Duokim garo!

Greta Vanagienė
2019-08-22
Pirčių mėgėjams nespėjusiems pasiruošti vantų žolininkė Jadvyga Balvočiūtė primena – nors jų rišimo sezonas jau į pabaigą, tą padaryti dar suspėsite stabtelėję prie tankesnių beržynų.
Duokim garo!
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

Stiprina sveikatą
Nors pirtyje galima naudoti viską, kas auga, kiekvienas medis ar vaistažolės pasižymi išskirtinėmis savybėmis, todėl verta pasirinkti tai, kas kiekvienam tinkamiausia.

 

Žolininkė Jadvyga Balvočiūtė siekiantiems pagerinti kraujotaką siūlo pamaišyti kadagio šakeles su liepomis ar ąžuolais, mat taip šios tampa švelnesnės, ne taip dirgina kūną, be to, papildo gydomųjų savybių komplektą.

 
„Taip pat kraujotaką puikiai gerina dilgėlių vantos, kurias tinka maišyti su beržo šakelėmis. Tačiau prieš naudojant kraujotaką gerinančias vantas, jas reikalinga gerai pakaitinti karštame vandenyje, kad suminkštėtų ir nepažeistų odos“, - įspėja žolininkė.
Be to, anot J.Balvočiūtės, vantos ne tik gerina kraujotaką, bet ir veikia priešuždegimiškai, padeda įveikti ligas: karklų vantos nuskausmina, padeda esant sąnarių ligoms; adenomas naikinti padeda lazdynų vantos; turintiesiems odos problemų tiks šermukšnis, pelynas. Na, o siekiantiems pirtyje tiesiog atsipalaiduoti rekomenduoju rinktis beržines, ąžuolines, liepų vantas“, - pataria žolininkė.
 
Kvapų galia
J.Balvočiūtė pastebi, kad skinant medžių šakeles vantoms iš pelkingų vietovių šios paprastai būna kvapnesnės, tiesa, ir silpnesnį aromatą skleidžiančios naudingomis savybėmis nenusileidžia.

Mėgstantiems intensyvesnius aromatus žolininkė pataria vantas arba įkaitusius akmenis pašlakstyti eteriniu aliejumi, kuris sveikatinimo seansą dar labiau sustiprins. Plaučių problemų turintiems tinka eukaliptų kvapas, imunitetą puikiai veikia čiobrelių, raudonėlių, gvazdikėlių aromatai.
„Svarbu išsiaiškinti, ar visi pirtyje besilepinantieji nėra alergiški kokiam nors kvapui, nes eteriniai aliejai gali ne tik erzinti, bet ir sukelti dusulį, čiaudulį“, - sako žolelių žinovė.

 
Verta žinoti
Siekdami gydomosios naudos vieną vantą naudokite vienam pirties seansui. Mat augalų šakelės iškart praranda gerąsias savybes. Taigi jau panaudotą vantą verčiau palikite pašluoti ar ugnį pakurti.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris