Kvėpavimo technikos: energijai ir sveikatai

Gintarė Kaminskienė
2015-01-22
Specialistai tvirtina, kad gilesni įkvėpimai ir iškvėpimai gali būti paprasčiausias kelias į sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą. „Kai kvėpuojama tinkamai, kūnas įgauna daugiau energijos, o protas tampa budresnis“, - sako med. dr. Izakas Eliaz, vienos medicinos klinikos direktorius JAV Kalifornijoje. Deja, daugelis žmonių įkvepia vos pusę litro oro, kai pilnas plaučių tūris – penki šeši litrai.
Kvėpavimo technikos: energijai ir sveikatai
Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje, stiprina imuninę sistemą, tirpdo riebalus. Kvėpuodami atsipalaiduojate.

Stipresnė imuninė sistema
Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje, stiprina imuninę sistemą, tirpdo riebalus. Kvėpuodami atsipalaiduojate. „Kai nebejaučiate įtampos ir sterso, organizme gali išsiskirti cheminės medžiagos, gelbstinčios stiprinant imunitetą“, – teigia dr. Duck-Kee Hang Teksaso universiteto Slaugos mokyklos vadovas.
Pratimas
Atsisėskite patogioje pozicijoje, kojas ir nugarą laikykite tiesiai. Vieną ranką uždėkite ant pilvo, kitą – ant krūtinės. Lėtai ir giliai įkvėpkite per nosį. Turi atrodyti, kad plaučiai visiškai pilni. Sulaikykite orą kelioms sekundėms ir lėtai iškvėpkite per burną. Iškvėpus turi atrodyti, kad plaučiai visiškai tušti. Pratimą kartokite kelis kartus.
 
Mažiau baimės
Pasirodo, kvėpavimas turi didelę įtaką mūsų baimės jausmui. Kai žmogus bijo, kvėpuoja trumpais negiliais įkvėpimais ir taip „vagia“ būtiną deguonį iš organizmo. O kai taip kvėpuojama – organizmą ištinka stresas dėl deguonies trūkumo, baimės jausmas sustiprėja. Tad ilgas ir gilus kvėpavimas būtų puikus ženklas nervų sistemai atsipalaiduoti.
Pratimas
Sėdėkite, gulėkite arba stovėkite. Svarbiausia, kad nugara būtų tiesi. Per penkias sekundes įkvėpkite per nosį. Tuomet lėtai iškvėpkite per 10 sekundžių taip pat per nosį. Turi atrodyti, kad iškvėpėte daugiau nei įkvėpėte. Pratimą pakartokite.
 
Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas
Tyrimai rodo, kad trijų ketvirčių valandos diafragminis kvėpavimas po kaloringo ir angliavandeniais gausaus maisto gali sumažinti energijos stokos efektą, kuris ištinka po valgio. Be to, gilus kvėpavimas turi įtakos intensyvesnei insulino gamybai, tad kraujyje mažėja cukraus kiekis, rašoma „The Journal of Alternative and Complementary Medicine“.
Pratimas
Dešimt minučių po pagrindinio pietų patiekalo atsisėskite patogiai, vieną ranką uždėkite ant pilvo. Apie tris sekundes įkvėpkite orą į pilvą. Turite jausti tarsi jūsų skrandis plečiasi. Iškvėpkite per nosį. Pratimą kartokite.
 
Svarbu
Žiemos metu kvėpavimo pratimų nepatartina atlikti lauke. Būnant gryname ore labai svarbu kvėpuoti per nosį, o ne pro burną. Nosyje yra daug mažų kraujagyslių ir oras pro jas praeina kaip pro radiatorių, todėl mažėja pavojus peršalti viršutinius kvėpavimo takus.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    D.Mačiulienė: vėžiui nėra „per jauno“ amžiaus

    D.Mačiulienė: vėžiui nėra „per jauno“ amžiaus

    „Onkologija yra viena labiausiai mitizuotų medicinos sričių ir viena sparčiausiai besivystančių gydymo galimybėmis bei pasie...
    K.Mateikaitė-Pipirienė: patirti kalnų magiją verta

    K.Mateikaitė-Pipirienė: patirti kalnų magiją verta

    Kalnų gydytoja. Tokią Lietuvoje neįprastą specializaciją įgijusi nefrologė Kastė Mateikaitė-Pipirienė puikiai žino, kokie reikalai...

    Budinti vaistinė


    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...
    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Vaistininkai: geidžiami, bet nevertinami

    Nors šalies vaistinių tinklas yra vienas tankiausių Europoje, o vaistininkų skaičius, tenkantis gyventojams, viršija...

    razinka


    Sveika šeima


    Į šiltus namus taikosi ligas platinantys graužikai

    Šąlant orams, šilumos ir maisto pristigusios pelės bei kiti graužikai prieglobsčio ieško žmonių namuose, ūkiniuose pastatuose. Nors daugeliui graužikai atrodo nekalti, iš tiesų jie kelia rimtą grėsmę mūsų sveikatai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai įspėja, kad graužikai yra užkr...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Menopauzė: juodaodės moterys diskriminuojamos

    „Daug juodaodžių moterų pasakoja, kad atėjusios pas gydytoją jaučiasi atstumtos ar neišklausytos, jų simptomai dažnai būna neteisingai suprantami arba ignoruojami“, – teigia organizacijos „Black Women In Menopause“ įkūrėja Nina Kuypers. Pasak jos, baltaodės daug lengviau gauna prieigą prie pakaiti...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Keletas nejuokingų anekdotų
    Henrikas Vaitiekūnas Keletas nejuokingų anekdotų
    Statistika: tikėjimas ir pasitikėjimas
    Henrikas Vaitiekūnas Statistika: tikėjimas ir pasitikėjimas
    Pabėgti nuo alopecijos
    Henrikas Vaitiekūnas Pabėgti nuo alopecijos

    Naujas numeris