Gerai savijautai – natūrali detoksikacija

Gintarė Kaminskienė
2014-11-06
Detoksikacija – tik žodis, tačiau jis turi didžiulę reikšmę mūsų savijautai ir sveikatai. Savaitė natūralios detoksikacijos ir pajusite energijos pliūpsnį, galėsite pasigirti gražesne oda. Be to, žarnyne mažiau kaupsis dujos ir nebeteks kankintis dėl vidurių užkietėjimo, pažada Nikolė Egenberger, natūralios medicinos klinikos direktorė Niujorke.
Gerai savijautai – natūrali detoksikacija
Valant organizmą svarbu rasti sveikus ir skanius receptus. Kitaip nuobodulys gali pakišti koją detoksikacijai. Netiesa, kad tik neskanus maistas yra sveikas. Tiesa, per pirmas detoksikacijos dienas galite jaustis išsekę, todėl tinkamiausias laikas jai pradėti – savaitgalis arba atostogos.

Kas slypi už šios stebuklingos transformacijos? Apsvarstykite tai, kad net jei tinkamai rūpinatės kūnu, jį vis vien veikia toksinai. Jų apstu maiste, kurį valgote, vandenyje, kurį geriate, ir ore, kuriuo kvėpuojate. Be to, organizmas pats natūraliai išskiria toksinus. Už tai atsakingos kepenys – pagrindinis organizmo detoksifikatorius. Idealiame pasaulyje organizmas lengvai toksinus pašalintų. Tačiau, anot N.Egenberger, realybėje kuo toksinų kiekis didesnis, tuo organizmo gebėjimas su jais kovoti menkesnis. Koks tuomet sprendimas?

Pirmiausia, prieš drastiškai keisdami mitybą, turite suprasti, kad detoksikacija skirta padėti organizmui saugiai ir efektyviai šalinti toksinus. Tai reiškia, kad turėsite valgyti daug šviežio ir įvairaus maisto. Taip pat svarbu suvokti, kad kartą žengus žingsnį, kelio atgal nebus. „Grįžimas prie senų įpročių, detoksikaciją pavers veikiau žalinga nei naudinga“, - teigia Merė Saunders, Akupunktūros bendrijos įkūrėja Kolorado valstijoje.


Tiesa, detoksikacija nerekomenduojama turintiems valgymo sutrikimų ar besilaukiančioms moterims. Be to, geriančioms kontraceptines piliules detoksikacijos metu rekomenduojama saugotis ir barjerine kontracepcija.
Pirmiausiai negalima atsisakyti tam tikrų maisto produktų iš karto. Kenksmingus produktus ir gėrimus reikia šalinti po truputį, mažinat kasdien suvartojamą kiekį. „Žmonės ir maisto produktus sieja stiprus ryšys, tačiau kai kurių jų atsisakymas sukels mažiau emocijų, jei tai darysite palengva“, – tikina M.Sanders.
 
Keli patarimai, kurie pagelbės sėkmingai išvalyti organizmą:
Per pirmas detoksikacijos dienas galite jaustis išsekę, todėl tinkamiausias laikas pradėti – savaitgalis arba atostogos.
Pirmąją savaitę stenkitės atsisakyti vadinamojo „Didžiojo penketo“: kofeino, alkoholio, cukraus, baltų miltų ir riebių pieno produktų. Tačiau prie kofeino įpratusiems žmonėms patartina neatsisakyti jo visiškai, nes tai gali lemti galvos skausmus. Verčiau kavą pakeiskite juoda arbata, tuomet žalia, galiausiai žolelių arbatomis.

Skaitykite maisto produktų etiketes. Dažnai net nepastebime, kiek kai kuriuose gaminiuose būna cukraus.
Detoksikacijos neverta pradėti neišvalius žarnyno. Tam yra specialių papildų, pavyzdžiui, su linų sėmenimis.

Gerkite daugiau vandens. Svarbu kasdien išgerti aštuonias vandens stiklines. Vanduo gelbsti šalinant toksinus.
Svarbu rasti sveikus ir skanius receptus. Kitaip nuobodulys gali pakišti koją detoksikacijai. Netiesa, kad tik neskanus maistas yra sveikas.

Pasirūpinkite omega-3 riebalų rūgštimis. Valgykite šviežiai paruoštą žuvį. Esate vegetaras? Paieškokite specialių papildų.
Svarbi ir mankšta. Kasdienis fizinis aktyvumas stimuliuoja limfos ir kraujo apytaką, o taip skatinamas ir toksinų šalinimas.

Nenustebkite, kad gali tekti daugiau laiko praleisti tualete. Tai natūralu. Be to, irzlumas pirmą dieną – taip pat normalu. Tačiau ilgainiui savijauta tik gerės. Žinoma, jei atminsite, kad grįžimas prie senų įpročių bus labai žalingas. Tai nereiškia, kad daugiau niekada nebegersite kavos. Tiesiog tai darysite saikingai.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica