Norite dailių kojų? Žaiskite paplūdimio tinklinį

Žydrūnė Domarkaitė
2014-07-14
Ilgas gulėjimas paplūdimyje – ne visiems prie širdies. Tiems, kas mieliau renkasi aktyvesnį poilsį, puikiai tinka paplūdimio tinklinis. Šios sporto šakos pagalba ne tik galite įgauti daugiau jėgos, pagreitinti reakciją, bet ir turėti gražias, raumeningas kojas.
Norite dailių kojų? Žaiskite paplūdimio tinklinį
Žaidžiant tinklinį gerinamas širdies darbas, didinama ištvermė, aktyvinama kraujo apykaita, stiprinama imuninė sistema, deginami riebalai. Stiprinami visi kūno raumenys: pradedant pėdų ir baigiant rankų pirštų.

Skiriasi aikštelių dydžiu
Paplūdimio tinklinis nuo įprasto tinklinio skiriasi aikštelių dydžiu. Čia ji yra mažesnė, nes ant smėlio prarandama daugiau energijos. Taip pat paplūdimio tinklinis žaidžiamas kitokiu kamuoliu. Uždarose aikštelėse kamuolys turi judėti greičiau, o smūgiai būna stipresni, tad naudojami sunkesni kamuoliai. Tuo tarpu paplūdimio tinklinio kamuoliai yra minkštesni ir lengvesni, šiek tiek didesni nei tie, kurie yra skirti uždaroms aikštelėms. Mažesnis svoris leidžia jiems ilgiau išbūti ore ir suteikia galimybę žaidėjams išnaudoti vėjo pranašumus, kurti strategijas.

 
Galima žaisti ir be taisyklių
Tinklinis - aktyvi sporto šaka. Per valandą sudeginama iki 420 kcal, todėl tai gali būti greita ir įdomi treniruotė, o vykstantis veiksmas staigus ir uždegantis. Mėgėjų gretose populiaresnis yra paplūdimio tinklinis. Lietuvoje jis taip pat užima svarbią vietą tarp aktyviai laiką leisti mėgstančių žmonių. Vasarą esant geriems orams gana sudėtinga rasti laisvą paplūdimio tinklinio aikštelę. Tačiau tinklinį nebūtinai reikia žaisti aikštelėje pagal tam tikras jo taisykles. Leidžiant laiką su draugais prie jūros ar ežero galima panaudoti tik tinklinio elementus ir mušinėti kamuolį ant smėlio, žolės arba vandenyje.

 
Pataria specialistas
Tarptautinės kategorijos sporto treneris Lietuvos nusipelnęs sporto treneris ekspertas Valdemaras Piešinas:

- Žaidžiant tinklinį gerinamas širdies darbas, didinama ištvermė, aktyvinama kraujo apykaita, stiprinama imuninė sistema, deginami riebalai. Stiprinami visi kūno raumenys: pradedant pėdų ir baigiant rankų pirštų. Ypač dirba pilvo preso, rankų ir kojų raumenys. Ar matėt, kokias kojas turi tinklininkės? Šis sportas ypač tinka norintiems turėti gražų kūną. Aišku, tam, kad būtų matomi kūno pokyčiai, reikia žaisti tinklinį mažiausiai 2 kartus per savaitę po 1,5 valandos. Taip ilgai intensyviai sunku žaisti paplūdimyje, nes ant smėlio judėti yra kur kas sunkiau nei ant kietos dangos. Bet dėl to ir kilokalorijų sudeginama ženkliai daugiau. Svarbu pabrėžti, kad tinklinį gali žaisti įvairaus amžiaus žmonės. Tam yra sukurti mėgėjų klubai, kurie noriai priima visus norinčiuosius.

Svarbu:
Žaidžiant tinklinį, dažniausiai visas krūvis tenka sąnariams ir raiščiams, todėl būtinas geras apšilimas, kad nepatirtumėte traumų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris