Pagirios: kaip išgyventi varginančią vaišių pusę

Aigustė Tavoraitė
2015-12-30
Nors alkoholis neturėtų būti brolis, visgi ne vienam šventiniu laikotarpiu tenka susidurti su liūdnomis vaišinimosi pasekmėmis – pagiriomis. Skaudanti galva ir svaigulys, pykinimas, bendras silpnumas – nemalonūs, tačiau įveikiami simptomai.
Pagirios: kaip išgyventi varginančią vaišių pusę
Jei kamuoja pagirios, organizmo skysčių balansą bei rūgščių ir šarmų pusiausvyrą atkurti padės paprastas vanduo. Kadangi netenkama elektrolitų, puikiai tiks ir mineralais prisotintas vanduo, taip pat – pagardintas citrina.

Gelbės tinkama dieta 

Anot gydytojos dietologės Kristinos Jasmontienės, alkoholiu apskritai geriau nepiktnaudžiauti, tada nereikės ir patarimų, ką daryti jo padauginus. Tačiau jei vaišių metu visgi leidote sau daugiau atsipalaiduoti, palengvinti negalavimus galima pasirinkus tinkamą mitybą.
 
„Pagrindiniai pagirių požymiai – dehidratacija ir sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje. Tad ir pirmi žingsniai vaduojantis iš tokios būsenos – pakankamas skysčių ir angliavandeniais prisotinto, daug vitamino C turinčio maisto vartojimas“, – aiškino specialistė.

 
Kai vargina pagirios, reikėtų sočiai pavalgyti. Pavyzdžiui, ryte dietologė pataria rinktis košę, pieno produktus, vartoti daug kalio, magnio turinčius produktus – vaisius ir daržoves, džiovintus vaisius, jūros gėrybes.
 
Suvalgę serbentų, kivių, apelsinų, greipfrutų, citrinos ir kitų vaisių papildysite vitamino C atsargas. Tai padės greičiau suskaidyti ir pašalinti acetaldehidą – nuodingą medžiagą, į kurią mūsų organizme oksiduojasi alkoholis.
 
Pasak K.Jasmontienės, organizmo skysčių balansą bei rūgščių ir šarmų pusiausvyrą atkurti padės paprastas vanduo. Kadangi netenkama elektrolitų, puikiai tiks ir mineralais prisotintas vanduo, taip pat – pagardintas citrina.
 
Be to, daug vandens reiktų išgerti ne tik iš ryto, bet ir iš vakaro, prieš einant gulti. Tai padės jau pabusti lengvesne galva.
 
Alkoholiui ir vaistams – ne
Jokiu būdu nereikėtų bandyti malšinti pagirias ryte vartojant alkoholį.

„Posakis „Kuo susirgai, tuo ir gydykis“ čia visai netinka. Taip galima sulaukti tik didesnių problemų“, – įspėjo gydytoja.
 
Nereikėtų skubėti griebtis ir galvos skausmą malšinančios tabletės. Simptomus ji gal ir padės sušvelninti, tačiau žalos gali padaryti daugiau, nei duoti naudos.
 
„Į vaistus reiktų žiūrėti labai atsargiai. Juos draudžiama vartoti kartu su alkoholiu Tiek stiprieji gėrimai, tiek daugelis vaistų metabolizuojami kepenyse, o jų sąveika yra pavojinga. Neigiamo poveikio rizika išlieka ir kitą dieną“, – sakė specialistė.

 

Atsigauti po vakarėlio padės
kontrastinis dušas;
karštas sultinys (jis atpalaiduos, atgaivins skrandį);

raugintų produktų sultys (raugintų agurkų, kopūstų ar pomidorų sunka, raugintų burokėlių rasalas);
šviežiai spaustos apelsinų sultys;

vanduo su citrina ir medumi, įvairios arbatos;
kuo ilgesnis miegas ryte.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris