Duokim garo!

Greta Vanagienė
2019-08-22
Pirčių mėgėjams nespėjusiems pasiruošti vantų žolininkė Jadvyga Balvočiūtė primena – nors jų rišimo sezonas jau į pabaigą, tą padaryti dar suspėsite stabtelėję prie tankesnių beržynų.
Duokim garo!
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

Stiprina sveikatą
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

 

Žolininkė Jadvyga Balvočiūtė siekiantiems pagerinti kraujotaką siūlo pamaišyti kadagio šakeles su liepomis ar ąžuolais, mat taip šios tampa švelnesnės, ne taip dirgina kūną, be to, papildo gydomųjų savybių komplektą.

 
„Taip pat kraujotaką puikiai gerina dilgėlių vantos, kurias tinka maišyti su beržo šakelėmis. Tačiau prieš naudojant kraujotaką gerinančias vantas, jas reikalinga gerai pakaitinti karštame vandenyje, kad suminkštėtų ir nepažeistų odos“, - įspėja žolininkė.
Be to, anot J.Balvočiūtės, vantos ne tik gerina kraujotaką, bet ir veikia priešuždegimiškai, padeda įveikti ligas: karklų vantos nuskausmina, padeda esant sąnarių ligoms; adenomas naikinti padeda lazdynų vantos; turintiesiems odos problemų tiks šermukšnis, pelynas. Na, o siekiantiems pirtyje tiesiog atsipalaiduoti rekomenduoju rinktis beržines, ąžuolines, liepų vantas“, - pataria žolininkė.
 
Kvapų galia
J.Balvočiūtė pastebi, kad skinant medžių šakeles vantoms iš pelkingų vietovių šios paprastai būna kvapnesnės, tiesa, ir silpnesnį aromatą skleidžiančios naudingomis savybėmis nenusileidžia.

Mėgstantiems intensyvesnius aromatus žolininkė pataria vantas arba įkaitusius akmenis pašlakstyti eteriniu aliejumi, kuris sveikatinimo seansą dar labiau sustiprins. Plaučių problemų turintiems tinka eukaliptų kvapas, imunitetą puikiai veikia čiobrelių, raudonėlių, gvazdikėlių aromatai.
„Svarbu išsiaiškinti, ar visi pirtyje besilepinantieji nėra alergiški kokiam nors kvapui, nes eteriniai aliejai gali ne tik erzinti, bet ir sukelti dusulį, čiaudulį“, - sako žolelių žinovė.

 
Verta žinoti
Siekdami gydomosios naudos vieną vantą naudokite vienam pirties seansui. Mat augalų šakelės iškart praranda gerąsias savybes. Taigi jau panaudotą vantą verčiau palikite pašluoti ar ugnį pakurti.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris