei nesate tikri, ko norite – tiesiog pabandykite.
 
- Tai – brangus užsiėmimas?
Kiek kainuoja sveikata? O kiek gali kainuoti ramybė? Laisvė? Harmonija? Tam nėra kainos. Įprastai žiūrint, jogos užsiėmimų kainos svyruoja nuo kelių iki keliasdešimties eurų. Renkantis studiją, mokytoją, vietą, kaina turi būti paskutinis argumentas.
 
- Kada geriausias metas pradėti praktikuoti jogą?
- Tinkamiausia laikas – dabar! Neatidėliokite nė minutei, įpraskite veikti šiandien, ne ryt. Atsikratykite nuomonės, jog joga skirta tik lankstų kūną turintiems žmonėms. Kuo labiau jaučiate nuovargį, stresą, praradote gyvenimo džiaugsmą, kūnas pradėjo varžyti, tuo mažiau atidėliokite sprendimą imtis veiksmų. Judėkite!
 
- Ar būtina lankyti grupinius užsiėmimus? Galbūt užtektų savarankiškai sportuoti namuose?
- Pirmiausia reiktų išmokti pradmenų. Tą galima padaryti lankant pradedančiųjų grupę ar individualų užsiėmimą. Po pradžiamokslio asmuo yra paruoštas savarankiškai praktikai ar praktikai grupėse.
 
- Į ką atkreipti dėmesį renkantis jogos mokyklą, mokytoją?
- Vertėtų pasidomėti, kokia jogos rūšimi norėtumėte užsiimti, kas jums priimtina. Vėliau pasidomėkite, ar jogos studija patikima, seniai veikianti, turinti reputaciją, kvalifikuotus mokytojus, o jau vėliau atkreipkite dėmesį į vietovę, prieinamumą, patalpas, kainas, užsiėmimų laiką. Apsilankę stebėkite, kaip vedami užsiėmimai, kokia informacija dalijamasi, kaip bendraujama. Jums tiesiog turi būti jauku ir malonu, neturėtumėte jausti įtampos jau vien įžengus į studiją. 
 
- Ką patartumėte norintiesiems pradėti užsiimti joga, bet vis nesiryžtantiems, atidėliojantiems?
- Gal noras per silpnas? O gal jiems dar neatėjo laikas užsiimti šia praktika? Neskubėkite. Viskas savo laiku. Patarčiau sudėlioti prioritetus, kas gyvenime svarbu. Manau, greitai rasite atsakymą.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris