Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?

Žydrūnė Domarkaitė
2014-07-28
Kiekvienam žmogui reikalingos atostogos, kad tiek mūsų fizinė, tiek psichinė savastis pailsėtų ir įgautų naujų jėgų. Juk žmogus mažai skiriasi nuo buityje kiekvieną dieną naudojamų daiktų, mums irgi reikia energijos. Vis dėlto ne visi moka taip paprastai atsiriboti nuo minčių apie darbą ir kokybiškai pailsėti.
Kaip per atostogas pailsėti kokybiškai?
Atostogų metu būtina pakeisti kasdieninę aplinką, praleisti jas tokioje aplinkoje ir su tokiais žmonėmis, kur būtų malonu ir gera bendrauti.

Apie tai, kaip tinkamai išnaudoti atostogas, pataria Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė:
- Fizinį ir protinį darbą dirbantys žmonės pavargsta skirtingai. Kad diena praeitų subalansuotai ir sveikai, reikia tinkamai paskirstyti laiką, numatant, kas yra tikrai svarbu, o ką galima atlikti rytoj. Protinį nuovargį rodo šie simptomai: dėmesio susilpnėjimas, mieguistumo priepuoliai, nesusikaupimas, nepasitenkinimas aplinkiniais, galvos skausmas, pykčio priepuoliai. Fizinį darbą dirbantiems žmonės dažniausiai pasireiškia raumenų nuovargis, silpnumas. Taigi, poilsis priklauso nuo konkrečios veiklos pobūdžio.

 
Ilsimės skirtingai
Vargu ar daug streso, įtampos kasdieniame darbe patiriantis žmogus pailsės ekstremalaus pobūdžio atostogose, kur reikia daug rizikos ir adrenalino. O štai dirbantiems ramioje, monotoniškoje aplinkoje, nereikalaujančioje didelio fizinio pasiruošimo, naudinga atostogų metu būtų daugiau laiko praleisti gamtoje, aktyviau judant, keliaujant po nepažįstamas vietas.
Atostogų pobūdis taip pat priklauso nuo asmenybės ir nuo tikslų, ką norime patirti: ramybę, pasilinksminti triukšmingoje ir linksmoje aplinkoje ar patirti naujų įspūdžių. Pavyzdžiui, lėtesnio, ramesnio charakterio žmogus, papuolęs, tarkim, į šurmuliuojančią šalį nuo triukšmingos aplinkos gali taip pat patirti stresą ir įtampą. Priešingai, mėgstančiam bendrauti gal bus nepakenčiama praleisti laiką negyvenamoje saloje arba mažai apgyvendintoje gyvenvietėje.
 
Svarbiausia - pakeisti aplinką
Svarbiausia, reikėtų laikytis principo – atostogų metu būtina pakeisti kasdieninę aplinką, praleisti jas tokioje aplinkoje ir su tokiais žmonėmis, kur būtų malonu ir gera bendrauti. Kartais geromis atostogomis gali tapti knygos skaitymas lovoje, visiškai nesirūpinant tuo, kas vyksta aplinkui.
Gaila, kad kai kurie žmonės per atostogas stengiasi padaryti kuo daugiau darbų savo kasdienėje veikloje, tai gali būti remontas, statyba ar kitos pareigos. Tada žmogus vėl įsisuka į pareigų, reikalų ratą ir daugiau daro ką reikia, o ne ką nori. Sveikatos specialistai pastebi, kad nuo darbų rutinos sunkiausiai atitrūksta darboholikai arba ypač pareigingi asmenys, kuriems naudinga būtų tiesiog išmokti atsipalaiduoti ir pailsėti.
Labai svarbu nepaversti atostogų konkuravimo su kitais lauku (pvz., kuo daugiau egzotinių šalių aplankyti) ir netapti mados auka. Geriausiai ir kokybiškiausiai pailsi tie žmonės, kurie realiai įvertina savo galimybes ir turi realius, pasiekiamus lūkesčius.
 
Svarbu
Prieš atostogas užbaikite svarbiausius projektus, kitus pradėtus darbus. Perduokite būtinus atlikti darbus, kurių negalėjote užbaigti pats, kolegoms ir pasitikėkite jais. Mažai tikėtina, kad atostogos bus kokybiškos, ypač jei ketinate atostogauti ilgiau nei dvi dienas, jei darbe liko daugybė natliktų užduočių.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Psichologas per ekraną: už ir prieš

      Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

      „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

      „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

      JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Pažinti sapioseksualą
      Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

      Naujas numeris