Gerai savijautai – natūrali detoksikacija

Gintarė Kaminskienė
2014-11-06
Detoksikacija – tik žodis, tačiau jis turi didžiulę reikšmę mūsų savijautai ir sveikatai. Savaitė natūralios detoksikacijos ir pajusite energijos pliūpsnį, galėsite pasigirti gražesne oda. Be to, žarnyne mažiau kaupsis dujos ir nebeteks kankintis dėl vidurių užkietėjimo, pažada Nikolė Egenberger, natūralios medicinos klinikos direktorė Niujorke.
Gerai savijautai – natūrali detoksikacija
Valant organizmą svarbu rasti sveikus ir skanius receptus. Kitaip nuobodulys gali pakišti koją detoksikacijai. Netiesa, kad tik neskanus maistas yra sveikas. Tiesa, per pirmas detoksikacijos dienas galite jaustis išsekę, todėl tinkamiausias laikas jai pradėti – savaitgalis arba atostogos.

Kas slypi už šios stebuklingos transformacijos? Apsvarstykite tai, kad net jei tinkamai rūpinatės kūnu, jį vis vien veikia toksinai. Jų apstu maiste, kurį valgote, vandenyje, kurį geriate, ir ore, kuriuo kvėpuojate. Be to, organizmas pats natūraliai išskiria toksinus. Už tai atsakingos kepenys – pagrindinis organizmo detoksifikatorius. Idealiame pasaulyje organizmas lengvai toksinus pašalintų. Tačiau, anot N.Egenberger, realybėje kuo toksinų kiekis didesnis, tuo organizmo gebėjimas su jais kovoti menkesnis. Koks tuomet sprendimas?

Pirmiausia, prieš drastiškai keisdami mitybą, turite suprasti, kad detoksikacija skirta padėti organizmui saugiai ir efektyviai šalinti toksinus. Tai reiškia, kad turėsite valgyti daug šviežio ir įvairaus maisto. Taip pat svarbu suvokti, kad kartą žengus žingsnį, kelio atgal nebus. „Grįžimas prie senų įpročių, detoksikaciją pavers veikiau žalinga nei naudinga“, - teigia Merė Saunders, Akupunktūros bendrijos įkūrėja Kolorado valstijoje.


Tiesa, detoksikacija nerekomenduojama turintiems valgymo sutrikimų ar besilaukiančioms moterims. Be to, geriančioms kontraceptines piliules detoksikacijos metu rekomenduojama saugotis ir barjerine kontracepcija.
Pirmiausiai negalima atsisakyti tam tikrų maisto produktų iš karto. Kenksmingus produktus ir gėrimus reikia šalinti po truputį, mažinat kasdien suvartojamą kiekį. „Žmonės ir maisto produktus sieja stiprus ryšys, tačiau kai kurių jų atsisakymas sukels mažiau emocijų, jei tai darysite palengva“, – tikina M.Sanders.
 
Keli patarimai, kurie pagelbės sėkmingai išvalyti organizmą:
Per pirmas detoksikacijos dienas galite jaustis išsekę, todėl tinkamiausias laikas pradėti – savaitgalis arba atostogos.
Pirmąją savaitę stenkitės atsisakyti vadinamojo „Didžiojo penketo“: kofeino, alkoholio, cukraus, baltų miltų ir riebių pieno produktų. Tačiau prie kofeino įpratusiems žmonėms patartina neatsisakyti jo visiškai, nes tai gali lemti galvos skausmus. Verčiau kavą pakeiskite juoda arbata, tuomet žalia, galiausiai žolelių arbatomis.

Skaitykite maisto produktų etiketes. Dažnai net nepastebime, kiek kai kuriuose gaminiuose būna cukraus.
Detoksikacijos neverta pradėti neišvalius žarnyno. Tam yra specialių papildų, pavyzdžiui, su linų sėmenimis.

Gerkite daugiau vandens. Svarbu kasdien išgerti aštuonias vandens stiklines. Vanduo gelbsti šalinant toksinus.
Svarbu rasti sveikus ir skanius receptus. Kitaip nuobodulys gali pakišti koją detoksikacijai. Netiesa, kad tik neskanus maistas yra sveikas.

Pasirūpinkite omega-3 riebalų rūgštimis. Valgykite šviežiai paruoštą žuvį. Esate vegetaras? Paieškokite specialių papildų.
Svarbi ir mankšta. Kasdienis fizinis aktyvumas stimuliuoja limfos ir kraujo apytaką, o taip skatinamas ir toksinų šalinimas.

Nenustebkite, kad gali tekti daugiau laiko praleisti tualete. Tai natūralu. Be to, irzlumas pirmą dieną – taip pat normalu. Tačiau ilgainiui savijauta tik gerės. Žinoma, jei atminsite, kad grįžimas prie senų įpročių bus labai žalingas. Tai nereiškia, kad daugiau niekada nebegersite kavos. Tiesiog tai darysite saikingai.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris