Jei šoktelėjo temperatūra

www.lsveikata.lt
2015-10-29
Karščiavimas – ženklas, kad organizmas susidūrė su infekcija ir stengiasi ją įveikti. Kadangi taip suaktyvėja antikūnų gamyba, o prie 39 °C daugelis žmogui pavojingų virusų žūsta, iškart griebtis vaistų temperatūrai numušti – ne pats geriausias sprendimas.
Jei šoktelėjo temperatūra
Verta įsidėmėti, kad jei karščiuojate nedaug – 37,5 °C, reikia tiesiog gulėti ir gerti daug skysčių. Mušti rekomenduojama tik gerokai aukštesnę – 38,5–39 °C – temperatūrą.

Verta įsidėmėti, kad jei karščiuojate nedaug – 37,5 °C, reikia tiesiog gulėti ir gerti daug skysčių. Mušti rekomenduojama tik gerokai aukštesnę – 38,5–39 °C – temperatūrą. Kitu atveju karščiavimas mažinamas nebent atskirais atvejais – sergant širdies ligoms, atsiradus kūno traukuliams ir kt. Be to, jokiu būdu negalima numušus aukštą temperatūrą eiti į darbą ar tvarkyti kitų „neatidėliotinų“ reikalų.

 
Taigi aklai pasiduoti reklaminiams šūkiams, kurie skatina išgerti vaistų vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, nereikėtų. Taip tik dirbtinai nuslopinama imuninė sistema, stabdoma natūrali sveikimo eiga. Tada temperatūra (tik žemesnė) gali varginti net kelias savaites. Jei stipriai karščiuojate, geriau skubėkite pas gydytoją, nes pastangos savarankiškai numušti temperatūrą gali tapti trukdžiu nustatant tikslią diagnozę. 
 
Beje, jei kelias dienas karščiuojate nestipriai (37,2–37,4 °C), tai gali įspėti apie lėtines infekcijas. Tokia temperatūra gali atsirasti ir po didesnio fizinio ar emocinio krūvio. Bet kuriuo atveju tai irgi turėtų įvertinti gydytojas, paskirti tyrimus.

 
Įdomu
Nors nuo seno žinome, kad vidutinė normali kūno temperatūra yra 36,6 °C, neseniai mokslininkai nustatė, kad ji yra kiek aukštesnė – 36,8 °C. Apskritai mūsų kūno temperatūra per dieną linkusi kisti, nors žymiai to ir nepajaučiame. Pavyzdžiui, 4 val. ryte ji gali pakilti net iki 37 °C ir truputį daugiau, ką tik atsibudus ji sieks tik 36 °C. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica