Miegas būsimai mamai – iššūkis?

Gintarė Kaminskienė
2014-10-24
Vaikus auginančios ar užauginusios moterys turbūt sutars, kad nėštumas – ypatinga būsena. Dažnai kiek varginanti, reikalaujanti fizinių pastangų. Būsimosioms mamos poilsis be galo svarbus, tačiau kuo arčiau gimdymo terminas, tuo naktys ima darytis trumpesnės.
Miegas būsimai mamai – iššūkis?
Nėščiosios turi daugiau valandų miegoti ir ilsėtis. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir nėštumo nepatogumai gali turėti įtakos kokybiškam būsimos mamos poilsiui. Pokyčiai kiekvieno nėštumo trimestrą taip pat gali sukelti nepatogumų.

Sunkiausia – ties finišo tiesiąja
Nėščiosios turi daugiau valandų miegoti ir ilsėtis. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir nėštumo nepatogumai gali turėti įtakos kokybiškam būsimos mamos poilsiui. Pokyčiai kiekvieno nėštumo trimestrą taip pat gali sukelti nepatogumų.

Per pirmąjį nėštumo trimestrą moteris gali nubusti naktį dėl dažno šlapinimosi. Tai sukelia nėštumo hormonai, žmogaus chorioninis gonadotropinas, kurie prisideda prie reguliaraus šlapinimosi. Dėl miego trūkumo, dieną juntamas mieguistumas. Norisi prigulti pokaičio.
Antrojo nėštumo trimestro metu miego kokybė kur kas geresnė. O štai kokybiškas miegas viso paskutinio nėštumo trimestrą gali būti tikras iššūkis būsimai mamai. Augantis pilvas gali sukelti nepatogumų. Ima graužti rėmenį, kojas traukia mėšlungis, atsiranda kvėpavimo problemų. Gimda vis labiau spaudžia šlapimo pūslę, tad dažno šlapinimosi problema taip pat niekur nedingsta.
 
Patarimai besilaukiančioms
Tačiau yra būdų, skatinančių gerą miegą nėštumo metu. Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinis miego fondas (NMF) nėščiosioms pataria trečio semestro metu vengti gulėti ant nugaros ilgą laiką. Paskutiniuosius tris mėnesius specialistai siūlo miegoti ant kairiojo šono. Taip vaisius ir inkstai geriausiai aprūpinami krauju, o kartu ir deguonimi.
Dieną būtina gerti daug skysčių, tačiau miego vardan vakare nuo jų reikėtų susilaikyti.
Norėdamos išvengti rėmens graužimo, turėtų nevalgyti daug aštraus, rūgštaus ar kepto maisto. Jei rėmuo vis dėl to yra problema, siūloma miegoti galvą pakėlus aukščiau ant pagalvės.
NMF specialistai taip pat pataria įsigyti specialias „nėščiųjų“ pagalvės ir čiužinius. Kita alternatyvą – kūną „paramstyti“ pagalvėmis.
NMF apklausa parodė, kad 51proc. nėščių ar neseniai pagimdžiusių moterų dienos metu snaudžia bent kartą per savaitę, o 60 proc. teigė lovoje praleidžiančios bendrai dvi ištisas dienas. Miego specialistų nuomone, pokaičio miegas turėtų padėti besilaukiančioms moterims jaustis energingesnėms.
Taip pat būtina išmokti atsipalaiduoti. Tą padaryti gali padėti specialūs kvėpavimo pratimai, praversiantys ir gimdymo metu. Prieš miegą šilta vonia arba dušas gali išeiti į naudą. Nereikia baimintis, kad gulėjimas vonioje gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą. Tam reikia karšto vandens. O štai šiltas – atvirkščiai; padės atsipalaiduoti, nuims įtampą ir nuovargį.
Miegas yra svarbus aspektas siekiant pagimdyti sveiką kūdikį. Jei šie patarimai jums negali padėti, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris