Kvapų terapija – prieš rudenišką niūrumą

Domantė Juknonytė
2016-11-07
Kasdien mus supa įvairiausi kvapai, turintys didelę reikšmę ne tik psichologinei, bet ir fizinei sveikatai. Jie tiesiogiai veikia mūsų nuotaiką, emocinę būklę, todėl kvapų terapija nuo seno taikoma ne tik dėl estetinio, bet ir gydomojo ar raminamojo poveikio. Rinkdamiesi kvapą sau, atspindime tam tikrą emociją, charakterį. Kodėl to nesuteikti ir namų aplinkai?
Kvapų terapija – prieš rudenišką niūrumą
Natūralūs eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru, yra tinkami norint pagerinti savijautą ar sveikatą. Tyrimai rodo, kad geriausiai aplinką valo citrinžolių, arbatmedžių, citrinų, eukaliptų, citrinmirčių, cinamonų, čiobrelių, gvazdikėlių, pušų, rozmarinų, rožmedžių, laurų eteriniai aliejai.

Svarbiausia – sudėtis 

Šaltuoju metų laiku dažniau būname namuose, todėl erdvių kvėpinimas gali tapti priemone kurti norimą atmosferą. „Kvėpindami namus, kuriame kvapo dekoraciją, tam tikrą dizainą, erdvei suteikiame individualumo, unikalumo“, - sako „Kvapų namų“ Kvapų cecho vadovė Laimė Kiškūnė.

 
Renkantis kvapiklį, svarbu patikrinti, ar kvapioji medžiaga yra natūralios sudėties, nekenksminga sveikatai. „Sintetinės kvapiosios medžiagos turi pavojingų mums dalelių, pakimbančių ore. Todėl derėtų atsisakyti stipriai kvepiančios buitinės chemijos priemonių, kurių kvapai tik maskuoja blogus kvapus, vietoj to, kad juos naikintų“, - aiškina kvapų ekspertė.
 
Skirtingi kvapai skirtingam poveikiui
L.Kiškūnė pataria rinktis natūralius kvapus namams: „Natūralūs eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru, yra tinkami norint pagerinti savijautą ar sveikatą. Tyrimai rodo, kad geriausiai aplinką valo citrinžolių, arbatmedžių, citrinų, eukaliptų, citrinmirčių, cinamonų, čiobrelių, gvazdikėlių, pušų, rozmarinų, rožmedžių, laurų eteriniai aliejai. Jie naikina blogus kvapus, išvalo orą nuo mikrobų, padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, kuria švarią, saugią ir malonią atmosferą.“
 
Renkantis kvapus namams, tikslinga atsižvelgti į metų sezoniškumą. „Rudenį neretai vargina liūdesys, niūrus oras. Natūraliai norime priešingo, todėl šiuo metu laiku rekomenduočiau rinktis prieskoninius, citralio turinčius, šiltus balzaminius-ambrinius eterinių aliejų kvapus namams, - pasakoja L.Kiškūnė.

 
 - Cinamono kvapas pasižymi tonizuojamąja emocine galia. Juodieji pipirai yra puikus pasirinkimas jaučiantiems nuolatinį nerimą, stresą. Kardamonas leidžia atsikratyti sunkių minčių. Tamsiuoju metų laiku ypač tinka japoniniai laureniai, kvapiosios citrinmirtės, imbierinės citrinžolės, citrinakvapiai eukaliptai bei citrusų eteriniai aliejai. Puikus antidepresantas – vanilės kvapas.“

 
Verta žinoti
Namams kvėpinti naudokite garintuvą, įlašindami 4-10 lašų eterinių aliejų mišinio. Garinimo trukmė – pagal poreikius.
Gyvūnai dažniausiai itin jautrūs kvapiosioms medžiagoms: sintetiniai spygliuočių, citrusų kvapai katėms gali sukelti kepenų intoksikaciją; arbatmedžių eterinis aliejaus kvapas gali būti mirtinas paukščiams. Šunys yra daug mažiau jautrūs aromaterapijai.
 
„Kvapais galima ne tik mažinti alkį ar galvos skausmą, bet ir tonizuoti bendravimą, aktyvinti kūrybines mintis, skatinti atsipalaidavimą. Tam tikri kvapai gerina koncentraciją ir susikaupimą“, - teigia „Kvapų namų“ Kvapų cecho vadovė Laimė Kiškūnė, kurios nuomone, kvapų pagalba galime reguliuoti savijautą, kurti namų energetiką. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris