Oro joga: šiltąjį sezoną pasitikite kabėdami ore

Aida Žemaitytė
2018-03-15
Žmogus taip sutvertas, kad naujovės ir gąsdina, ir masina išbandyti. Oro joga ar, kitaip tariant, mankšta ore, į Lietuvą atvežta gana neseniai, tačiau jau sulaukė populiarumo dėl ne tik teikiamos naudos sveikatai, bet ir neįprastų potyrių ją praktikuojant.
Oro joga – tai tradicinės jogos pozos su gimnastikos, akrobatikos, pilateso elementais, atliekamos kabant ore. Mankštos metu juda visas kūnas. Oro jogos išskirtinumas – tvirta, ryški, spalvinga, švelni ir elegantiškai krentanti juosta, kuri yra pagrindinis šios jogos rūšies įrankis.
Oro joga: šiltąjį sezoną pasitikite kabėdami ore
Oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus.

Pagal muziką – ir pratimai

„Treniruotės labiausiai patinka mėgstantiems romantiką, nes pratimai atliekami skambant muzikai, kabant ar sklandant ore. Tai atrodo moteriškas užsiėmimas, tačiau jis labai tinka ir vyrams, nes – reikia jėgos“, – sako „Diva namai“ kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė.

Treniruotės skirtingos. Pavyzdžiui, skambant lėtai, lyriškai muzikai bus atliekama rami, svajinga treniruotė, kurios metu sportuojantysis tiesiog išsirąžys, pratemps kūno raumenis: krūtinę, kaklą, kojas ir svajingai pagulės juostoje. Visai kitokie pratimai parenkami skambant ritmiškoms, populiarioms melodijoms.
 
Kineziterapeutė J.Kliukaitė pabrėžia, kad su specialia elastinga jogos juosta kai kurių pozų ir pratimų atlikimas atrodo lengvesnis (panašiai kaip mankšta vandenyje), o kai kurių atvirkščiai – pasunkinamas. Be to, treniruotės gali būti skirtingo sudėtingumo, intensyvumo ir ritmo. Anot pašnekovės, mankštinantis ore jaučiamas aktyvus giliųjų raumenų, ypač – esančių juosmens, nugaros ir galūnių srityse, darbas. Išskirtinis treniruočių bruožas - jos metu atliekami tiek išorinių, tiek vidinių raumenų stiprinimo pratimai.
 

Oro jogos treniruotes gali lankyti bet kokio sudėjimo, lankstumo ar svorio žmogus. „Būkite drąsūs – oro jogai nei svoris, nei amžius, nei fizinis pasirengimas nėra esminiai veiksniai! Kiekvienas pradeda ir pirmąsias užduotis gauna pagal savo fizinį pajėgumą, o tuomet po truputį, žingsnis po žingsnio, fiziškai stiprėja, o pratimai – sudėtingėja“, – sako kineziterapeutė J.Kliukaitė.

 
Svarbu
Treniruotei pasiruoškite sportinę aprangą be užtrauktukų (kad nepažeistumėte oro jogos juostos).
Nusiimkite auskarus, žiedus, sages, likite basos.
Praleiskite treniruotę, jeigu šiuo metu yra menstruacijos.
Pratimai netinka turintiems širdies stimuliatorių, sergantiems epilepsija ar turintiems aukštą akispūdį.
Specialaus fizinio pasirengimo nereikia, tačiau būtų gerai, jei nejaustumėte aukščio baimės.


PratimaiŠioje oro jogos pozoje yra tempiama priekinė šlaunies dalis, klubo, liemens ir  krūtinės raumenys. Žmonėms, kurie nėra fiziškai aktyvūs ir ilgą laiką praleidžia monotoniškose padėtyse skundžiasi sutrumpėjusiais raumenimis. Pavyzdžiui, nuo sėdimo darbo labai įsitempia ir praranda lankstumą liemens ir krūtinės raumenys, todėl šis tempimo pratimas yra puikiai tinkamas didinti sąnarių lankstumą.
Šioje pozoje galima atlikti įvairius tempimo pratimus. Nuotraukoje atliekamas sėdmens raumenų tempimas. Be to, šioje padėtyje galima ištempti ir užpakalinę šlaunies dalį bei pakinklį, kurie būna ypatingai įtempti ir apkraunami dėl ilgalaikio sėdėjimo vienoje padėtyje.

 


Šio pratimo metu didelis krūvis tenka rankoms, nes jos turi išlaikyti viso kūno svorį. Pratimo metu yra didinama juosmeninės dalies amplitudė. Deja, šis pratimas nėra rekomenduojamas asmenims, kurie skundžiasi nugaros skausmais. Pratimas tinkamiausias asmenims, kurių sąnariai lankstūs, paslankūs.
Tai atpalaidavimo pratimas, kurį dažniausiai atliekame treniruotės pabaigoje. Norint visiškai atsipalaiduoti, galva irgi turėtų būti įdedama į juostą, rankos ištiesiamos virš galvos ir iš liemens pasiūbuojama į vieną ir į kitą pusę.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica