Lieknėjimo dieta žiemą – prastas pasirinkimas

Gintarė Kaminskienė
2014-12-12
Artėjant šventėms susirūpinote kūno linijomis? Dietologai sako, kad dažniausia moterų klaida žiemą – griebtis lieknėjimo dietos. Nusilpus imunitetui šventes gal ir sutiksite lieknos, tačiau greičiausiai skaudančia gerkle ar varvančia nosimi.
Lieknėjimo dieta žiemą – prastas pasirinkimas
Jei artėjant šventėms susirūpinote figūra – pirmiausia pagalvokite ne apie dietas, o apie tinkamą fizinį krūvį. Tik nepersistenkite. Niekuomet nesportavusiam žmogui lengva persitempti, o tai reiškia ir didesnę traumų riziką.

Peršalimo ar gripo priežastis
Žiemą organizmas ypač neatsparus virusinių atakų puolimui. Be to, trūksta saulės šviesos, vitaminų ir fizinio aktyvumo. Neužtikrinama reikiama antikūnų apsauga. Kitaip tariant, kai nepakanka energijos, organizmas turi vis mažiau jėgų kovoti su virusais, ypač ankstyvose užsikrėtimo stadijose. Tad atsparumas ligoms, ypač peršalimo ir gripui, mažėja.
 

Kalorijų ribojimas
Dietos nenaudą organizmui šaltuoju metų laiku įrodo ir amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas. Leidinyje „Journal of Nutrition“ paskelbtas mokslininkų iš Mičigano valstijos universiteto tyrimas. Jo metu pelės, kurioms skirta mažiau kalorijų turinti, bet užtikrinanti pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį dieta, buvo ne tokios atsparios gripui nei normaliai mintančios graužikės.
Nusilpusios dėl liesesnės dietos pelės dažniau nugaišdavo nuo infekcijų. Jei joms vis dėlto pavykdavo atsispirti virusui, jų sveikimo procesas trukdavo kur kas ilgiau nei kaloringesniu maistu šeriamų pelių.
„Mūsų tyrimai rodo, kad organizmas būna atsparesnis ligoms, kai kalorijų kiekis neribojamas“, - tyrimo rezultatus aiškino profesorė Elizabeta Gardner.
 
Geriau sportas
Tad jei artėjant šventėms susirūpinote figūra – pirmiausia pagalvokite apie tinkamą fizinį krūvį. Tik nepersistenkite. Niekuomet nesportavusiam žmogui lengva persitempti, o tai reiškia ir didesnę traumų riziką.

Pradėti nuo lengvesnių treniruočių. Pasikonsultuokite su treneriu, kuris nurodys teisingus žingsnius, kaip didinti apkrovą raumenims ir sąnariams.
Kita lieknėjimo pusė – tinkama mityba. Dietos yra netinkamos, tą jau išsiaiškinome. Tačiau pasirūpinti tuo, kad jūsų racionas būtų subalansuotas visuomet tinkamas laikas. Tad pasistenkite vadovautis sveikos mitybos piramide.
 
Komentaras
Gydytoja dietologė Žana Antonova:

- Be abejonės, laikytis dietų be specialistų priežiūros šaltuoju metų laiku nepatartina. Geriau tai daryti vasarą, kai racione daugiau vaisių ir daržovių, gauname daugiau vitaminų ir mineralų, daugiau judame. Tačiau ypač griežtos dietos nerekomenduojamos nei žiemą, nei vasarą.
Mityba žiemos arba šaltuoju periodu neturėtų skirtis nuo valgymo šiltuoju metų laiku. Galioja tos pačios rekomendacijos: ta pati sveikos mitybos piramidė, toks pats maisto produktų pasirinkimas. Tiesiog pasikeičia maisto produktų įvairovė. Esame priklausomi nuo sezoniškumo. Vasarą vaisių ir daržovių daugiau. Pavyzdžiui, jei vasarą galėjome mėgautis pomidorais, agurkais, nesezoniniu periodu reikėtų į meniu įtraukti kitas daržoves. Tokias, kaip burokėliai, morkos, ridikai ir panašiai. Nepamiršti ir puikiųjų raugintų kopūstų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris