Miegas būsimai mamai – iššūkis?

Gintarė Kaminskienė
2014-10-24
Vaikus auginančios ar užauginusios moterys turbūt sutars, kad nėštumas – ypatinga būsena. Dažnai kiek varginanti, reikalaujanti fizinių pastangų. Būsimosioms mamos poilsis be galo svarbus, tačiau kuo arčiau gimdymo terminas, tuo naktys ima darytis trumpesnės.
Miegas būsimai mamai – iššūkis?
Nėščiosios turi daugiau valandų miegoti ir ilsėtis. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir nėštumo nepatogumai gali turėti įtakos kokybiškam būsimos mamos poilsiui. Pokyčiai kiekvieno nėštumo trimestrą taip pat gali sukelti nepatogumų.

Sunkiausia – ties finišo tiesiąja
Nėščiosios turi daugiau valandų miegoti ir ilsėtis. Tačiau hormoniniai pokyčiai ir nėštumo nepatogumai gali turėti įtakos kokybiškam būsimos mamos poilsiui. Pokyčiai kiekvieno nėštumo trimestrą taip pat gali sukelti nepatogumų.

Per pirmąjį nėštumo trimestrą moteris gali nubusti naktį dėl dažno šlapinimosi. Tai sukelia nėštumo hormonai, žmogaus chorioninis gonadotropinas, kurie prisideda prie reguliaraus šlapinimosi. Dėl miego trūkumo, dieną juntamas mieguistumas. Norisi prigulti pokaičio.
Antrojo nėštumo trimestro metu miego kokybė kur kas geresnė. O štai kokybiškas miegas viso paskutinio nėštumo trimestrą gali būti tikras iššūkis būsimai mamai. Augantis pilvas gali sukelti nepatogumų. Ima graužti rėmenį, kojas traukia mėšlungis, atsiranda kvėpavimo problemų. Gimda vis labiau spaudžia šlapimo pūslę, tad dažno šlapinimosi problema taip pat niekur nedingsta.
 
Patarimai besilaukiančioms
Tačiau yra būdų, skatinančių gerą miegą nėštumo metu. Jungtinių Amerikos Valstijų nacionalinis miego fondas (NMF) nėščiosioms pataria trečio semestro metu vengti gulėti ant nugaros ilgą laiką. Paskutiniuosius tris mėnesius specialistai siūlo miegoti ant kairiojo šono. Taip vaisius ir inkstai geriausiai aprūpinami krauju, o kartu ir deguonimi.
Dieną būtina gerti daug skysčių, tačiau miego vardan vakare nuo jų reikėtų susilaikyti.
Norėdamos išvengti rėmens graužimo, turėtų nevalgyti daug aštraus, rūgštaus ar kepto maisto. Jei rėmuo vis dėl to yra problema, siūloma miegoti galvą pakėlus aukščiau ant pagalvės.
NMF specialistai taip pat pataria įsigyti specialias „nėščiųjų“ pagalvės ir čiužinius. Kita alternatyvą – kūną „paramstyti“ pagalvėmis.
NMF apklausa parodė, kad 51proc. nėščių ar neseniai pagimdžiusių moterų dienos metu snaudžia bent kartą per savaitę, o 60 proc. teigė lovoje praleidžiančios bendrai dvi ištisas dienas. Miego specialistų nuomone, pokaičio miegas turėtų padėti besilaukiančioms moterims jaustis energingesnėms.
Taip pat būtina išmokti atsipalaiduoti. Tą padaryti gali padėti specialūs kvėpavimo pratimai, praversiantys ir gimdymo metu. Prieš miegą šilta vonia arba dušas gali išeiti į naudą. Nereikia baimintis, kad gulėjimas vonioje gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą. Tam reikia karšto vandens. O štai šiltas – atvirkščiai; padės atsipalaiduoti, nuims įtampą ir nuovargį.
Miegas yra svarbus aspektas siekiant pagimdyti sveiką kūdikį. Jei šie patarimai jums negali padėti, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris